طالبان تاجیک‌ها، فارس‌زبان‌ها و شیعیان را تهدید کرد؛ پوستتان را خواهیم کند

بهار نیوز: دو عضو طالبان در ویدئویی که در فیس‌بوک منتشر شده به زبان «پشتون» می‌گویند: منتظر امر امارت اسلامی هستیم تا نسل شما هزاره‌ها، تاجیک‌ها و شیعه‌ها را از افغانستان گم کنیم، پوستتان را خواهیم کند!
 
شستشوی مغزی مدارس حقانی وهابی پاکستان آنقدر عمیق است که سیاست‌ورزی لایه رده‌های بالای طالبان بعید است بتواند بدنه خود که از هم اکنون به چند شاخه و گروه، منشعب و هر کدام نیز رهبران جداگانه‌ای دارند را مهار کنند. شبکه حقانی، عرصه را برای گروه ملاغنی برادر و ملایعقوب «که خواهان اعتدال هستند» بشدت تنگ کرده است تا رهبری بلامنازعه تحریک طالبان به دست سراج‌الدین حقانی بیافتد. شبکه حقانی بخش کارکشته تروریستی و استخباراتی تحریک طالبان است که اعتماد بیشتر نزد پاکستانی‌ها دارد و رهبری طالبان توسط این شبکه، دست آی.اس.آی (سازمان اطلاعاتی پاکستان) را بیشتر باز می‌گذارد تا در کشورهای آسیای میانه، چین و ایران مداخله غیر علنی نمایند. هم اکنون بیشتر از ۲۵۰۰۰ جنگجوی خارجی و القاعده در افغانستان فعالیت دارند.
 
طالبان حمله پهپادی آمریکا را علیه داعش محکوم کرد!
 طالبان روز شنبه حمله پهپادی آمریکا را علیه داعش در پی انفجار انتحاری روز پنجشنبه بیرون فرودگاه کابل محکوم کرد.

سخنگوی طالبان این عملیات را «حمله آشکار به خاک افغانستان » توصیف کرد! ذبیح الله مجاهد گفت: طالبان انتظار دارد ظرف مدت کوتاهی به محض این که نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند، کنترل کامل فرودگاه کابل را در اختیار بگیرد و در روزهای آتی ترکیب کامل کابینه را اعلام کند! طالبان که عموما پشتون هستند و 40 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، قصد دارند بر همه اقوام دیگر افغانستان شامل هزاره‌ها، تاجیک‌ها و ازبک‌ها و .... حکمرانی کنند!
 
کشته شدن دو عضو داعش در حمله هوایی آمریکا
پنتاگون روز شنبه اعلام کرد حمله هوایی آمریکا در افغانستان به کشته شدن دو عضو برجسته داعش و زخمی شدن یک تن دیگر منجر شد. این حمله در پی بمب گذاری انتحاری روز پنجشنبه که باعث کشته شدن دهها تن از جمله 13 نظامی آمریکایی در فرودگاه کابل شد، انجام شد. جان کربی سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: آنها تسهیل کنندگان و طراحان گروه موسوم به داعش-خراسان بودند. این دلیل به تنهایی کفایت می کند. وی افزود: این که دو تن از این افراد دیگر روی این کره خاکی راه نمی روند (زنده نیستند), چیز خوبی است. انفجار انتحاری که افغان ها را بیرون فرودگاه کابل هدف قرار داد، فصل مرگبار تازه ای در ماجرای عملیات تخلیه آمریکا از افغانستان گشود. مقامات آمریکایی اعلام کرده اند حملات بیشتر این چنینی محتمل است.
 
«طالبان» بازارهای علنی مواد مخدر و سلاح را افتتاح کرد!
 
با تسلط تروریست‌های طالبان، بازار علنی مواد مخدر در نیمروز آغاز به کار کرده است! طبق گزارش کانال‌‌های افغان، فروش سلاحهای سبک و سنگین نیز به همین منوال رواج یافته است!
 
تغییر نام خیابان‌ها شهر غزنی!
تروریست‌های طالبان نام‌های فرماندهان کشته شده خود را تحت عنوان شهید .... بر اکثر خیابان‌ها و چهارراه‌های شهر غزنی گذاشته‌اند و نام های قبلی این اماکن را تغییر داده‌اند!
 
