علی مطهری :عقل طالبان بیشتر از عقل ما است

گروهی از افراد طالبانصدای آمریکا :علی مطهری، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ایران، در حساب توئیتر خود از رویکرد طالبان در نحوه مواجهه با آمریکا و پیمان‌های منطقه‌ای و جهانی ستایش کرد و نوشت: «عقلشان از ما بیشتر است.»

او نوشته است: «طالبان گفته‌اند به پیمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی پایبندیم و خواهان روابط حسنه با آمریکا هستیم.»

به گفته آقای مطهری این رویکرد «نشان می‌دهد که عقلشان از ما بیشتر است و حمله به سفارت آمریکا را در دستور کار ندارند. اگر به آزادی بیان و حقوق زنان هم پایبند باشند می‌توان به آنها امیدوار بود.»
این نماینده سابق مجلس در حالی خواهان پایبندی طالبان به حقوق زنان شده است که خود از مدافعان حجاب اجباری در ایران است و حق پوشش را موضوعی «حیوانی» می داند.

در دیگر تحولات مربوط به افغانستان و ایران، سرپرست پیشین وزارت دفاع افغانستان با انتشار عکسی در مورد «انتقال خودروهای زرهی آمریکا از افغانستان به ایران نوشت: «روزهای بد افغانستان ابدی نیست». بسم‌الله محمدی در این توئیت ایران را «همسایه بد» خطاب کرده است.
روز چهارشنبه ۱۰ شهریور در شبکه های اجتماعی عکس هایی منتشر شد که نشان می‌دهد برخی از خودروهای زرهی آمریکایی و خودروهای نظامی دولتی افغانستان از آن کشور به ایران منتقل شده‌اند.
با پیشروی طالبان در افغانستان و سپس خروج نیروهای آمریکایی از آن کشور، گزارش‌های مختلفی در مورد مجموع ارزش تجهیزات ارتش افغانستان و تنوع اداوات نظامی برجا مانده ارتش آمریکا در آن کشور منتشر شده است.
+77
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  نصف افغانهابیسوادن.اما دو تامزیت نسبت به ایران دارندعضو تجارت جهانی و fatf
  6
  61
  ‌چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  مطهری باید می گفت:: عقل طالبان از خمینی و خامنه ای بیشتر است !؟! چون در طی ۴۳ سال فقط و فقط برنامه های اسلامی این دو نفر در ایران اسلام زده پیاده شده است
  1
  47
  ‌پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان

  تنها راه رهایی مردم ایران از دست این قوم پر از ظلم و جور که در پیکرخود یک رژیم و حکومت فاسد و شیطانی استبداد فقیه را بیرون زده است، به زیر کشیدن این شیطان پرستان و محاکمه تمام افرادی که از بدو بوجود آمدن این حکومت ضد خدا و مردم، دراستمرار اینان دخیل بوده اند می باشد.
  2
  28
  ‌پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. در واقع منظور مطهری همین دوتا موجود پست و خائنه که شما ازشون اسم بردی. منتها شما میدونی که نمیشه به طور مستقیم از رهبر مزلفان عالم اسم برد و انتقاد کرد
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.