واکنش تند اسرائیل به حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی

رادیو پیام اسرائیل: وزارت امور خارجه اسرائیل با انتشار پیامی ویژه، از تصمیم اتحادیه اروپا برای فرستادن نماینده‌ای به تهران، به هدف حضور در مراسم ادای سوگند آخوند ابراهیم رئیسی در مقام رئیس جمهوری جدید رژیم ایران، به شدت انتقاد کرد و آن را تجلیل از جلادی دانست که دست او به خون هزاران نفر از مردم ایران آغشته است.
 
این بیانیه شدیدترین واکنش دولت جدید اسرائیل نسبت به انتصاب ابراهیم رئیسی به مقام ریاست جمهوری حکومت ایران محسوب می شود و همچنین انتقاد گزنده‌ای نسبت به اتحادیه اروپا به شمار می‌آید که همچنان می‌کوشد با رژیم ایران کنار آید و به همکاری با آن ادامه دهد.
 
در بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل، آخوند رئیسی، “قصاب تهران” نامیده شده و گفته شده است که هیچ منطقی، تصمیم اتحادیه اروپا را برای فرستادن نماینده به آئین تحلیف او توجیه نمی‌کند.
 
در بیانیه اسرائیل، یادآوری شده که اتحادیه اروپا در حالی تصمیم به فرستادن نماینده می‌گیرد، که چند روز پیش، رژیم ایران یک کشتی بازرگانی را هدف حمله پهپادی قرار داد و دو تن از شهروندان کشورهای اروپایی را به قتل رساند.
 
وزارت خارجه اسرائیل در این بیانیه نوشت که “فرستادن نماینده اروپایی به تهران، نشانه حمایت از تعرض رژیم ایران علیه کشتی بازرگانی و همچنین تجلیل از فردی مانند رئیسی است که مسئولیت اعدام هزاران تن در ایران را به عهده دارد.
 
در این بیانیه شدیداللحن اسرائیل، همچنین آمده است که چاپلوسی کشورهای اروپایی نسبت به رژیم تجاوزگر ایران، نتیجه‌ای معکوس خواهد داد و موجب افزایش گستاخی‌های آن حکومت تجاوزگر خواهد شد. به نوشته این بیانیه، چنین رفتاری از جانب اتحادیه اروپا، رژیم ایران را در ادامه تجاوز و تعرض تشویق خواهد کرد.
 
همچنین، رهبران اسرائیل در آستانه آغاز دوران ریاست جمهوری آخوند ابراهیم رئیسی، دوباره صدای اعتراض خود را بلند کردند و حکومت ایران را در دوران ریاست رئیسی، خطرناک تر از پیش، ارزیابی کردند.
 
بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، گفت: «آخوند رئیسی یک جلاد بی‌رحم است که از سیاست‌های خامنه‌ای جانبداری می‌کند و در دوران ریاست جمهوری او، خطرات از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه افزایش خواهد یافت.»
 
گانتز افزود: «ممکن است در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، خطرات موجودیتی از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل و کشورهای منطقه افزایش یابد.»
 
وزیر دفاع گفت که “اسرائیل برای برطرف ساختن هرگونه خطر امنیتی، قاطعانه اقدام خواهد کرد و در این زمینه تردیدی به خود راه نخواهد داد.»
 
بنی گانتز که در پارلمان اسرائیل سخن می‌گفت، ارزیابی کرد که هرچه زمان می گذرد، رژیم ایران به یک خطر بزرگتر امنیتی مبدل می‌گردد که حمله به کشتی بازرگانی یکی از نمونه‌های آن است.
 
وزیر دفاع گفت که به دنبال حمله پهپادی به یک کشتی بازرگانی، “هنگام آن است که جامعه جهانی برای رویارویی با خطرات نظامی و امنیتی رژیم ایران، دست اتحاد بدهد.”
 
او افرود که “رژیم ایران با رشته عملیات‌های فتنه گرایانه خود، ثبات و امنیت در کشورهای خاورمیانه را به سختی به خطر انداخته است.”
 
