چرا کوئنتین تارانتینو عهد بسته تا هیچگاه به مادرش کمک مالی نکند؟

کوئنتین تارانتینو گفته است در دوران کودکی با خود عهد بسته که هیچگاه چیزی از ثروتش در اختیار مادر خود قرار ندهد. این کارگردان نابغه در سال ۱۹۹۲ با فیلم Reservoir Dogs همگان را حیرت زده کرده و دو سال بعد با فیلم Pulp Fiction جایگاه خود را به عنوان یک کارگردان برجسته در هالیوود تثبیت کرد. تازه ترین فیلم او با عنوان Once Upon a Time in Hollywood که پروژه یکی به آخر او بوده زیرا به گفته خودش بعد از رساندن فیلمهایش به ۱۰ عنوان دیگر فیلمی نخواهد ساخت، داستان ریک دالتون و کلیف بوث، به ترتیب با بازی لئوناردو دی کاپریو و برد پیت، را در ماجراجویی هایشان در هالیوود در سال ۱۹۶۹ در لس آنجلس دنبال می کند. تابستان امسال، تارانتینو به شکل خاص خود مشغول تبلیغ و آگاهی بخشی در مورد رمانی است که بر اساس فیلم Once Upon a Time in Hollywood نوشته است و تاکنون جنجال هایی را نیز در پی داشته است.
کوئنتین تارانتینو گفته است در دوران کودکی با خود عهد بسته که هیچگاه چیزی از ثروتش در اختیار مادر خود قرار ندهد.

او با حضور در پادکست جو روگان از تصمیم خود برای تصویرسازی متفاوتش از بروس لی در فیلم اخیر خود دفاع کرده که با واکنش دختر بروس لی، شانون، مواجه شد. در پادکست مارک مارون، تارانتینو فاش کرد که او در ابتدا قصد داشته از جنیفر لارنس در نقش اسکویکی فروم استفاده کند، نقشی که در نهایت به داکوتا فنینگ رسید. اکنون کوئنتین تارانتینو بار دیگر با حضورش در یک پادکست جدید به تیتر اول رسانه های سینمایی تبدیل شده است. با حضور در پادکست The Moment ، تارانتینو به صحبت در مورد کینه دوران کودکی خود که هنوز آن را حفظ کرده گفت، کینه ای که باعث شد وی با خود عهد ببندد هیچگاه ثروتش را با مادرش به اشتراک نگذاشته و به معنای ساده تر، به او پول ندهد. تارانتینو می گوید زمانی که تنها ۱۲ سال داشت به خاطر علاقه اش به نویسندگی در حوزه سینما با مادرش جروبحث می کند زیرا این علاقه او بر عملکردش در مدرسه تاثیر منفی گذاشته بود.

کوئنتین تارانتینو گفته است در دوران کودکی با خود عهد بسته که هیچگاه چیزی از ثروتش در اختیار مادر خود قرار ندهد.

در جریان این جروبحث ها بود که مادر تارانتینو علاقه او را به سناریو نویسی را به شکلی تمسخر آمیز «حرفه نویسندگی کوچولو» عنوان کرده و گفته بود: «این مسئله لعنتی را تمام کن». از آن لحظه بود که تارانتینو با خود عهد بست به مادرش کمک مالی نکند و تاکنون نیز به این عهد وفادار بوده است. کوئنتین تارانتینو خود ماجرا را چنین روایت می کند: «وقتی او آن حرف را به شکلی تمسخر آمیز به من گفت، با خودم گفتم باشه، خانم، وقتی یک نویسنده موفق شدم، حتی یک پنی از موفقیت من را نخواهی دید. هیچ خانه ای برای تو در کار نخواهد بود. نه تعطیلاتی و نه کادیلاک الویسی برای مامان. هیچ چیزی دست تو را نخواهد گرفت به خاطر حرفی که زدی. حرف هایتان عواقبی در پی دارند وقتی که با فرزندانتان سروکله می زنید. به یاد داشته باشید که برای لحن تمسخرآمیزتان در مورد چیزهایی که برای آن ها مهم هستند، عواقبی در کار است».
کوئنتین تارانتینو گفته است در دوران کودکی با خود عهد بسته که هیچگاه چیزی از ثروتش در اختیار مادر خود قرار ندهد.
کوئنتین تارانتینو به همراه مادرشپدر کوئنتین تارانتینوکوئنتین تارانتینو گفته است در دوران کودکی با خود عهد بسته که هیچگاه چیزی از ثروتش در اختیار مادر خود قرار ندهد.

تارانتینو می گوید که تنها یک بار به خاطر مشکل مالیات، کمک مالی اندکی به مادرش کرده و آن تنها باری بود که این کارگردان مشهور ثروت قابل توجهش را با مادرش به اشتراک گذاشته است.در گذشته، تارانتینو در مورد رابطه اش با والدین خود بسیار شفاف صحبت کرده و گفته است که رابطه چندانی با آن ها ندارد. او گفته که پدر بیولوژیکی اش تونی تارانتینو یک بازیگر ظاهراً خوش آتیه بود که هیچگاه سراغ او را نگرفت اما بعد از موفقیت غیرمنتظره فیلم Reservoir Dogs قصد داشت به او نزدیک شود. در طی سال ها، فیلم های تارانتینو با موفقیت های تجاری بزرگ تری روبرو شده اند و فیلم های Django Unchained  با ۴۲۵ میلیون دلار و Once Upon a Time in Hollywood با ۳۷۴ میلیون دلار فروش، پرفروش ترین فیلم های او در باکس آفیس جهانی بوده اند. بدین ترتیب تارانتنیو اکنون ثروت قابل توجهی دارد اما به عهدی که در دوران کودکی با خود بسته همچنان وفادار مانده است. مادر کوئنتین تارانتینو اکنون ۷۵ سال سن داشته و ثروت پسرش نیز حدود ۱۲۰ میلیون دلار تخمین زده می شود. بدین ترتیب تارانتینو از گذشته خود درس گرفته و از این تجربه برای تربیت فرزندان کنونی خود استفاده می کند.
+2
رأی دهید
-14

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.