سرپرست تروریست فدراسیون تربیت بدنی امارات اسلامی!
 
طالبان، بشیر احمد رستم‌زی را به عنوان سرپرست فدراسیون تربیت بدنی افغانستان منصوب کرد.
رستم‌زی چند سال پیش به اتهام طراحی حمله انتحاری علیه ورزشکاران کمیته ملی المپیک افغانستان زندانی شده بود!
 
عضو طالبان ترانه آغاسی را می‌‌خواند!
شاعر بزرگ ایرانی حافظ شیراز فرموده بودند: «واعظان کین جلوه در محراب و منبر می‌کنند/ چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند!» حالا حکایت تروریست‌های طالبانی است!
 
طالبان با موسیقی مخالفند و آن را مخالف شریعت می‌دانند؛ و همین امروز از شهرستان اندراب خبر رسید که به طرز فجیعی یک خواننده محلی و مردمی را به قتل رساندند! این گروه تروریستی، تنها ترانه‌های بدون کلام عمدتاً به زبان پشتو در وصف آنچه "امارت اسلامی افغانستان" می‌نامند یا مضامین مذهبی با صدای مردان اجازه پخش دارد. اما به نظر می‌رسد خلوت طالبان، شکل و شمایل متفاوتی دارد. در اینجا یک تروریست طالبان، برای همدستانش ترانه ایرانی می‌خواند؛ آهنگ «گوش به زنگ» از زنده‌یاد نعمت‌الله آغاسی، از خوانندگان مردمی ایران که در سال ۲۰۰۵ میلادی درگذشت.
+85
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  محمد پیامبر مسلمانها وقتی در مدینه بود آیات قرآن را با ملایمت و نرمی سر هم می کرد که به آیات مدنی معروف هستند و وقتی که در مکه به قدرت رسید آیاتی که برای قرآن درست کرد پر از خشونت و بی رحمی بود که به آیات مکی معروف هستند. منظور آنکه هیچگاه به این مسلمانها نبایستی اعتماد کرد دقیقا مانند خمینی که می گفت آخوندها نبایستی وارد پست های سیاسی بشوند و حالا بعد از قبضه کزدن قدرت همه چیز جور دیگر است.
  24
  174
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  محمدرضا نام آور - ژنو، سوییس

  بنشینید سرجاتون تا شوهرتون ندادیم! 😂 شما .....خودتون را نمی توانید تمیز کنید بو گندوهای خنگ!
  9
  111
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  paniranist - پراگ، چک

  از مغزهای متعفن انتظاری بیش از این نیست مثل حرام کردن موسیقی و شطرنج و انقلاب فرهنگی و . در آغاز شورش ننگین ۵۷
  14
  126
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد

  امریکا و روسیه به کمک هم چندین میلیون افغان رو تحویل طالبان وحشی و پیرو دین ....وضد بشریت دادند دیگه چه انتظاری میشه داشت
  2
  108
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  افغانستان کشور بزرگی است، تاریخ دارد، ریشه دارد، برای حکومت کردن، پشتون ها باید فارسی بیاموزند!! درست همانگونه که یک اقلیت مغول در درازنای تاریخ بر ما ایرانیان حکومت کردند، ناچار شدند فارسی بیاموزند، هرگاه مشکل داشتند، در انظار ظاهر نمی شدند، وزیر فارس را به میدان می فرستادند، آنها سرانجام در این دوگانگی خود که از مال غصب بدست آورده بودند، مردند و حل شدند، این است آن معنی ملت بزرگ، ای افغانستان، ای سرزمین من، تو تنها نیستی، زخم هایت مداوا خواهند شد، طاقت بیار، همانگونه که ما طاقت آوردیم
  18
  119
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  [::paniranist - پراگ، چک::]. ای کلک!!!بسیجی عربپرست طرفدار رهبر کینه ای واقعا عوض شده؟ یا همون سیاست کامنت های دوپهلو و مبههم را اجرا میکنی؟
  9
  45
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  معلومه که پوست بقیه رو خواهند کند . مگه غیر ازینه ؟ عجیبه جمهوری اسلامی فکر کرده خطر طالبان کمتر از خطر امریکاست . فکر میکنه چون خودشونم اسلامی هستند و بالاخره یجوری با طالب ها کنار میان . خبر ندارن تک تک طالب ها اول از همه به خون جمهوری اسلامی تشنه اند . حالا این اولشه . بقول خودشون بذار یکم بگذره اینا جا بیافتن
  10
  52
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Abukhalid - دبی، امارات متحده عربی

