سارقان بانک در برزیل گروگان‌ها را به سقف و کاپوت خودروهایشان بستند

یورونیوز :سارقان مسلح دو بانک در برزیل در زمان فرار و برای در امان ماندن از افتادن به دام پلیس چند گروگان را به سقف و کاپوت خودروهایشان بستند.

این ماجرا نیمه‌شب دوشنبه، ۳۰ اوت و در شهر کوچک آراکاتوبا در ایالت سائوپائولوی برزیل و با شلیک‌های ممتد مسلسل‌های تبهکاران آغاز شد. سارقان به شدت مسلح خیابان‌های مرکزی شهر را بستند و ‌میلیون‌ها ریال برزیل را به سرقت بردند. مهاجمان برای تضمین موفقیت عملیات از پهپاد و مواد منفجره استفاده کردند.

در جریان این دستبرد خشونت‌بار دست‌کم سه نفر، از جمله یکی از سارقان کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.باند تبهکاران که از قرار معلوم برنامه‌ای دقیق برای سرقت داشتند، در چندین نقطه آراکاتوبا بمب‌گذاری و چند پاسگاه پلیس را برای تاخیر رسیدن ماموران به محل اصلی وقوع جرم، محاصره کرده بودند.

تصاویر تعقیب و گریز و به‌ویژه استفاده از گروگان‌ها به‌عنوان سپر انسانی از شبکه‌های خبری محلی به‌صورت مستقیم پخش می‌شد.

به گفته ژوآاو دوریا، فرماندار سائوپائولو، دو نفر از مجرمان بازداشت شده و یکی از آن‌ها هم در جریان تعقیب و گریز به قتل رسیده است. دست‌کم ۳۸۰ مامور پلیس برای یافتن سایر تبهکاران بسیح شده اند.

برزیل در ماه‌های گذشته شاهد سرقت‌های مسلحانه برنامه ریزی شده و با استفاده از تسلیحات سنگین در شهرهای کوچک و متوسط بوده است. در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، دو سرقت مشابه به فاصله یک روز در ایالت‌های پارا (شمال) و کاتارینا (جنوب) به وقوع پیوست.
+55
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان

  دزدی که این همه شلوغ بازی نداره. مسئولین ج.ا چنان دزدی میکنن که خودشون هم صبح جمعه با خبر میشن چه برسه به بقیه مردم. باید یه دوره برای دزدان جهان بذارند و دزدی با چراغ خاموش را اموزش بدهند تا نیمه شب مزاحمت ایجاد نشه برای مردم. تو ایران هیچی نداشته باشیم مسئولین دزد در سطح قهرمانی جهان و المپیک کم نداریم.
  4
  52
  ‌سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  در ج.ا مسیولان اسلامی روز روشن بدون اسلحه بالای ۳۰۰۰ میلیارد می دزدند ، و بدون گروگان با بلیط هواپیما به کانادا میروند
  8
  45
  ‌سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.