بهنوش بختیاری : غلط کردم گفتم رای بدهید

برترین‌ها: بهنوش بختیاری، بازیگر سینما و تلویزیون که در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به شکل عجیبی مردم را به حضور در انتخابات تشویق کرده بود، روز پنجشنبه در ویدیویی دیگر از دعوت مردم به حضور در انتخابات ابراز پشیمانی کرد. او همچنین در بخش دیگری از این ویدیو گفت: «طرح ملی اینترنت آبروریزی جهانی خواهد بود.»
 
دامون قنبرزاده در این باره نوشت:«بهنوش بختیاری در ویدیویی که به‌تازگی در اینترنت منتشر کرده، از تصویب قانون صیانت از فضای مجازی حرف می‌زند و آن را «نابخشودنی» توصیف می‌کند. او سپس حرفش را به معضلاتی نظیر بی‌آبی خوزستان، گرانی‌ها و بی‌عدالتی‌ها می‌کشاند. خلاصه بعد از کلی بیانات گهربار، به ویدیویی که در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری ضبط کرده بود و مردم را به رأی دادن ترغیب می‌کرد، اشاره می‌کند و می‌گوید: «کاش سکوت می‌کردم.» حرف‌های این خانم با آن عینک ناموزونی که به چشم دارد و قرار است حکایت از دانایی بیش از حدشان باشد (!)، آن‌قدر سطحی‌ست که ترغیب‌تان نمی‌کنم گوش بدهید. از سوی دیگر خودِ این خانم هم چندان وجاهتی ندارد که بخواهم یک پست را به ایشان اختصاص بدهم. اما نکته‌ای این میان وجود دارد که به نظرم ترسناک است.
می‌دانم حالا دیگر خیلی‌ها آگاهند و سره را از ناسره تشخیص می‌دهند (اصلاً مگر دلیل اصلی مسدود کردن اینترنت، همین آگاهی‌بخشی‌اش نیست؟) اما من به فالوورهای میلیونی این خانم نگاه می‌کنم. کسانی که احتمالاً خیلی‌های‌شان هنوز هم چشم‌شان به دهان ایشان است و از دوروبرشان خبر ندارند؛ آدم‌های ناآگاهی که به هر سازی می‌رقصند. چند میلیون واقعاً رقم کمی نیست و گرفتاری این‌جاست که فقط هم این خانم نیست که مدام مشغول بافتن اراجیف است، امثال ایشان با فالوورهای چند میلیونی زیاد پیدا می‌شوند. حالا شما این ارقام‌ میلیونی را جمع بزنید تا در جریان قرار بگیرید که همچنان چه میزان طیف ناآگاه در این مملکت وجود دارند که آبشخورشان حرف‌های به‌اصطلاح سلبریتی‌هاست. رقم سرسام‌آوری خواهد شد. درست در همین نقطه است که باید بترسیم.
 باید بترسیم از این سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهوری که به همین راحتی رنگ عوض می‌کنند. باید بترسیم از حرف‌های بی‌خردانه‌. باید بترسیم از «انتقادنمایی»ها که در واقع براساس منفعت‌هاست (تصور کنید اگر اینستاگرام را مسدود کنند، این خانم و هم‌پالکی‌های‌شان چه ضررهای هنگفتی خواهند کرد). باید بترسیم از آن ژست‌های مکش‌مرگ‌ما و لفظ‌قلم حرف‌زدن‌ها... باید بترسیم از این چیزها.
 
امثال همین خانم بهنوش بختیاری، با همین نگاه‌های عاقل‌اندرسفیه و «گوگولی‌طور»، چنان ضربه‌ی کاری‌ای به فهم و درک آن تعداد انسان نا‌آگاهِ تعقیب‌کننده می‌زنند که جای زخمش دیگر با عذرخواهی و پشیمانی و سکوت هم حل نخواهد شد. آبِ ریخته را نمی‌توان جمع کرد. در واقع آدم‌هایی که مثلاً قرار است چشم و گوشِ باز جامعه باشند، خودشان تبدیل به عامل عقب‌ماندگی می‌شوند و باید ازشان ترسید...»
+33
رأی دهید
-159

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  با خودت تعارف داری؟ یک کلام بگو مرگ بر این حکومت بلکه ۴ نفر دیگه هم جرات پیدا کنند.
  8
  137
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  بعد از تاجزاده این ها. زیبا کلام این ها. حالا این.به غلط کردن افتاده. ارشادی ها. پان ایرانیست شما .کی‌ به غلت کردن می‌‌افتید؟ فرد مدعی نشوی. ما شب و روز دعا کمیل خواندیم. تا شیخ علی‌ برود. ابلیس فرشته نما برود. فرشته که قرار بود. ابلیس باشد،دوباره بر گردد. یا اینکه. ما مقصر نبودیم. توی استخر خیلی‌ با خودمان بازی می‌‌کردیم. حواس پرت شد. ابلیس را.فرشته دیدیم. فرشته را. ابلیس.
  6
  73
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Butler - سیدنی، استرالیا

  گوش ندهید این آفتاب پرسته.این دولیبریتی ایران ستیز و وطن فروش و فاسد داره آماده سازی میکنه برای کلیپ بعدیش این خودش آدم حکومته ...
  4
  123
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  هنوز هم در اشتباهی خانم.هر کسی که اشتباه میکند عذر خواهی هم میکند. ولی شما عذر خواهی هم نکردید. این اشتباه شما با اشتباه قالیباف هیچ فرقی با هم ندارد.انسانها را بکشتن میدهید و مانند خلخالی به اشتباه اعدام میکنید و جای قبر را عوض میکنید. در واقع شما گناه بزرگی در حق این مملکت و حقوق مردم انجام دادید.هر چند رای گیری فقط فورمالیته بود. سه نفر که در شوهای تلویزیونی شرکت کردن همزمان باهم انصراف دادن چون از اولش وارد این سناریو شده بودن و خودشان هم میدانستن که آنها فقط برای نمایش انتخاب شده بودن.
  5
  76
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  متاسفانه آدم می .......زه بیدار میشه ولی این نا خانم ر....ده هنوز بیدار نشده چون داره دروغ میگه زیرا دنبال فالوور است
  3
  72
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  نه به ملا - لیدز، انگلستان

  یه ..... هم روش بخور دیگه از این زر زرا نکن دستتون خوب واسه همه مردم باز شده زنیکه پرستو افتاب پرست
  4
  80
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  freydun2500 - نامکاری، آلمان
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::] خدایی من اگر بفهمم چی مینویسی‌باهات موافقم ولی متاسفانه خیلی قر و قاطی مینویسی.البته همینکه‌ ضد آخوند هستی دمت گرم .خدایی سایت ایران یکی مال خودت است هر چیزی می نویسی درج میشود؟؟؟.
  2
  8
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Alphabet - پترس، یونان
  سلبریتی؟! چه کار کنیم که قیافه اینها را دیگه نبینیم؟ دیگه دوران حسن, حسین, معاویه, آخوند های مجیزگوی وراج تهی مغز و آدمهای درپیتی که به مردم بگن چکار کنند چکار نکنند تمام شد. الان قرن ۲۱ است مردم به اندازه کافی به شعور, درایت, آگاهی و بلوغ فکری رسیده اند که در مورد زندگی و آیندشون تصمیم بگیرند. کی به این کاسبان گوش میده؟ مردم گرسنه اند بابا بکش بیرون از ما و برو بهمون طلا فروشیت بچسب.
  0
  4
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.