جهانگیری: اسرائیل داخل نفتکش‌های ما آدم می‌فرستاد/ روحانی: من فرمانده بی‌سرباز و اسلحه بودم

جهانگیری: اسرائیل داخل نفتکش‌های ما آدم می‌فرستاداسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی در جلسه امروز آقای روحانی با مدیران ارشد دولت او به مشکلات فروش نفت ایران در دوران تحریم و "آسیب به نفتکش‌های ایران" اشاره کرده است.

او گفته: "هیچ کس از ما نپرسید که چگونه نفت فروختید؟ ترامپ ایستاد و نگذاشت یک بشکه نفت فروخته شود و به ۱۲ نفت کش ما آسیب زده و منفجر کردند اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفتکش ما و آن را منفجر می‌کرد."

او گفته: "هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد. اگر صنعت پتروشیمی و فولاد و مس نبود، ارز کشور هم تامین نمی‌شد و ممکن بود نقشه دشمن موفق شود."

اشاره او به "نقشه دشمن" احتمالا طرح به صفر رساندن فروش نفت ایران در دولت دونالد ترامپ بود.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران هم در این دیدار حضور داشت گفته: "ما در این مدت (دولت روحانی) بیش از ۱۰۰ میلیارد نفت نفروختیم و آنچه که فروختیم با مشکلات بود. هدف فروپاشی نظام بود."
روحانی: من فرمانده بی‌سرباز و اسلحه بودم
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در دیداری با مدیران ارشد دولت، خود را فرمانده‌ای "بی سرباز و بی اسلحه" نامیده است.

آقای روحانی گفته علی خامنه‌ای به او گفته" فرمانده جنگ اقتصادی در کشور هستید" ولی "فرمانده ای بودم بی سرباز و بی اسلحه"

او گفته: "فشاری که به ما در سال ۹۷ وارد شد و موجب تورم و کاهش رشد و رکود شد و به اشتغال فشار آورد باعث شد در ۹۸ شروع به جبران کنیم."

آقای روحانی گفته است: "البته در برابر فشاری که به مردم وارد شد و مشکلاتی که ایجاد شد توان ما کمتر بود و ما توانستیم بخشی از مشکلات را جبران کنیم و بخشی از آنها باقی ماند."
+33
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.