نفتالی بنت: ۹ میلیون چکمه‌پوش اسرائیلی آماده مقابله با تهدید ایران هستند

العربیه :نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در جلسه‌ای با رهبران یهودی آمریکای شمالی، از پیگیری برای تشکیل یک تیم مشترک بین اسرائیل و آمریکا با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی خبر داد.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، نفتالی بنت، در یک جلسه سی دقیقه‌ای در برنامه زوم که جمعه، 3 اوت، برگزار شد، گفت از آمریکا نمی‌خواهد که برای حفاظت از اسرائیل سرباز ارسال کند. اما برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی و در اختیار گذاشتن منابع لازم، پشتیبانی آمریکا را با هدف شکست ایران درخواست می‌کند.

بنت همچنین تاکید کرد که اسرائیل تحت یک «تهدید بزرگ» است.

او با اشاره به مخالفت خود با «برنامه جامع اقدام مشترک» گفت که موضع آمریکا در این مسئله را به رسمیت می‌شناسد.

نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به ملاقاتی که هفته گذشته با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا داشت، از تعهد آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی خبر داد و گفت: «اگر برجام احیا نشود، اسرائیل و آمریکا گزینه‌های دیگری را مدنظر خواهند داشت.»

در همین زمینه، بنت از موافقت بایدن برای تشکیل یک تیم مشترک اسرائیلی – آمریکایی با هدف عقب‌راندن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و جلوگیری از ساخت بمب اتمی در ایران خبر داد. این تیم توسط «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا و «ایال هولاتا» رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل تشکیل خواهد شد.

او آنچه که در منطقه رخ می‌دهد را مشابه «جنگ سرد» توصیف کرد. به عقیده وی، اسرائیل نقش آمریکا و ایران نقش اتحاد جماهیر شوروی سابق را بازی می‌کند. بنت با اشاره به رویکرد چند بُعدی برای فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی گفت که برای تعامل با ایران به همین رویکرد نیاز داریم. وی اسرائیل را «راه حلی برای جهان» توصیف و تاکید کرد که «9 میلیون چکمه‌پوش» آن، آماده مقابله با تهدید روزافزون ایران هستند.
+66
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  روسا با پوتین نتونستند، حالا شماها با چکمه!
  116
  59
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  قدیما اینجور چیزها را میذاشتن تو گنجه که بید لباسهارو سوراخ نکنه!
  20
  55
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  pull.over123 - تهران، ایران
  باشه تو خیلی میتونی
  35
  49
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kakolzari - لندن، انگلستان

  مرده شور ریخت همتان را ببرد. جمهوری اسلامی موجب شده گداهای اواره خاورمیانه با آن دین سراسر اراجیفشان که ریشه همه ادیان ضدبشری است، گستاخ و بذله گو شوند و پا از گلیمشان درازتر کنند. لعنت بر رژیم بی بته جمهوری اسلامی که ما را به این روز نشاند.
  28
  92
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  colombo - پاریس، فرانسه

  داستان‌ «گربه‌ چکمه‌ پوش»‌ را‌ خوانده‌ای؟
  13
  53
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  اسراییل یک کشور کوچک در خاورمیانه نیست ، در واقع یک امپراطوری است ، چرا که لابی یهودیان اقتصاد بانک ها و رسانه‌ای طراز اول دنیا را در دست دارند ، از طرفی ایالات متحده ، ناتو واروپا و بخش های از حتی امریکای جنوبی پشت سر این کشور از لحاظ نظامی هستند ، و در خاتمه اگر دشمن جنگی ایران باشد ، کل کشور های خلیج فارس و عربستان حاظر میلیاردها دلار کمک به اسراییل هستند ، جمهوری اسلامی هم این را میداند ، و عین موش از رویارویی با اسراییل میترسد
  44
  93
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  grizzly - برلین، آلمان

  چهل سال که از رادیو اسرائیل گرفته تا تلویزیون های خبری هر روز از این حرفها زده اند!! این جنگ روانی که اینها سالهاست به راه انداخته اند باعث شده که کشورهای خاورمیانه هر چی پول دارند خرج تسلیحات کنند و جیب کمپانی ها و دلال های اسلحه را پر کنند وگرنه چرا همش دم از جنگ میزنند و جنگی پیش نمیآد
  4
  64
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  همانطور که جناب سبک بلم (قایق) نوشته کرده، معمولا لباس‌های زیرم تو گنجه بید میزنه، سوراخ سوراخ میشن، انگاری که از توری درستشون کردن. بیا برو اون تو، شاید خیری ازت برسه.
  31
  15
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  غلط کرده اسرائیل وجودشو ندارید، شما حتی نمی‌تونید حزب‌الله لبنان یا فلسطینی ها رو شکست بدید چه برسه ایران؟ جرات نمی‌کنید نیرو زمینی بفرستید لبنان یا فلسطین فقط با نامردی حمله هوایی به فلسطین یا سوریه میکنید. یادتون باشه جنگ فقط جنگ هوایی نیست نیرو زمینی هست که تایین کننده جنگ هست، با 10 تا موشک همتون قائم میشید زیر زمین. لاف ابادونی خوبی زد این مرتیکه
  36
  25
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اسرائیل برای اینکه نظام پست اخوندی را بکشاند پای میز مذاکره هسته ای هربار به نوعی نظام اخوندی را تهدید میکند !
  9
  23
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اسراییل از لحاظ نظامی یک ابر قدرت در منطقه است ، و همانطور که در جنگ ۶ روزه نشان داد کل جهان عرب را حریف بود طبیعتا امریکا هم همواره حامی آن خواهد بود ، انور سادات رهبر و انسان خردمندی بود و فهمید که جنگ با اسراییل بی فایده است ، اما عقل و خرد در رژیم اخوندی جایگاهی ندارد و با ۴۰ سال فحاشی و عربده کشی و تهدید منافع ملی ایران را به نابودی کشانده اند
  6
  9
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.