فهرست جدید کشورهای مجاز برای سفر به اروپا/ آمریکا و اسرائیل در لیست نیستند

 فهرست جدید کشورهای ایمن برای سفر به اروپا اعلام شد  یورونیوز :اتحادیه اروپا روز دوشنبه به ۲۷ کشور عضو این نهاد توصیه کرد که محدودیت‌هایی را برای گردشگران آمریکایی به دلیل افزایش موارد ابتلا در این کشور برقرار کنند اما این کشورها اختیار خواهند داشت که به مسافران واکسینه شده آمریکایی اجازه ورود دهند.

تصمیم شورای اروپا برای حذف ایالات متحده از فهرست کشورهای ایمن برای سفرهای غیر ضروری، توصیه‌هایی را که اتحادیه اروپا در ماه ژوئن در لغو همه نوع محدودیت سفر برای آمریکایی‌ها ارائه داد، تغییر می‌دهد.

با این حال، راهنمایی صادر شده در روز دوشنبه غیرالزام‌آور است. گردشگران آمریکایی باید منتظر مجموعه‌ای از قوانین سفر در سراسر قاره سبز باشند چراکه اتحادیه اروپا سیاست گردشگری یکپارچه ندارد و دولت‌ها اختیار دارند تصمیم بگیرند که چگونه مرزهای خود را در طول همه گیری کنترل کنند.

پیش از همه‌گیری کرونا سالانه بیش از ۱۵ میلیون آمریکایی از اروپا دیدن می‌کردند و محدودیت‌های جدید سفر می‌تواند میلیاردها دلار به کسب‌وکارهای اروپایی ضرر وارد کند.

اما این محدودیت‌ها شامل مسافران آمریکایی که یکی از واکسن‌های مورد تایید اتحادیه شامل فایزر، آسترازنکا، مدرنا و جانسون‌اندجانسون را دریافت کرده باشند نمی‌شود.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه علاوه بر آمریکا کشورهای اسرائیل، لبنان، مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی و کوزوو را از فهرست سفرهای امن خارج کرد.

از سوی دیگر ایالات متحده با وجود درخواست اتحادیه اروپا هنوز مرزهای خود را برای گردشگران اروپایی باز نکرده است.

شورای اروپا فهرست سفرهای ایمن را بر اساس معیارهایی مربوط به میزان موارد ابتلا به کرونا در هر کشور هر دو هفته یکبار به روز می‌کند.

ایالات متحده آمریکا در روزهای اخیر به طور متوسط روزانه بیش از ۱۵۵ هزار ابتلای جدید و ۱۲۰۰ مورد فوتی را گزارش کرده است.

در فهرست کشورهای ایمن برای سفر به اروپا کشورهای آلبانی، ارمنستان، استرالیا، آذربایجان، بوسنی و هرزگوین، برونئی، کانادا، ژاپن، اردن، نیوزیلند، قطر، مولداوی، عربستان، صربستان، سنگاپور، کره جنوبی، اوکراین و چین قرار دارند. این به این معنا است که حتی سفرهای غیرضروری (توریستی) از این کشورها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجاز است.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.