۴۰ سال پس از تصادف دسته دنده خودروی آریا از گلوی پیرمرد گیلانی بیرون کشیده شد + ویدیو

رکنا: پزشکان بیمارستان آریا رشت توانستند دسته دنده خودروی آریا را که به مدت 40 سال در گلوی یک پیرمرد گیر کرده بود، با انجام عمل جراحی سخت بیرون بکشنددسته دنده خودرو به مدت 40 سال در گلوی یک پیرمرد گیر کرده بود. دسته دنده خودرو بر اثر وقوع تصادف در گلوی پیرمرد گیر کرده بود. پزشکان با انجام عمل جراحی توانستد دسته دنده خودرو را به سختی از گلوی پیرمرد بیرون بکشند. این پیرمرد در 40 سال گذشته متوجه وجود دسته دنده خودرو در گلوی خود نشده بود، اما پزشکان توانستند با انجام آندوسکوپی متوجه وجود دسته دنده خودرو در گلوی پیرمرد شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، پزشکان بیمارستان آریا رشت توانستند دسته دنده خودرو را که به مدت  40سال در گلوی یک پیرمرد گیر کرده بود، با انجام عمل جراحی بیرون بکشند و او را از دردی جانکاه نجات دهند.  

ماجرا از این قرار است که دسته دنده خودروی قدیمی آریا از 40 سال قبل یعنی هنگام وقوع تصادف وارد گلوی یک پیرمرد اهل شهرستان رشت می شود.

این پیرمرد نیز به مدت 40 سال دسته راهنمای خودرو را در گلوی خودش تحمل می کرد و اصلا متوجه وجود این شیء خارجی در گلوی خود نشده بود و فکر می کرد سخت شدن بلع برای او از عوارض تصادف باشد.

در این مدت طولانی نیز خوردن غذا برای این پیرمرد سخت بود و او سعی می کرد بیشتر از غذاهای نرم و مایعات استفاده کند، اما چون راه تنفسش باز بود، دچار مشکل تنفسی نشده بود.

اما از یک ماه پیش وجود شیء خارجی در گلو بالاخره این مرد را به شدت آزار می دهد و او به بیمارستان مراجعه می کند. در بیمارستان نیز با توجه به این که دسته دنده خودرو یک جسم پلاستیکی است و در تصاویر CT اسکن مشخص نمی شود، پزشکان تلاش می کنند برای یافتن این جسم و بیرون کشیدن آن، آندوسکوپی انجام دادند.
پزشکان در ابتدا برای او آندوسکوپی مری انجام می دهند و سعی می کنند با استفاده از یک بسکت، این جسم را از گلوی پیرمرد بیرون بکشند، اما در ابتدا آنها نمی توانند که این کار را انجام دهند و پیرمرد را برای انجام عمل جراحی ارجاع می دهند.

ولی این پیرمرد با وجود تاکید پزشکان بر نیاز به عمل جراحی، بازهم حدود یک ماه و نیم از مراجعه به پزشک خودداری می کند و سعی می کند که بازهم جسم خارجی را در گلوی خود تحمل کند. اما زمانی که درد گلو برای مرد غیرقابل تحمل می شود، به ناچار به بیمارستان آریا رشت مراجعه می کند و توسط دکتر افشین شفقی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان آندوسکوپی می شود و پرفسور منوچهر آقاجان زاده به سختی و با انجام عمل جراحی این جسم را از گلوی او خارج می کند.

این مرد بعد از به هوش آمدن از اتاق عمل وقتی با دسته راهنمای ماشین مواجه شد اعلام کرد که 40 سال پیش با خودرو آریا خود تصادف کرده و در آن زمان این راهنما وارد بدنش شده است، ولی او فکر نمی کرد که چنین اتفاقی افتاده و درتمام این سال ها با درد و مشکلات آن کنار آمده است.

پرفسور منوچهر آقاجان زاده در گفت و گو با رکنا درباره انجام این عمل جراحی اظهار داشت: عمل جراحی خارج کردن دسته دنده خودروی قدیمی آریا که به مدت 40 سال در بخشی از مری بیمار گیر کرده بود، روز گذشته در بیمارستان آریا رشت انجام شد و بیمار هم اکنون در بیمارستان بستری است و به هوش آمده است.
+63
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  kurosh15x - ایران، ایران

  ملت ایران کلا همینطورن اگر دسته موتور هم تو گلوشون بره باز میتونن ۴۰ سال مدارا کنن
  3
  76
  ‌پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  من‌متوجه‌نمی شوم‌چرا هر اتفاقی می افتد برای مردم می اندازند گردن‌خودشان. یعنی زمانیکه این بنده خدا تصادف کرده بوده یک پزشک با وجدان نبوده‌چک کند و عکس از سر و گردنش بگیرند بفهمند چیزی در گلویش است ؟ یا اینکه در این ۴۰سال این بابا دکتر نرفته که بگوید درد دارم یک عکسبرداری بکنند ! یا چون پولی نوش نبوده دکترا مهم نبوده برایشان. از کجا میفهمیده که دسته دنده در حلقش است ! من بودم از آن پزشک ۴۰ سال پیش بخاطر میس کردن بیمار شکایت میکردم . تقصیری این بنده خدا ندارد.
  6
  33
  ‌پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  بالاخره دسته دنده بود یا دسته راهنما ؟ نویسنده این مطلب هم دسته تبر به سرش خورده
  0
  3
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.