آیا اسرائیل حکومت اسلامی ایران را مورد حمله نظامی قرار خواهد داد؟

عرشه کشتی «مِرسِر استریت»، پس از حمله پهپادی رادیو پیام اسرائیل : آیا اسرائیل در واکنش به حمله پهپادی به کشتی بازرگانی در آب‌های بین المللی که سه روز پیش رخ داد، به عملیات جنگی علیه رژیم ایران دست خواهد زد و یا به یک رشته عملیات دیپلماتیک بسنده خواهد کرد.
 
این پرسشی است که نه تنها در مجامع بین المللی مطرح است، بلکه مورد بحث و بررسی گسترده در داخل اسرائیل قرار دارد.
 
اگر از روی واکنش‌های علنی سران اسرائیل قضاوت شود، برور جنگ حتمی می نماید. وزیر دفاع اسرائیل گفته است که دولت اورشلیم در برابر این تجاوز آشکار، که آن را “راهزنی دریایی” نامیده سکوت نخواهد کرد.
 
رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز گفته است که اسرائیل به هر واکنشی که ضروری بداند، دست خواهد زد.
 
همچنین یائیر لپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، در تماس با همتایان غربی خود گفته است که دنیا باید در برابر این تجاوز آشکار و نقض قوانین بین المللی توسط رژیم ایران، به اقدام قاطع دست بزند.
 
حکومت ایران که پیشتر به صورت تلویحی مسؤولیت این تعرض را به عهده گرفته بود، پس از انتشار واکنش‌های شدید بین المللی، حرف خود را پس گرفت و نه تنها نقش خود در حمله پهیپادی به کشتی را انکار کرد، بلکه ادعا کرد که خود اسرائیل است که این داستان‌های خیالی را می بافد تا علیه حکومت اسلامی ایران سیاه نمایی کند.
 
ولی واکنش صریح وزیر امور خارجه ایالات متحده که گفت “همه علایم نشان می‌دهد که این حمله پهپادی کار رژیم ایران بوده”، و همچنین اتهامات صریحی که وزیر خارجه بریتانیا علیه رژیم ایران مطرح ساخت، حکومت ایران را در کرسی اتهام می نشاند و جای عقب نشینی برایش باقی نمی‌گذارد.
 
ظاهرا ارتباط آن کشتی بازرگانی با اسرائیل بسیار ضعیف است. این کشتی متعلق به یک شرکت ژاپنی است که تحت مدیریت یک شرکت بریتانیایی فعالیت می کرده و سرمایه اسرائیلی در آن سهم فرعی دارد.
 
آقای منشه امیر، تحلیلگر امور خاورمیانه، در مصاحبه با تلویزیون ایران اینترنشنال در این مورد توضیح داد که این کشتی، نه به اسرائیل تعلق دارد و نه از بندر اسرائیلی حرکت کرده بود و نه کالای اسرائیلی حمل می‌کرد. ولی از دیدگاه حکومت ایران، حمله پهپادی به آن، یک کار ساده و شدنی بود و رژیم ایران آن را یک قربانی بی‌دفاع محسوب می‌کرده است و تعرض به آن، نشان قدرت عملیاتی نیست، بلکه از ضعف رژیم ایران حکایت دارد.
 
ساده‌ترین واکنش اسرائیل در برابر این حمله می‌تواند غرق کردن یکی از کشتی‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران در خارج از آب‌های خلیج فارس باشد. زیردریایی‌های اسرائیل در حوالی آب‌های خلیج فارس حضور فعال دارند و با یک فرمان می توانند یک رزم‌ ناو ایرانی را به زیر آب‌ها بفرستند. ولی چنین اقدامی ممکن است رژیم ایران را به واکنش جنگی علیه اسرائیل بکشاند و زیان‌هایی ببار آورد که خارج از جریان حمله به یک کشتی بازرگانی باشد که ظاهرا ارتباطی هم با اسرائیل ندارد.
 
ارزیابی کارشناسی آن است که اسرائیل می‌تواند بدون رویارویی جنگی با رژیم ایران، به اقدامات تنبیهی دیگری بپردازد که ضربه سنگینی بر حکومت ایران محسوب شود. این اقدامات می‌تواند به صورت حمله سایبری علیه برخی نهادها و تشکیلات حکومت ایران باشد که اختلال جدی در اداره کردن امور ایجاد کند.
 
همچنین ممکن است انفجارهای مرموزی در برخی تاسیسات وابسته به سپاه پاسداران در ایران رخ دهد.
 
تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می‌کند که در حال حاضر اسرائیل به اقدامات انتقام جویانه دست نخواهد زد، بلکه خواهد کوشید در این قضیه از راه‌های دیپلماتیک بهره‌گیری کند و بنابراین، اگر اسرائیل حتی بخواهد به اقدامات تلافی جویانه علیه رژیم ایران دست بزند، در آینده نزدیک نخواهد بود.
 
