چرا نباید تخم مرغ‌های خود را در درب یخچال نگهداری کرد؟

چرا نباید تخم مرغ‌های خود را در درب یخچال نگهداری کرد؟ می‌تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد.

پس از خرید تخم مرغ از سوپرمارکت، بهتر است آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید؛ اما جاییکه تخم مرغ‌ها درون یخچال قرار می‌گیرند نیز دارای اهمیت زیادی است. به نظر می‌رسد نگهداری تخم مرغ در درب یخچال ایده خوبی نیست…

آن، جاتخم مرغی کوچکی که در درب یخچال است بهترین مکان برای نگهداری تخم مرغ نیست. چرا؟ زیرا اغلب در یخچال خود را باز و بسته می‌کنید، در نتیجه، تخم مرغ‌ها مرتباً در معرض تغییرات ناگهانی دما قرار می‌گیرند. به گفته کارشناس غذایی، این کار می‌تواند منجر به خراب شدن سریعتر آن‌ها شود.
رشد باکتری‌ها
بهترین راه برای نگهداری تخم مرغ این است که آن‌ها را در جعبه اصلیشان بگذارید و در عقب یخچال خود قرار دهید تا دمای پایداری که در عقب قفسه هاست موجب تازه‌تر ماندن تخم مرغ‌ها شده و همچنین این کار از خشک شدن آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.
 
دمای سرد انتهای یخچال با رشد باکتری‌ها نیز مقابله می‌کند، به این معنی که احتمال آلوده شدن شما به سالمونلا نیز کاهش می‌یابد. دمای ایده آل برای نگهداری تخم مرغ چهار درجه سانتیگراد است.
 
حالا که بحث نگهداری تخم مرغ تمام شد میرسم به محل نگهداری مرغ! آیا می‌دانستید اکثر مردم مرغ را نیز در نقطه‌ی اشتباهی از یخچال قرار می‌دهند؟ اکثر مردم مواد غذایی خود را بدون فکر کردن در یخچال خود می‌گذارند، اما، نگهداری صحیح مرغ بسیار مهم است.
 
طیور می‌توانند حاوی سالمونلا باشند، باکتری‌ای که به شما اسهال می‌دهد و به راحتی تکثیر و گسترش می‌یابد؛ به همین دلیل نگهداری صحیح مرغ نیز بسیار مهم است.
پایین‌ترین قفسه
مرغ را در پایین‌ترین قفسه در یخچال خود نگهداری کنید. به گفته مری ساچر، متخصص تغذیه، افراد زیادی نمی‌دانند مرغ را در کجای یخچال نگهداری کنند. او توضیح می‌دهد که بسیاری از مردم فقط مواد غذایی خود را به طور تصادفی کنار هم می‌گذارند، اما، مرغ نباید در قسمت بالای یخچال نگهداری شود.
 
شما باید آن را در پایین‌ترین قفسه قرار دهید چراکه خونابه می‌تواند از گوشت نشت کرده و سایر غذا‌های موجود در یخچال شما را آلوده کند. مرغ را در قسمت پایین یخچال خود قرار دهید تا از این اتفاق جلوگیری شود.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.