وزیر دفاع اسرائیل دادمه داد: «خطرات ناشی از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران، امری نیست که تنها به اسرائیل مربوط شود، بلکه سراسر کشورهای منطقه را در بر می‌گیرد.»
 
او گفت: «هر کشوری که شاهد این تعرضات رژیم ایران است، وظیفه دارد برای پایان بخشیدن به آن و رفع خطر به اقدام بپردازد.»
 
بنی گانتز بی آن که به احتمال بازگشت ایالات متحده به برجام اشاره کند، گفت: «هرگونه توافق آینده با رژیم ایران، باید توقف تحرکات مخرب رژیم و رفع خطرات موشکی و هسته‌ای آن را نیز شامل شود.»
 
او افزود: «باید از ادامه رفتارهای رژیم ایران که تروریسم را تقویت می‌کند و به اقتصاد جهانی آسیب می‌رساند، جلوگیری شود.»
+167
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  متاسفانه اروپا همیشه منافع اقتصادی را بر حقوق بشر ترجیح داده ولی اسراییل یک تنه رژیم اسلامی ملاها را حسابی تحقیر کرده چه در خود ایران چه سوریه چه مقابله با حماس و حزب الله‌
  19
  124
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک

  تو زور خودت رو میزنی دلت به حال مردم ایران نسوخته مردک. آخوندِ خوب آخوند مرده هست ولی خودمونیم اسرائیل هم قصابیش روی آخوند رو سفید کرده صبرا و شتیلا ، هاگانا .....شماها لطفا خفه شید.
  85
  23
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۴
  ۵۱
  احتراز - دورف، آلمان

  این اروپا ییها برای ۱ یورو .... هم میفرشند مخصوصا آلمان
  10
  97
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  مگه موقعی که شما در رشته مورد تخصصتون طلای المپیک رو بردید ما چیزی گفتیم
  51
  16
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  باز ادای مخالف را در اوردی ؟ البته آخوند خوب.آخوند مرده است. را می‌‌شود هم دگانه تفسیر کرد. می‌‌شود هم مثبت باشد. دیگر سر کاری با شما امت بسیج ندارند.از راه میان بر. مستقیم به بهشت.غلمان جوان خوشگل.لذت دو طرفه. اینقدر هم تقلب نکن. مقایسه جنایت آخوند در خوزستان و اسراهیل بچه کش. در عرض دو هفته گذشته .بار‌ها توسط دوستان در اینجا گفته شد. این که نمی‌‌شود. جمله‌ها دیگران را بدزدی. و با نام خود قالب کنید. صبرا و شتیلا هم بر سرت بخورد. اون‌ها دست کم بچه اسراهیلی نمی‌‌کشند. بیل زنی .باغ خود را بیل بزن
  6
  29
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. خب مگه شما ۴ ساعت رانندگی کردی که بری به رییسی رای بدی ما چیزی گفتیم؟!
  6
  31
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا::]. هانی تو درباره اکانت درست کردی ؟!
  21
  4
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا
  [::paniranist - پراگ، چک::]. مگه من مثل تو هستم که یه شبه از ممد ۱۹۷۵، دبی به پراگ مهاجرت کنم🤣🤣
  3
  14
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::paniranist - پراگ، چک::]. ببینم با این ایدی پان ایرانیست یعنی وطن پرستی؟ جناب تک سلولی! هر کس و هر کی اسم جمهوری اسلامی از دهنش بیاد بیرون یا کوچکترین دفاعی از این رژیم بکنه خواسته یا ناخواسته وطن فروش و محض هست. حالا برو به کارت برس
  3
  8
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::paniranist - پراگ، چک::]. همین صبرا و شتیلا رو اون ممد مدل ١٩٧٥ هم میگفت. اگر بتونی بدون سرچ گوگل از روی ساعت ٥ دقیقه راجع به تاریخ و شکل گیری اسراییل و اردوگاه صبرا و شتیلا حرف بزنی من قبولت دارم. فقط ٥ دقیقه!! کسی که کشتار دهه ٦٠ تو کارنامه اش هست راجع به این چیزا باید .... بگیره
  3
  13
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.