دستگیری زورگیران آزاد راه تهران - کرج

فرمانده انتظامی استان البرز: زورگیرانی که به صورت باندی اقدام به زورگیری و خفت گیری از مالکان خودرو‌ها در آزادراه تهران - کرج و قزوین- کرج می‌کردند، دستگیر شدند.
محاربه در انتظار  زورگیران اتوبان تهران - کرج
18 عضو یک باند خشن که با ایجاد تصادف ساختگی در اتوبان تهران - کرج از سرنشینان خودرو با تهدید چاقو و قمه زورگیری و سرقت می‌کردند از سوی پلیس استان البرز دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چندی قبل فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن دو موتورسوار با تهدید و درگیری در حال سرقت و زورگیری از راننده یک خودروی پژو 206 هستند پس از انتشار این فیلم ردیابی‌های پلیسی برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد تا اینکه مشخص شد این افراد از اعضای یک باند خشن هستند که  با موتور به آینه بغل خودروهای در حال حرکت در اتوبان تهران - کرج می‌زنند و به‌محض توقف راننده و پیاده شدن یا پایین کشیدن شیشه با حمله و تهدید قمه و چاقو اقدام به سرقت طلا، پول و اموال راننده و سرنشینان می‌کنند.

سردار محمدیان، فرمانده انتظامی البرز در تشریح این خبر گفت: با بررسی و تحقیقات مشخص شد این باند ۱۸ نفر هستند که برای سرقت، زورگیری و خفت‌گیری با سلاح سرد و اسلحه اقدام می‌کنند و همگی سابقه‌دار و چندین سال به خاطر ارتکاب عمل مجرمانه زندانی بوده‌اند.

حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: متهمان با دستور قاطع قضایی و تلاش شبانه روزی پلیس آگاهی استان بازداشت شدند و اقدام انجام شده با توجه به اینکه با استفاده از سلاح سرد و گرم  موجب ارعاب شده در صورت وجود شرایط لازم می‌تواند از مصادیق محاربه موضوع ماده 279 قانون مجازات اسلامی محسوب شده و به همین خاطر به اتهام این اشخاص به صورت ویژه، با قاطعیت و سرعت لازم در دادگستری کل استان رسیدگی خواهد شد.
+23
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.