محکومیت دو تبعه چینی به حبس، شلاق و جزای نقدی در دادگاهی در تهران

 تصویری از یکی از دو تبعه چین که به دلیل انتشار ویدیوهایی از روابط با دختران ایرانی در بازداشت به‌سر می‌بردرادیو فردا :دو شهروند چینی که خردادماه امسال به‌دلیل انتشار تصاویری از روابط‌شان با زنان و دختران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی بازداشت شده بودند، بر اساس حکم دادگاه کیفری ۲ تهران به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شدند.

مهدی عزیززاده قصاب، وکیل این دو متهم، در گفت‌وگویی که روز دوشنبه ۸ شهریور در روزنامه جام‌جم منتشر شده، گفته است دادگاه بدوی متهمان این پرونده یکم شهریور در تهران برگزار شده و از پنج دختر شاکی این پرونده سه نفر در این جلسه حضور داشته‌اند.

او جزئیات دقیق حکم صادرشده را که بدوی و قابل تجدیدنظر است اعلام نکرده، ولی گفته است اتهاماتی چون برقراری ارتباط با دختران زیر ۱۸ سال، تصویربرداری مخفیانه و همچنین گزارش‌های منتشرشده درباره خودکشی برخی شاکیان این پرونده درست نیست.

در پی انتشار گسترده ویدیوهایی از یک جوان چینی در شبکه یوتیوب و طرح ادعاهایی از روابطش با تعدادی از دختران و زنان ایرانی در اردیبهشت امسال، دادستان انقلاب اسلامی کاشان، ۱۱ خرداد از بازداشت او «در عوارضی کاشان» خبر داده بود.

در این پرونده یک متهم دیگر نیز حضور داشت و به‌گفته وکیل این دو متهم، آن‌ها به دلیل عدم توانایی در تأمین وثیقه در حال حاضر در زندان به‌سر می‌برند و سفارت چین نیز تاکنون اقدام مؤثری برای آن‌ها انجام نداده است.

به‌گفته این وکیل دادگستری، موکلان او «قصد مجرمانه نداشته‌اند و ناآگاهی آن‌ها نسبت به عرف جامعه باعث شده این فیلم‌ها در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر شود».
+27
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  اگر جرات کردین دست به اینا بزنین ، چین پوستتان رو میکنه ،مگه رعیت میتونه از اربابش باز خواست کنه
  0
  5
  ‌سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.