از دیدگاه این تحلیلگر، گام نخست اسرائیل در بهره برداری از این تعرض خرابکارانه که به رژیم ایران نسبت داده شده، متقاعد ساختن ایالات متحده به این دیدگاه است که ادامه تعامل دیپلماتیک با رژیم ایران و یا بازگشت به برجام مساله ای را حل نخواهد کرد، بلکه موجب گستاخی بیشتر رژیم خواهد کرد. اگر اسرائیل به این هدف خود برسد، سود دیپلماتیک عمده ای به دست خواهد آورد.
 
در گزارش ها آمده است که ایالات متحده قصد دارد تیم ویژه ای را به محل حادثه بفرستد تا به گردآوری مدارک و شواهد بیشتری دست یابد که مسؤولیت رژیم ایران را کاملا ثابت می‌کند. همچنین دولت بریتانیا گفته است که به شواهد زیادی دست یافته که نقش رژیم ایران را آشکار می سازد.
 
همانگونه که گفته شد، اسرائیل در مورد کشتی بازرگانی که هدف دو حمله پهپادی قرار گرفت و دو شهروند بریتانیایی و رومانیایی در آن کشته شدند، قصد بهره برداری کامل دیپلماتیک دارد و اگر این پرونده به شورای امنیت سازمان ملل کشیده شود، اسرائیل در منزوی ساختن هرچه بیشتر رژیم ایران به دستاورد قابل ملاحظه ای خواهد رسید.
 
با توجه به این ارزیابی، بسیار بعید است که اسرائیل در آینده نزدیک به یک اقدام جنگی علیه رژیم ایران دست بزند، زیرا در چنین صورتی، عملیات دیپلماتیک علیه حکومت اسلامی متوقف خواهد شد و یا دچار وقفه خواهد گردید.
 
در عین حال، امکان واکنش نظامی و یا غیرنظامی اسرائیل علیه رژیم ایران را نباید کاملا منتقی دانست. چنین اقدام تلافی جویانه اسرائیل، به نتایج تلاش‌های دیپلماتیک در هفته‌ها و یا ماه‌های آینده بستگی خواهد داشت.
+90
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  paniranist - پراگ، چک

  جمهوری إسلامی را؟ تیترتون غلطه. بنویسین ایران را. یعنی اسرائیل بخواد حمله کنه میره خونه خامنه ای یا روحانی رو بمباران میکنه؟ یا اینکه تاسیسات زیر بنایی ، پتروشیمی ، نیروگاه‌های اتمی و . رو میزنه؟ البته خلاصه کلام اینکه نه اِگِ اولی رو داره نه اِگِ دومی رو . اینو از منِ جیره خوار مزدور جمهوری اسلامی بشنوید . اِگِشو نداره عزیز بخدا نداره. اونم توی این موقعیت. اکانتای متحد زرتشت و سبکبال و هانی و(که همتون یکی هستید ) الکی دلخوش نباشید. بقول یه بنده خدا . دلخوش نباشید به اینکه ......
  82
  39
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  paniranist - پراگ، چک

