۲۰ درصد بلژیکی ها به نوشابه های قندی غیر الکلی اعتیاد دارند

یورونیوز :تازه‌ترین داده‌های منتشر شده توسط اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که ۹ درصد افراد بالای ۱۵ سال در اتحادیه اروپا به مصرف روزانه نوشابه قندیِ غیرالکلی عادت کرده‌اند. این داده‌ها که بر پایه اطلاعات ثبت شده در سال ۲۰۱۹ میلادی به دست آمده، همچنین حاکیست که ۶ درصد بزرگسالان ساکن در ۲۷ کشور عضو این اتحادیه ۴ تا ۶ و ۱۹ درصد آنها ۱ تا ۳ بار در هفته نوشابه قندی مصرف می‌کنند.

یورواستات در عین حال، تصریح کرده که مصرف نوشابه‌های قندی در میان مردان(۱۲ درصد) بیش از زنان(۷ درصد) رایج است.

افزون بر این گزارش آماری یورواستات نشان می‌دهد که با بالا رفتن سن در اتحادیه اروپا مصرف نوشابه‌های قندی کاهش می‌یابد؛ به طوری که علاقه ۱۴ درصد جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ سال به نوشابه‌های قندی با رسیدن به محدوده سنی ۶۵ تا ۷۴ سال به کمتر از ۵ درصد می‌رسد اما با عبور سن از مرز ۷۵ سال علاقه به نوشیدنی‌های قندی بار دیگر افزایش می‌یابد و به بیش از ۵ درصد می‌رسد.
سرانه مصرف نوشابه‌های قندی در کشورهای عضو اتحادیه اروپااین گزارش همچنین حاکیست که در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، مردم بلژیک بیش از سایرین به مصرف نوشابه‌های قندی عادت دارند. در حالی که کمی بیش از ۲۰ درصد بزرگسالان بلژیکی هر روز حداقل یک نوشابه قندی مصرف می‌کنند، این نسبت در استونی به عنوان بی‌علاقه‌ترین مردم اتحادیه به نوشابه‌های قندی به ۲ درصد می‌رسد.

یورواستات خاطر نشان کرده که به طور متوسط حدود ۹ درصد مردم اتحادیه اروپا دچار عادت روزانه مصرف نوشابه‌های قندی غیرالکلی هستند.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.