  طالبان داعش و القائده اینها نجسترین و کثیفترین بیشرفترین منفورترین انسانهای (حیف اسم انسان ) روی این کره خاکی هستن و تمامی اینها را باید نابود کرد.معلوم نیستند جه دینی دارند و به جه ایینی اعتقاد دارن,,,,.
  9
  66
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  [::Abukhalid - دبی، امارات متحده عربی::]. دینشون ....و البته اجرای دقیق اسلامی که ..... اجرا میکرد
  3
  39
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::agha_ehsan - تهران، ایران::]. خودشان می گویند مشکل ملی با سایر ملیت ها دارند، و مشکل بر سر اسلام نیست، حتی مخالفت آنها با آمریکا بر ای این است که آمریکا نمی گذاشت یک اقلیت قومی بر اکثریت مردم حکومت کند، این قوم از پاکستان حمایت می شوند، آمریکا فقط یک راه در خاورمیانه دارد و انهم پشتیبانی از ایران، افغانستان و تاجیکستان است، این ملت ها بهترین دوستان آزادی و دموکراسی هستند، زنده باد دموکراسی ایرانی - اروپایی که تنها راه رهایی خاورمیانه است
  17
  13
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  حکومت اسلامی، ج.ا ، طالبان ، داعش .....همه سرو ته یک کرباسند ، اینها ممکنه با اختلافات سطحی گوشت همدیگر را بخورند ولی هیچ وقت استخوان های همدیگر را دور نخواهند ریخت
  3
  34
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  طلبانی ها باید سهمیه تریاک سیدعلی و حسین بازجو را بطور مرتب بفرستند ، ضمنا باید چند خیابان را هم باسم خامنه ای، خمینی ،قاسم سلیمانی ....بگذارند ، وگرنه ج.ا جلوی ترانزیت تریاک طالبان را باروپا خواهد گرفت
  5
  45
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  منظور آن دسته از شیعیان گمراه است که مدعی ظهور شده‌اند (بهائی). فارسی زبانان هم بیشتر خوش است کوشش کنند و فارسی اصیل را بلد دار شوند. فارسی که امروزه با آن گپ می‌زنید درش کلان عربی دارد.
  26
  13
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  احمد قمی - قم، ایران
  طالبان یعنی شیطان وهرکسی یک شیطان را بکشد قطعا" بهشت رادریافته.
  4
  12
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  حمایت غرب از طالبان بی دریغ نیست و به زودی قتل و عام وسیعی بین شیعه و سنی و غیره رخ خواهد داد.ابر قدرتها به نتیجه قطعی رسیدن که مسلمانان بایستی خودشان به جون هم بیافتند.
  2
  11
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  paniranist - پراگ، چک
  [::Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن::]. ببین پسرکم من اونچه که درست می بینم رو مینویسم کاری ندارم بقیه چه میکنن. نه بسیجی هستم نه شاه اللهی هر جا که کار درست ببینم حتی از ج. ا هم مینویسم حالا تا بخای بگو نظر منفی بیاد برای من تفاوتی نمی کنه مثل خیلی ها عشق لایک هم ندارم اصلا برام مهم نیست ابدا دانستی؟
  14
  5
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::paniranist - پراگ، چک::]. [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. شما دوتا و دیگر حامیان طالبان و سید علی گدا بروید شکر کنید که قانون حمایت از ...شامل ....کودن هم میشود وگرنه معلوم نبود تا کنون چه بر سرتان می آمد !.
  1
  5
  دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  البته که چنین است. اگر به غیر از این بود جای تعجب داشت. یعنی از یک عده وحشی سنگ پرست مجهز به فرهنگ وحوش عربستان در 1400 سال قبل انتظاری جز این میرود؟
  0
  1
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.