بستری شدن مهران مدیری و مرگ مدعی درمان کرونا با طب سنتی

روزیاتو: بر اساس خبرهای منتشر شده، مهران مدیری بازیگر، کارگردان و مجری مشهور به دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است. مجری برنامه دورهمی که به تازگی بازی در سریال خاتون را نیز آغاز کرده است، از سه روز پیش با علائم بیماری کرونا در خانه تحت درمان قرار گرفته و روز گذشته به توصیه پزشکان در بیمارستان بستری شده است. گفته می شود مدیری به نوع دلتا ویروس کرونا مبتلا شده و حال عمومی او خوب است. چند روز پیش نیز رامبد جوان و ۱۷ نفر دیگر از عوامل برنامه خندوانه به کرونا مبتلا شده و ساخت این برنامه متوقف شده بود.
شیرین بهرامی دوبلور صدا و سیما به دلیل ابتلا به کرونا درگذشتدر اتفاق ناخوشایند دیگری در روزهای اخیر که نشان از جولان کرونا در ایران می دهد، شیرین بهرامی دوبلور و گوینده فقید روز پنج شنبه گذشته در سن تنها ۴۴ سالگی بر اثر ابتدا به کرونا درگذشت. بهرامی که متولد سال ۱۳۵۶ بود در سریال بینوایان و فیلم سینمایی تالکین صداپیشگی کرده بود. همچنین روز گذشته خبر فوت سید محمد موسوی از مدعیان طب سنتی که گفته بود کرونا را با جوشانده های گیاهی درمان کرده است نیز منتشر شد.
سید محمد موسوی که مدعی شده بود با جوشانده های گیاهی کرونا را به طور کامل درمان کرده است در اثر ابتلا به این بیماری درگذشتکیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به این خبر در توییتی نوشت: «سید محمد موسوی موسس پیک شفا و مدعی درمان قطعی کرونا با روش‌های ابداعی اصطلاحا طبسنتی بدنبال ابتلا به کرونا درگذشت! خداوند وی را مورد رحمت و مغفرت خود قرار دهد و از سر تقصیرات همه ما بگذرد. مسیر کار علمی در طب، مشخص است و داعیه و ادعا بدون ابتنا به شواهد و مدارک، بیراهه است».
بر اساس خبرهای منتشر شده، مهران مدیری بازیگر، کارگردان و مجری مشهور به دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است.
فرزند سید محمد موسوی در کانال تلگرامی منتسب به او نسبت به مرگ پدرش در اثر کرونا واکنش نشان داده و چنین نوشت:

    بسم الله الرحمن الرحیم
    انا لله و انا الیه راجعون

    بی شک با رحلت استاد بزرگ طبسنتی سیدمحمدموسوی جامعه طبی ایران یکی از اساتید برجسته و خارق العاده خود را رهسپار دیار باقی کرد؛ در حالیکه آثار ارزشمند این استاد بزرگ و‌ مکتبی که ایشان پایه گذار آن بوده اند، همچنان می درخشد و یقین دارم که از این پس بیش از این خواهد درخشید.استاد سیدمحمدموسوی بیش از چهل سال از عمر ارزشمند خود را وقف تحقیق و مطالعه، تدوین و‌ نگارش کتابهای متعدد، مداوای بیماران و تربیت شاگردان فراوان در مکتب طب سنتی ایران نمود و با بسیاری از کج روی ها، خرافات و مفاهیم غلط متداول در جامعه طبسنتی مبارزه کرد و روش های جدید درمانهای طبایرانی راجایگزین روشهای قدیمی و بلااستفاده نمود.

    او ابداعاتی مختص خود در طب داشت که علیرغم مخالفت ها و آزارو اذیت های بیشمار، آنها را در طب ایرانی نهادینه کرد. شجاعانه در مقابل دشمنان طب ایرانی ایستاد. هزینه داد، رنج کشید، آزارها دید اما دست از رسالت خود برنداشت. از او تعداد زیادی کتاب، دست نوشته، نسخه های درمانی، جزوات متعدد، سخنرانی، مقاله و… باقی ماند که راهگشای بسیاری از اطبا و پزشکان گردید. در زمینه ی بیماری های صعب العلاج و لاعلاج تبحر خاصی داشت و در تشخیص بیماریها، دیگران را به حیرت وا می داشت.

    استادموسوی از جمله کسانی بود که عقیده داشت همه مکاتب طبی جهان قابل احترام و مفید هستند و در تشخیص ها و درمانهای خویش از وجود و نظرات پزشکان طبمدرن بسیار استفاده می کرد.از کارهای ارزشمند ایشان فعالیت در زمینه پیشگیری و درمان پاندمی کووید۱۹ بوده است. روش درمانی مفصل و کاملی که استاد موسوی برای درمان بیماری کرونا کووید ۱۹ ارائه داد، تأثیرات شگفت آوری در درمان این بیماری داشت و هزاران نفر با داروها و روش درمانی آن عزیز، از چنگال این بیماری خطرناک نجات یافتند.

