پیروزی سخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه

رادیو فردا :در آغاز مرحله سوم از مسابقات مقدماتی جام جهانی، تیم ملی ایران در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی مقابل سوریه به پیروزی رسید.

در آغاز مرحله سوم از مسابقات مقدماتی جام جهانی، تیم ملی ایران در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی مقابل سوریه به پیروزی رسید.

ایران که در دو دیدار دوستانه قبلی مقابل سوریه هشت گل به ثمر رسانده بود، این بار با حریفی سرسخت مواجه شد و به دشواری توانست سه امتیازی بازی را در تهران حفظ کند.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران همراه با دستیارانش وحید هاشمیان و ملادن مربی دروازه‌بان‌ها، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در این بازی غایب بودند.

در حالی که بازی گره خورده بود، قفل دروازه سوریه در پنجاه و ششمین دقیقه شکست، لحظه‌ای که پاس قلیزاده به طارمی، با چرخش و پاس مهاجم پورتو به جهانبخش رسید.

ابراهیم عالمه دروازه‌بان سوریه که سابقه بازی در سپاهان اصفهان را دارد، در جهت شوت شیرجه زد اما شلیک وینگر آماده فاینورد روتردام پس از برخورد به کامل حمیشه یار شماره ۶ سوریه، تغییر جهت داد و وارد دروازه شد.

در هر دو نیمه ایران بر توپ و زمین تسلط داشت اما سوریه در خلق موقعیت‌های جدی، پا به پای ایران بازی کرد، از جمله دو بار خطرسازی عمر خریبین در نیمه نخست که وارد دروازه نشد.

سرلک هافبک دفاعی ایران در دقیقه ۳۱ دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد. او بین دو نیمه برای انجام آزمایشات پزشکی، با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.

سلمانی که پست تخصصی‌اش وینگر چپ است، عملکرد مطلوبی در دفاع راست نداشت. امیری هم در پست غیرتخصصی دفاع چپ، ناموفق ظاهر شد تا در آغاز نیمه دوم، هم سلمانی تعویض شود و هم امیری یک خط جلوتر برود.

در ترکیب ایران علیرضا بیرانوند، وحید امیری، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌، جعفر سلمانی (میلاد محمدی) احمد نوراللهی، میلاد سرلک (سعید عزت‌اللهی) علی قلیزاده (مهدی ترابی) علیرضا جهانبخش (کریم انصاری‌فرد) سامان قدوس (صالح حردانی) و مهدی طارمی بازی کردند.

از گروه B ژاپن پرستاره در ورزشگاه اوزاکا میزبان عمان بود که یک بر صفر شکست خورد تا نخستین شگفتی رقابت‌ها در همان دیدار اول رقم بخورد.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ توانست اولین برد تاریخ فوتبال عمان مقابل ژاپن را رقم بزند.

عمان پیش از آنکه در دقیقه ۸۸ توسط یار تازه‌واردش اسلام الصبحی به گل برسد نیز تیم برتر زمین بود و بارها روی دروازه حریف صاحب نام خود خطرساز شد.

از گروه A کره جنوبی با ستارگان سرشناسش میزبان عراق بود اما موفق به کسب پیروزی نشد تا جدال رقبای اصلی ایران با تساوی بدون گل به پایان برسد.

دیک ادووکات سرمربی هلندی عراق که تیمش اردوهای پیوسته‌ای را در اسپانیا و ترکیه پشت سر گذاشته بود، همه راه‌های هجومی کره‌ای‌ها را بست تا یک امتیاز مهم را در استادیوم جام جهانی سئول کسب کند.

عراق که از امتیاز میزبانی محروم است، سه‌شنبه با میزبانی قطر به مصاف تیم ملی ایران می‌رود. کره جنوبی نیز در برابر لبنان قرار می‌گیرد.
+24
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.