با قسم خوردن ۵۰ نفر ، متهم به قصاص محکوم خواهد شد

پرونده پسر جوانی که متهم است دوستش را به قتل رسانده از نظر قضات شعبه دهم از موارد لوث تشخیص داده و حکم بر اجرای مراسم قسامه صادر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از تابستان سال ۹۳ با حضور پسر جوانی به‌نام سیامک در کلانتری شهر ری آغاز شد، او مدعی بود چند مرد تبعه خارجی به او و دوستش قاسم حمله کرده‌اند. وی در توضیحات بیشتر گفت: چند سالی است که ضایعات جمع می‌کنم و از این طریق زندگی‌ام را می‌گذرانم. چند روز قبل یک مرد تبعه خارجی به سراغم آمد و گفت صاحبکارش می‌خواهد ضایعات ساختمانش را بفروشد. به همین خاطر به همراه دوستم قاسم به آنجا رفتیم اما به محض اینکه رسیدیم چند مرد ناشناس به ما حمله کردند و ما را به داخل کانال آب انداختند من به سختی فرار کردم و از سرنوشت دوستم هم خبری ندارم.

به دنبال اظهارات پسر جوان، مأموران پلیس به بررسی پرداختند و ساعتی بعد جسد قاسم را از داخل کانال آب پیدا کردند. اما ردی از مردان ناشناس به دست نیامد. از طرفی پدر و مادر قاسم از سیامک شکایت کردند و مدعی شدند پسرشان به دست او کشته شده و متهم قصد دارد با منحرف کردن مسیر پرونده از مجازات فرار کند.
پس از آن پرونده سیامک برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه متهم ضمن انکار اتهام قتل گفت: من خصومتی با قاسم نداشتم که بخواهم او را بکشم.

در پایان جلسه قضات دادگاه وی را از دست داشتن در قتل تبرئه کردند. اما با اعتراض اولیای دم، پرونده به دیوان عالی کشور رفت و حکم نقض شد و پرونده به شعبه دهم (هم عرض) فرستاده شد.

متهم در این جلسه دادگاه هم با تکرار اظهاراتش از خودش دفاع کرد. بعد از او هم پدر قاسم به جایگاه رفت و گفت: کانال آبی که سیامک مدعی است او و پسرم را به داخل آن انداخته‌اند پر از آب است و امکان ندارد که متهم بتواند خودش را از داخل آب بیرون بکشد و فرار کند. ما شک نداریم که پسرم را سیامک کشته است و درخواست قصاص داریم.

در پایان جلسه و بعد از پایان گفته‌های متهم و وکیل مدافع او، قضات پرونده را لوث تشخیص داده و به برگزاری مراسم قسامه حکم دادند. با این حکم، اولیای دم باید 50 نفر از بستگان نسبی خود را برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند تا آنها قسم بخورند سیامک قاتل است و در این صورت وی به عنوان قاتل قصاص خواهد شد.
+3
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران

  اگر یک مراسم قسامه برای اثبات تقصیر(جنایت) ج.ا بر پا شود ، مطمعنا بالای ۸۰ میلیون شرکت خواهند کرد. ایا با قسم ۸۰ میلیون ایرانی ج.ا را از بین خواهید برد ؟!؟
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.