    اثر گذاری روش درمانی سِعال که توسط آن حکیم عالیقدر معرفی شد به حدی غیر قابل انکار بود که علاوه بر گسترش آن در جامعه طبسنتی به محافل دانشگاهی هم راه یافت.اما متأسفانه این عزیز بزرگوار پس از آنکه بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا را درمان نمود و از مرگ رهانید، سرانجام خود قربانی و گرفتار بیماری ای شد که استادِ درمان آن بود.او که از ضعف و آسیب های جسمانی در چند سال اخیر رنج میبرد آنچنان غرق در کار مداوای بیماران و مطالعه بود که از وجود خود غافل شد و بدن رنجیده او تاب مقابله با این بیماری را نیاورد و اقدامات دیرهنگام، دیگر توفیقی در نجات جسم ایشان بدست نداد و بدن ناتوانش یارای نگهداشتن روح بلند او را از دست داد و شد آنچه که نباید می شد.

    استاد حکیم سیدمحمدموسوی خود را شهید راهی کرد که خود پیشوای آن بود. جانش را فدای هدفش نمود و در راه سلامت بیماران، هرآنچه داشت را در طبق اخلاص نهاد و تقدیم بشریت کرد.اما بدون شک عروج این گوهر نایاب طب سنتی، پایان او نیست بلکه آغاز راهی طولانی و مسئولیتی عظیم و سنگین برای رهروان اوست. مکتب طبی حکیم موسوی یکی از نزدیک ترین مکاتب به طب اصیل ایرانی است که با حفظ ساختار اصلی این طب؛ شاخ و برگ های جدید و فراوانی به آن افزوده شده است و درهای نوینی را به روی جهان پزشکی ایرانی باز کرده است.

    نور او هرگز خاموش نخواهد شد که در پرتو علم و حکمت او ستارگان جدیدی زاده خواهند شد و راه او را پر فروغ تر از پیش ادامه خواهند داد.

    روحش شاد و یادش گرامی

    سیدایمان موسوی ( فرزند ارشد و کوچکترین شاگرد ایشان )
+72
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  کل اگر طبیب بودی ، سر خود دوا نمودی . پسر موسوی (طبیب شارلاتان) چقدر پر رو است ، با وجود اثبات کشکی بودن ادعای پدرش در درمان کرونا ، باز هم وقیحانه به تحمیق توده ها ادامه میدهد. این وقاحت ریشه در اسلام دارد
  27
  114
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
  ۴۰
  داش آکل2 - تهران، ایران

  [::hassan5 - تهران، ایران::]. معلومه خیلی با هوشی. اگر قرار بود هر کس که طبیبه نمیره که الان ابن سینا نشسته بود بر دلت. حالا تو اگه سوادت به این چیزا نمیرسه مشکل بقیه نیست.
  96
  24
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::داش آکل2 - تهران، ایران::]. شما که سرتان می‌‌شود. ما را ارشاد کنید. کسی‌ نگفت طبیب نمی‌‌میرد. پرسش این است.که چگونه می‌‌میرد. اگر روغن بنفشه. .... ماچه خر. دعا کمیل. لیسیدن حرم. درمانی نکرد. یعنی‌ از آن چیزی بمیرد. که به دیگران توصیه می‌‌کند. فکر کنم در فارسی می‌‌گویند. با کمی عوض کردان. و ربط دادن به عصر امروز. چنین می‌‌بود. خیاط هم در کوزه افتاد.خیاطی .مغازه بر سر راه قبرستان. هر مرده .که می‌‌برند. یک سنگی‌ در کوزه می‌‌انداخت. و می‌‌گفت. من که روشن بنفشه و حرم آقا رضا دارم.هرچه گفتند بزرگان.نکن این کار را.گوش شنوا نبود. تا اینکه خودش مرد. و گفتند. ملت از آن روز. خیاط خودش در کوزه افتاد. خوش آمدید به این سایت.ببینیم در آینده .چه می‌‌شود.
  18
  50
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
  ۴۰
  داش آکل2 - تهران، ایران
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. ممنون هر چند که "اکنون" مهمتر از آینده هست ولی شما ببینید آینده چه میشود.من جنابعالی رو ارشاد نمی کنم ولی پاسخ سوالی که پرسیدین رو میدم . ممنون از توضیح ضرب المثل هر چند که به موضوع بحث خیلی ربطی نداشت چون خیاط تعداد مرده ها رو میشمرده ولی دخالتی در زندگی و مرگشون نداشته. شاید کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره بیشتر مصداق این موضوع باشه. طب سنتی تو خیلی از فرهنگهای قدیمی رواج و اعتبار داره. همین ادعای این آقا در مورد درمان کرونا با جوشانده های گیاهی چیز عجیبی نیست. در چین و آمریکا پزشکان طب سنتی همین کار رو ماهاس دارن میکنن " حسن آقا" شون هم نیومده یه مشت دری وری بارشون کنه. در ضمن خرافات رو با طب سنتی قاطی نکنین.
  22
  15
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.