اسکارلت جوهانسون از کمپانی فیلمسازی دیزنی شکایت کرد

بی بی سی :شکایت اسکارلت جوهانسون، بازیگر هالیوود از دیزنی به خاطر پخش همزمان فیلم بیوه سیاه (Black Widow) در سینماها و سرویس اشتراک و پخش ویدئوی دیزنی پلاس با واکنش این کمپانی فیلمسازی روبرو شده است.

خانم جوهانسون روز گذشته از دیزنی به دلیل نقض قرارداد اکران همزمان این فیلم در سینماها و بخش آنلاین این کمپانی شکایت کرد.

اما دیزنی دعوای حقوقی علیه این کمپانی را که از طرف یکی از گران ترین بازیگران جهان مطرح شده، "فاقد شایستگی" توصیف کرده است.

این کمپانی گفته که پخش همزمان این فیلم باعث می‌شود که درآمد اسکارلت جوهانسون به میزان قابل توجهی بالاتر از ۲۰ میلیون دلاری که قبلا دریافت کرده بود، بشود.

این در حالی است که خانم جوهانسون استدلال کرده که پخش همزمان این فیلم در سینماها و از طریق دیزنی پلاس میلیون ها دلار از درصدی که قرار بود از فروش این فیلم در سینماها عایدش کند، برایش هزینه داشته است.

این بازیگر همچنین گفته که دیزنی به این ترتیب قراردادش را با او نقض کرده است.

فیلم ابرقهرمانی "بیوه سیاه" پس از اکران در ماه جاری در اولین هفته ۲۱۸ میلیون دلار فروش داشت.

اما پس از آن، از فروش این فیلم به میزان زیادی کاسته شد و خانم جوهانسون گفته که پخش همزمان این فیلم باعث شده که او از درآمد بالقوه از اکران این فیلم محروم شود.

منابع رسانه‌ای می‌گویند که این بازیگر نزدیک به ۵۰ میلیون دلار ضرر کرده است.

این بازیگر گفته که از طرف استودیوی مارول که متعلق به دیزنی است به او قول داده شده بود که فیلم "بیوه سیاه" در سینماها اکران می‌شود.
اسکارلت جوهانسونبه گفته تحلیل‌گران، اکران و پخش همزمان فیلم در سینماها و از سرویس‌های پخش اشتراک و آنلاین باعث نگرانی فزاینده ستارگان فیلم‌ها شده است.

تا قبل از همه گیری کووید، طرفداران فیلم های هالیوودی معمولا تولیدات جدید را در سینماها می‌دیدند و یا چند ماه صبر می‌کردند تا بتوانند آن‌ها را از طریق سرویس‌های پخش آنلاین در خانه‌ها تماشا کنند.

اما استودیوهای فیلمسازی مهم اخیرا اکران فیلم‌ها را به روش‌های مختلف در سینماها و سرویس‌های اشتراک و پخش آنلاین ترکیب کرده‌اند.

این در حالی است که سینماها در صددند تا تماشاگران را بار دیگر به سالن‌های نمایش فیلم جلب کنند.
+1
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.