«آماده باش برای استعفای جو بایدن»

رویداد۲۴:  انتشار تصاویر چرت زدن جوبایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در دیدار نفتالی بنت نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، بار دیگر منجر به طرح مباحثی جدی در خصوص سلامت جسمی وی شده است.
 
برخی منابع آمریکایی قبل از این نیز اعلام کرده بودند که احتمالا بایدن تا قبل از فرا رسیدن سال ۲۰۲۴ (انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا) از قدرت کناره گیری می‌کند و طبق قانون اساسی، کار را به کامالا هریس معاون خود خواهد سپرد. ممکن است این جا به جایی، زودتر از سال ۲۰۲۴ صورت گیرد!
 
کامالا هریس که خود یکی از نامزد‌های انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ بود، پیش از اولین رای گیری در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات و در حالی که در جمع‌آوری کمک مالی به مشکل برخورده بود به کمپین خود پایان داد. او در همان دوران کوتاه فعالیت در این کارزار انتخاباتی، بار‌ها به انتقاد از جو بایدن پرداخته بود. با این حال او در نهایت به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد. اکنون، این سناتور سابق آمریکایی، خود را بیش از هر زمان دیگری نزدیک به فتح بی دردسر کاخ سفید می‌بیند! دموکرات‌ها امیدوارند که با انتخاب خانم هریس بتوانند رای سیاهان و اقلیت‌های نژادی را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ به سود خود به گردش در آورند.
 
ماجرای استعفای بایدن از مسند ریاست جمهوری و جایگزینی کامالا هریس زمانی جدی‌تر شد که رانی جاکسون، پزشک سابق کاخ سفید در دوره‌های ریاست جمهوری باراک اوباما و دونالد ترامپ با حضور در یک برنامه تلویزیونی پیش‌بینی کرده است جو بایدن رئیس جمهوری کنونی این کشور با یک بیماری جدی مواجه است و مجبور خواهد شد پیش از پایان دوره مسئولیتش استعفا دهد. «رانی جاکسون» که در میان ۱۴ قانون‌گذار جمهوری‌خواه است که خواهان آزمایشات سلامتی جامع از رئیس جمهوری آمریکا شده‌اند همچنین اعلام کرد در صورتی که بایدن استعفا ندهد قانون بیست و پنجم آمریکا شامل او خواهد شد که عدم صلاحیت ریاست جمهوری بایدن را تایید می‌کند. پس از این اظهارات جنجالی، شاهد انتشار صحنه‌هایی از خوب آلودگی و خستگی بایدن در ملاقات‌های رسمی و غیر رسمی در آمریکا بودیم که آخرین آنها، مربوط به دیدار دوجانبه با نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در کاخ سفید بود.
 
اکنون کامالا هریس به سیبل انتقادات جمهوریخواهان تبدیل شده است، زیرا بسیاری از رقبای بایدن، تقریبا اطمینان یافته اند که او ممکن است جای خود را به معاونش هریس بدهد. سوال اصلی اینجاست که آیا این اتفاق قبل از سال ۲۰۲۲ (زمان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره) رخ خواهد داد با سران حزب دموکرات ترجیح خواهند داد بایدن را به هر نحو ممکن تا سال ۲۰۲۴ میلادی در مسند قدرت حفظ کنند.
 
در این میان، دموکرات‌ها یک نگرانی کلی در خصوص وضعیت هریس در نظرسنجی‌ها دارند. کامالا هریس یکی از نامحبوب‌ترین و کم طرفدارترین معاونان رئیس جمهور آمریکا در دوران اخیر است. مایک پنس، معاون سابق ترامپ هم به شدت نامحبوب و کم طرفدار بود. میزان مقبولیت وی در مه ۲۰۱۷ همزمان با ماه‌های نخست سمتش، درصد بود. این در حالی است که ۴۱ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی از وی حمایت کردند. دیک چنی در اوایل دوره تصدی خود به عنوان معاون رئیس جمهور بسیار محبوب بود و میزان مقبولیت وی در میان مردم ۶۰ درصد بود هر چند که بعد‌ها این محبوبیت شدیدا کاهش یافت و پس از شکست آمریکا در جنگ عراق به پایین ۴۰ درصد رسید. با این حال، نظرسنجی‌های کنونی در آمریکا نشان می‌دهد که حداقل تا امروز، کامالا هریس نتوانسته است خود را در کسوت یک سیاستمدار موفق به شهروندان این کشور معرفی کند!
 
رویکرد هریس در مواجه با بحران مهاجرت غیر قانونی به آمریکا، یکی از نقاطی است که جمهوریخواهان سعی دارند از آن به عنوان پاشنه آشیل دولت بایدن یاد کنند. جمهوریخواهان آمریکا نیز طی هفته‌های اخیر، مواضع بسیار تندی را علیه کامالا هریس اتخاذ کرده اند. این مواضع، منجر به کاهش محبوبیت معاون بایدن شده است
 