  این بنده خدا میشه امیر هم زیاد سوره یاسین تلاوت میفرمایند
  71
  23
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  نظام آخوندی نیروی هوای و دریایش کلا ول معطله با تکنولوژی دنیای امروز فرسنگها فاصله دارن نیرو زمینی هم فقط کادر ارتش و سرباز وگر نه سپاهی های کادری یه مشت شکم گنده ریش بودو با سلاح های قدیمی . در ضمن اگر اسرائیل حمله کند کلی کشور حمایتش میکنند از امریکا و و ناتو تاعربا حتی چین و روسیه خصوصا روسیه قلبا از قدرت گرفتن نظام اسلامی آخوندی خشنود نیستن. متحدان اخوندا هم کسایی هستند که همیشه نیازمند کمک آخوند یعنی سازمانهای تروریستی نه یک کشور قدرتمند.
  26
  61
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  فعلا که خیال حمله ندارن چون جشن شادمانی و‌پایکوبی دارن بخاطر اینکه بعد از شست سال یه طلای المپیک بردن
  20
  25
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::paniranist - پراگ، چک::]. حالا کجات سوخته ؟.چون مچ شما را گرفتند.اول آمدی.با ژست ضد آخوندی. تحمل نکردی.بعد از یک هفته خودت را لو دادی. یعنی‌ مقصر ما هستیم. که خودت .خودت را لو دادی.شپش گیر ریش مقدس هستی‌ . اینقدر هم جان کندن .و این را به آن ربط دادن .دیگر کمکی‌ نمی‌‌کند. مگر همه مثل شما هستند؟ که ۵۰ تا اسم جعلی‌ لازم دارند. بنده و این هانی‌. سال‌ها در این سایت. هر دو کوشش . زیگیل آنجا مقدس آقا ر رسوا. ولی از نظر تفکر فکری. مثل جن و بسملا هستیم. اگر می‌‌چسبانی .دست کم به یکی‌. .که اینقدر با هم تفکر مختلف نداشته باشند. هیچ دلیل هم وجود ندارد.که این را به .... ثابت کرد.چقدر سخت است.اینقدر جان بکنی. دروغ و ریا. تا کمی‌ .کمبود شخصیت را جبران.همه ما کم و بیش حرف .....بعضی‌ وقتها. شکنجه این است. که بعضی‌ ها. حاضر نیستند تمام کنند.شب و روز.سخت نیست. هر روز در اینجا مدعی ایران دوستی‌ داشت. کافی‌ است. یک تکه استخوان آخوند. که یک کمی گوشت روی آن.بیشتر لازم نیست.......
  19
  41
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  [::Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن::]. چرا اتفاقا روسیه و‌چین از قدرت کرفتن رژیم آخوندی خوشحالند و نفع میبرند چون بهرحال سرخر و وزنهای مقابل غرب هست.و البته خودشون هیچ خطری از طرف اینها حس نمیکنند،اصلا همینها هست که پشت پرده زژیمهایی مثل جمهوری اسلامی،کره شمالی،ونزوئلا،کوبا و..رو حمایت و مسلح میکنن تا مقابل غرب سنگ اندازی کنند.
  3
  36
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن::]. آخوندها و سپاهی ها و خود رهبر از قصد اینجور حرکاتی میکنند چون چندین جناح و گرایش قدرت در ایران وجود داره و اینها با هم رقابت دارند و یکپارچه نیستن حتی بین سپاهیها،گروهی از اینها دنبال توافق با آمریکا و در نتیجه دستیابی به پول برای اهداف منطقه ای و دادن خرج حزب الله لبنان و حوثی های یمن و گروههای فلسطین و غیره هستن،گروهی دیگه مخالف این قضیه سازش به هر قیمت و با اینجور حرکاتی مخصوصا قصد ایجاد تنش دارند تا خود آمریکا از مذاکرات کنار بکشه.حتی بدشون نمیاد جنگی محدود با اسرائیل راه بیفته تا بهانه مناسبی برای نظامی تر کردن کشور و سرکوب هرچه بیشتر اینترنت و فعالان و مخالفتن ایرانی به بهانه شرایط جنگی دستشون بیاد و مشکلات داخل رو هم گردن جنگ بیندازند.
  4
  22
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک::]. جمهوری اسلامی تقریبا نیم قرنه که میخواهد اسراییل را نابود کند ، اما در عمل طبل توخالیه . چند تا مراکز یهودیان را بمب گزاری کرده . و‌اکنون‌هم یک کشتی تجاری . اما حتی …. نداره بگه که کار من بود و باز هم خواهم زد . در عین حال اسراییل همواره با خردمندی از این اتفاقات استفاده کرده و حمایت جهانی را کسب کرده است .
  9
  28
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::paniranist - پراگ، چک::]. ( یعنی اسرائیل بخواد حمله کنه میره خونه خامنه ای یا روحانی رو بمباران میکنه؟ یا اینکه تاسیسات زیر بنایی ، پتروشیمی ، نیروگاه‌های اتمی و .) اگر حمله همه جانبه از طرف اسرائیل و آمریکا به ایران انجام بشه به خاطر کثافتکاری های شما ولایی ها, خائنین به ملت ایرانه. حکومت ننگین اسلامی ملت ایران رو به گروگان گرفته و باید گوشت دم توپ دشمنایی باشه که شما مزدورها بوجود آوردید. در اصل شما ولایی ها جاسوسان ومزدورهای خود اسرائیل هستید که وظیفتون دادن بهانه به اسرائیل وآمریکاست که به ایران حمله کنن و ایران رو کلنگی کنن. شماها ننگ ابدی مردم ایران رو برای خودتون خریدید.
  4
  32
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::paniranist - پراگ، چک::]. نترس، چکار داره بمباران کنه؟ هر زمان که دلش خواسته هر کاری داخل خاک ایران انجام داده، نکنه فراموش کردی گاگول خان.
  5
  14
