ازدواج پرنسس ماکو عضو خاندان امپراطوری ژاپن با یک شهروند عادی

دویچه وله :پرنسس ماکو پس از سال‌ها بالاخره اجازه دارد ازدواج کند. شوهر آینده او شهروندی "عادی" است و وصلت او با خانواده امپراطور ساده نیست. اما درام خانواده امپراتوری ژاپن پس از مدت‌ها ظاهرا در حال پایان یافتن است.

این تنها خانواده سلطنتی بریتانیا نیست که درگیر انواع رسوایی‌ها و داستان‌های خانوادگی است. بازیگران درام خانوادگی امپراطور ژاپن، پرنسس ماکو، دختر بزرگ ولیعهد آکیشینو، و کای کمورو، نامزد اوست که از خانواده سلطنتی یا اشراف نیست و شهروند "عادی" به شمار می‌رود.

این دو جوان ۲۹ ساله در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه با هم آشنا شدند. نامزدی آنها در سال ۲۰۱۷ بود و قرار بود عروسی یک سال بعد برگزار شود. اما عروسی لغو شد.

دلیل؟ اختلافات مالی! نامزد سابق مادر کای ظاهرا بیش از ۳۰ هزار یورو به او برای ادامه تحصیل داده بود و حالا آن را طلب می‌کرد. اگرچه این موضوع به نظر پیش پا افتاده می‌رسد، اما چنین مسایلی نباید در خانواده‌ای که با دربار قصد وصلت دارد رخ دهد.
انصراف از مهریه میلیونی
تلاش برای پایان دادن به این اختلاف مدتی طولانی زمان برد تا بالاخره روز چهارشنبه اول سپتامبر رسانه‌های ژاپنی خبر دادند که شاهزاده ماکو و کی کومورو امسال ازدواج می کنند، اما بدون مراسم عروسی در دربار امپراتور.

از این گذشته، ماکو نیز بر اساس قوانین به یک شهروند "عادی" تبدیل می‌شود. او می خواهد از مهریه ۱،۱۵میلیون یورویی خود که معمولا اعضای زن خانواده سلطنتی دریافت می کنند، بگذرد، زیرا به گفته رسانه‌های ژاپن، موضوع بدون شک بر سر "عشق خالص" است.

آنها می‌خواهند پس از عروسی و برای فرار از شایعه‌های رسانه‌ای، مانند شاهزاده هری و مگان مارکل، دوشس ساسکس در آمریکا زندگی کنند.
+14
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.