در تازه‌ترین این موارد، ۲۴ نفر از اعضای حزب جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به جو بایدن رئیس جمهوری این کشور از وی خواستند کامالا هریس را از پست خود به عنوان مسئول و هماهنگ کننده امور مرزی موسوم به سزار مرزی کنار بگذارد. بر اساس آنچه هفته نامه نیوزویک گزارش داده است، در این نامه جمهوریخواهان درباره انتصاب هریس در این پست برای حل وضعیت کنونی که از نظر آن‌ها بحران مرزی در مرز‌های جنوبی کشور است، بشدت ابراز نگرانی کرده اند. انتقاد جمهوریخواهان از نحوه مدیریت و کنترل ورود مهاجران غیرقانونی از مرز جنوبی آمریکا است. در هر حال، میان سران حزب دموکرات بر سر کلیت و زمان حضور کامالا هریس در کاخ سفید، جدال پنهانی شکل گرفته است. البته سران این حزب بر روی این نقطه که جوبایدن دیگر نمی‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ در مبارزات انتخاباتی شرکت کند، اکنون اتفاق نظر پیدا کرده اند.
+148
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  اینقدر به این بایدن کرده گیر ندین، چون رسول خدا ص می فرماید: خداوند کسی را که بر اثر خستگی از کار و تلاش برای کسب روزی حلال به خواب می رود، می آمرزد.
  212
  19
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  یک عده ایرانی جاهل و جهان سومی تو این سایت ریختن هر مزخرفی را که یک از زیر بته آمده جعل میکند و از ذهن ناقص اش می بافد را به به می گویند .مگه نخست وزیر اسراییل حرف جدیدی هم دارد؟ همیشه با یک سری پلان تکراری و احمقانه برای حمله به ایران به واشنگتن میرود , حتی ترامپ تروریست و نوکر اسراییل هم از این پلانهایی که قصدش کشاندن امریکا به یک جنگ جدید با ایران هست به ستوه آماده بود. به خوآب ببینید استعفای بایدن را این اکثریت ملت عقب افتاده ایران.
  155
  25
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  زندگی کردن توآمریکا به زوال عقل منجرمیشه باور ندارین؟این دوستمون siavash786 از شیکاگو تو مطلب (سقوط وزیر اسبق بهداشت ازارتفاع) ببینین چی نوشته.(اسبق یعنی پیشین ، اسبق تر یعنی پیشین تر. ایرادی بازم داری؟ این در حد معلومات منه که ۶۰ و اندی از ایران بدور هستم ) این اگه زوال عقل نیست پس چیست؟هاها
  101
  5
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  [::یا فاطمه زهرا - فرانکفورت ، آلمان::]. فاطی حاجی به فرانکفورت ییلاق قشلاق کردی؟هاها
  57
  13
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  چیزی که از قبل تابلو بود. حتی شوهر کاملا هریس از هولش جلوی دوربین گفت the president of United States!
  8
  44
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان

  بدون در نظر گرفتن عملکرد و یا شخصیت بایدن بایستی در نظر بگیریم که این نوشتار از طرف رژیم و حکومت فاسد و شیطانی استبداد فقیه به رهبری گداعلی نوشته شده است.
  5
  62
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  و این فاجعه بدتری خواهد بود اگر استعفا بده‌چون‌ کاملا هریس که دورگه هندی/آفریقایی هست شخصیت بسیار مادی گرا و corporatist دارد و این در سابقه شغل های قبلیش هم مشهود بود و اینجور فردی طبق قانون رئیس جمهور خواهد شد و وضع بدتر و ناپایدار تری رو خوهیم دید.
  7
  53
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان

  یا فاطمه زهرا - فرانکفورت ، آلمان -- فکر کنم درصد محبوبیت جنابعالی توی این سایت از درصد محبوبیت بایدن در آمریکا هم کمتره، آخه این احادیث را از کدام آستینت بیرون میاری؟.
  6
  61
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  aryano - کلن، آلمان

  کل خبر اشتباه است. قبل از انتشار هر خبری حداقل کمی در مورد درستی اون تحقیق کنید. ...
  7
  33
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - فرانکفورت ، آلمان::]. تو هم وقتی این چیزها رو مینویسی و وسطش خوابت میبره ساندیس حلال گیرت میآد و خدا هم بیامرزدت
  4
  29
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. با اجازتون فردا روان میشم کپنهاگ دوباره. یک شخص خیری ساپورتم کرد که آخر هفته رو یه تریپ کوتاه برم، چون سفر احیاگر روح و روان است.
  21
  6
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا::]. امریکا هم دولت در سایه داره. اوباما صحنه گردان معرکه أست. برای همین هم هست که بعد از پایان دوره اش از واشنگتن بیرون نرفت که هیچ، یه خونه توی محدوده کاخ سفید گرفت. جو بایدن از اول هم مهره ای نبود.
  9
  10
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. اوباما کاملا oust شده و به قول خودمان هیچ پوخی نیست! دولت سایه معنای عملی دیگری داره.در ایالات متحده،فقط صدای رئیس جمهور پیشین تا مدتی شنیده میشه و بس.بهرحال فعلا که دموکراتها سر کار هستند،با تمامی ضعفهای بایدن،امیداتر باشیم تا پایان دوره خودش ادامه بده،چون بایدن همیشه دموکرات‌نبوده و بهرحال در غیر اینصورت،هندی/سیاهی به نام کاملا هریس میشه رئیس حمهور آمریکا و ما بعنوان ایرانی،خوب میدانیم یک هندی زاده چطور میتونه دنیا رو به گند بکشه! خصوصا وقتیبا سیاه افریقایی ترکیب باشه و سابقه پول پرستی و حمایت از corporation های امریکا در رزومه خودش داشته باشه! از سیاه و هندی هرگز چیز خوبی بیرون نیامده (حقیقت)
  4
  11
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.