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  paniranist - پراگ، چک
  1. گفتم فارسی و خوانا بنویس ۲. گفتم اول بنویس بعدش بِکِش ۳. کوشش کن وسط ماه بنویسی چون آخر ماه گشنگی بهت فشار میاد چرت مینویسی اول ماه هم چون سوسیالت رو میگیری از شادی نمی دونی چی مینویسی. تا بعد
  20
  11
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  paniranist - پراگ، چک
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. سوسیالت رو کم دادن این ماه ؟ مشکلی نیست پسرم. بیا مثل من بشو مزدور ولایی و جاسوس اسرائیل تا خوب پِیسه داشته باشی جوووون
  20
  12
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::paniranist - پراگ، چک::]. یخ کنی. مزه ریختی مثلاً؟
  6
  7
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک::]. تا کی می خوای از این چرندیات بنویسی. به مغزت مراجعه کن. سعی کن یه جواب منطقی و شایسته پیدا کنی. هرچند من با شماها قبلا هم وارد بحث شدم, به تمام مقدسات حتی یکبار یه حرف حساب از شماها نشنیدم. شماها جز دروغ وسفسطه چیز دیگه ای تو چنتتون نیست. از قدیم گفتن: چون قافیه تنگ آید, شاعر به جفنگ آید.
  2
  11
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  نه به ملا - لیدز، انگلستان
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. با سلام والا به خدا من اصلا فارسی صحبت کردن تو‌رو متوجه نمیشم اگه یه کم واضح تر و عامیانه تر صحبت کنی که بفهمم چی میگی خیلی خوب میشد! با سپاس
  5
  10
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  با این تیتر خنده دار روزم ساختی اول اسراییل مشکل اعتیاد و تجاوز در ارتش خودش حل کنه بعد گنده گنده حرف بزنه، اسراییل یک مشت پاچه خوار گندش کردن
  25
  12
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::نه به ملا - لیدز، انگلستان::]. دوست عزیز ایشون ایرانی نیست که بتونه عامیانه صحبت کنه این پیج پر از ترول و سربازان اسراییل هست ایشون هم بمبشون هست همه را هم ساندیس خور میدونن
  11
  5
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  paniranist - پراگ، چک
  [::نه به ملا - لیدز، انگلستان::]. این اَشغَنی دشت خودش نیشت بشتگی داره جنبش چِت باشه یا اعلا!!!!
  9
  3
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  paniranist - پراگ، چک
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. [::وطن نام تو نام نامداران - . به همه مقدسات؟ مرد مومن شماها اصلا مرام و مقدساتی نداری قسم دروغ میخوری چرا ؟
  11
  2
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. پس چرا اون حسن خرس الله تروریست مفت خورتون که با نونش رو توی خون‌ مردم ایران تیلیت میکنه،از ترس مادام عمر هفت سوراخ قایم میشه ولی تمام مقامات اسرائیلی نرمال زندگی میکنن؟ و چطور پوز همه کشورهای عربی که بهش حمله کردن رو ۳ روزه به خاک مالید؟ به امید آزادی ایران و دوستی مجدد ایران و‌اسرائیل! و نابودی تمام اسلامیست های ضد بشر و وحشی چه شیعه چه سنی!
  4
  12
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک. مقدسات من راستی و درستیه. صفاتی که برای تو خودفروخته, هیچی ندار مفهومی نداره.
  2
  6
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. اینقدر کامنت که گذاشتی تابلو هست که یک اسراییلی پشتش نشسته که ارزش جواب نداره ، ولی برای معلومات خودت هیچ زمانی ملت ایران با اسراییل دوست نبودن و نخواهند بود چه این حکومت چه حکومت بعدی یا قبلی این پارپاگاندا و آرزو شما هست شما اشغالگر و نامشروع هستین و باید از خاورمیانه بروید حالا هرچه دوست دارید ترول و مزدور استخدام کنید و ۴ تا آدم اسکل بی سواد دنبال خودتون بندازید، حقیقت خودتون میدونید وگرنه در این سایت اینطور دست پا نمیزدید
  12
  6
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. بسیجی می مغز،اتفاقا تشابه فرهنگی اسرائیلیها و ایرانیها خیلی زیاده،پیوندهای تاریخی زیادی وجود داشته و در اسرائیل ایرانی تبارهای زیادی زندگی میکنن حتی سیاستمدار .منظور از ایرانی ،ایرانیهای واقعیه و اصیله نه شما عرب پرستهای بی فرهنگ اسلامزده که طرفدار آخوندها و عقایدشون هستید! برعکسش چیزی که حتی یک بچه دبستانی تو ایران میدونه،اینه که اعراب مسلمان و ایرانیها هیچوقت تشابه فرهنگی و دوستی نداشتن و هر چی شما اسلامیستهای ضد بشر سعی در شستشوی مغزی مردم کنید،هرگز ایران اون کشور اسلامی تسلیم قوانین شرعی و طرفدار لبنان و فلسطین و غیره نمیشه! حالا بسوز!
  2
  9
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. اونی که داره میسوزه تو هستی ما که قدرت در دست داریم 😄😄😄😁😁مطمعن باش عمر تو هم قد نمیده تعغیر ببینی
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.