رضا پهلوی: فرستادن نماینده از اروپا به مراسم تحلیف رئیسی شبیه سیلی زدن به مردم ایران است

رضا پهلوی، فرزند آخرین پادشاه ایران از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام نماینده برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری ایران انتقاد کرد.

آقای پهلوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، اقدام اتحادیه اروپا را با تخفیف «شبیه یک سیلی به صورت» توصیف کرد، چرا که به باور او موجب مشروعیت بخشیدن به رئیسی می‌شود. او ادامه داد: «انگار دموکراسی‌های غربی که بیشترین انتظار را از آنها داشتیم، در حال خنجر زدن از پشت به مردم(ایران) هستند.» آقای پهلوی این رویه غرب در قبال جمهوری اسلامی را «تکان دهنده» خواند.

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه‌شنبه شب به منظور شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران که روز پنجشنبه برگزار می‌شود به تهران سفر کرد. آقای مورا افزون بر معاونت رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا، یکی از نمایندگان اتحادیه در مذاکرات احیای برجام در وین است که از چهار ماه پیش با هدف بازگشت ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ آغاز شده است.

آقای پهلوی در این گفتگو تاکید کرد که به باور او حکومت جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی قرار دارد و آنچه ایرانی‌ها اکنون به آن احتیاج دارند حمایت قوی‌تر از سوی غرب است.

فرزند آخرین پادشاه ایران گفت که کشورهای غربی ضمن عدم پشتیبانی از حکومت ایران باید از فناوری دور زدن محدودیت‌های اینترنت در ایران و ایجاد «صندوق اعتصاب» برای حمایت از کارگرانی که از نافرمانی مدنی بدون خشونت استفاده می‌کنند، حمایت کنند
+117
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  اروپا نگاه میکنه سودش کجاست . بقیه چیزها هم کشک میباشد استاد . ادرس خونه مفتی خمینی میدونی کجای پاریس بود با تمام محافظهای تا چند تا کوچه اونور تر میدونی چرا تامین میشد ؟؟؟؟
  10
  88
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۷
  ۷۱
  Butler - سیدنی، استرالیا

  در واقع غرب و شرق برای چپاول منابع انسانی و طبیعی ایران خنجر از پشت اصلی را در بهمن ۱۳۵۷ بر پیکر اکثریت ملت راحت طلب، مفتخور، پر مدعا، تهی مغز، احساسی، بی ادب، بی فرهنگ، دیوانه، و . وارد آورد. مردم تن پروری که هار شدند و توسط بی بی سی و سازمانهای اطلاعاتی بیگانگان به آنها نقش سیاهی لشکر های بی ارزش داده شد و از آتش زدن و تخریب کشورشان به دست خودشان لذت بردند و سر مست ‌گشتند. ای .....بر خائنان بر ایران و ایرانی.
  5
  103
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۸
  ۳۰
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  اقای رضا پهلوی عزیز شاهزاده گرامی بزرگوار حضرت عجل شما هنوز در خیانت اروپاییهای حرامی به ایران و پادشاه فقید شک دارین؟؟حضرت والا یه ساخت و پاخنی با اینا بکن به گمونم از صدتا اپوزوسیون و فلان مفید تره
  7
  80
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۲
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  درود بر شما اقای رضا پهلوی. اروپایی ها همیشه بجای حمایت از مردم ایران از قاتلان مردم حمایت کرده و می کند.
  6
  96
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  وقتی صحبت از " سیلی زدن به مردم ایران" میشه بسیجی های شستشو مغزی شده کم خرد بی منطق چاپلوس رهبر بی پروستات، جز مردم ایران نیستند؟ اگه نیستن پس خاک بر سر بی مخشون
  7
  70
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اروپا نفرستاد هم وضع ما همینه ، ما عادت داریم خیلی راحت بگذاریم تقصیر دیگران، امروز اروپا فردا آمریکا. یه ملت پارانویید که دیگران را مسوول سرنوشت خودش میدونه، ، خودش رو مسوول نمی دونه بلکه امپریالیسم، یا عرب، یا ترک یا اروپا . خیلی ساده کرده همین ۴ تا کلمه یاد گرفته همه رو با همون توضیح میده از بیسواد تا تحصیلکرده شون.
  14
  10
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  فرار کردن پسر شاه یک کشور به آمریکا سپس به پاناما سپس به هندوراس و سپس به مصر از دست کسانیکه تاج و تخت پدرش را گرفتند /و عدم مجاهدت در برابر آنها یعنی سیلی زدن به دوست داران پدر و بزدلی
  49
  15
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  زمانیکه فرهنگ و درک اجتماعی اکثر ما ایرانیها هنوز در سالهای 1400 در گیر میباشند روشن است که کشورهای دیگر با این شناخت نهایت سوء استفاده را خواهند برد به نفع ملت خویش و اعتراض های ما راه به جایی نمیبرد با همکاری خائنین موجود ای کاش بیدار شویم .یکدست صدا ندارد.
  2
  27
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تا وقتی الاغهایی به اسم ایرانی از آخوند حمایت میکنند چرا اروپا از منافع خود بگذرد؟ نمونه این ....را ....نمیبینید؟
  4
  29
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
  ۶۵
  amiryousef - ملبورن ، استرالیا
  ۴۲ هست که اروپا ئیها به ما نارو زدن حقشونه مردم بریزن فقط سفارت خونه هاشونو تهران آتیش بزنن همشونو وادار به خروج از ایران کنن کاری که رضا شاه با انگلیسیها کرد
  5
  21
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
  ۶۵
  amiryousef - ملبورن ، استرالیا
  آقای پهلوی فرمان بده مردم بر علیه این خارجیها در ایران طغیان کنن بهترین راه رسیدن به هدف همینه تا زمانکه اینها دخالت در سرنوشت مردم دارن هیچ چیزی تغییر نمی‌کنه تنها راهش به نظر من بیرون کردن خارجیها از ایران هست
  3
  12
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  ۵۱
  Saboktagin - گنت، بلژیک
  خاندان رومانف را بلشویکها به زیرزمین قصر در یکاترینابورگ بردند و همه را کشتند اگر این شازده در ایران می ماندهمان بلا سرشان میآمد.
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان

  به تو چه ربطی داره. بشین و با پولهای دزدیده شده مردم ایران حالت را بکن
  36
  7
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. به تو چه ربطی داره. بشین و ساندیست رو با پفک بخور
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.