دستور بایدن به پرداخت ۱۰۰ دلار به هر آمریکایی در صورت تزریق واکسن

العربیه :به منظور تشویق شهروندان آمریکایی برای تزریق واکسن کرونا، با نظر به افزایش همه‌گیری از نوع «دلتا»، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، پنجشنبه 29 ژوئیه 2021 به مقامات ایالتی و محلی دستور داد تا به افرادی که واکسن دریافت می‌کند 100 دلار جایزه دهند.

به گزارش خبرگزاری «سی.اِن.بی.سی»، بایدن همچنین اعلام کرد که دولت او کارمندان و کارگران آمریکایی را ملزم خواهد کرد تا مدارکی مبنی بر واکسینه شدن ارائه دهند، یا اینکه یک سری پروتکل‌های ایمنی دقیق با هدف افزایش میزان واکسیناسیون را پشت سر بگذارند.

اصرار اخیر مقامات به واکسیناسیون عمومی، در واکنش به افزایش ویروس کرونای نوع دلتاست که قابلیت انتقال آن بسیار زیاد است. به گفته مقامات بهداشتی آمریکا، افراد آلوده به نوع دلتا 1000 برابر ویروس بیشتری در مجاری بینی خود دارند، و در نتیجه حتی در میان افراد واکسینه‌شده نیز میزان تسری بالاست.

متخصصان بیماری‌های عفونی نسبت به افزایش احتمالی موارد ابتلا به ویروس کرونا در فصل پاییز هشدار داده‌اند، چرا که در آن زمان آمریکایی‌ها به فعالیت‌ در مکان‌های سرپوشیده روی می‌آورند، و کارفرمایان از کارمندان و کارگران‌شان می‌خواهند تا در داخل دفتر و کارگاه فعالیت کنند.

مقامات بهداشتی گفته‌اند که واکسن‌های کرونای موجود در بازار، کماکان در برابر بیماری شدید و مرگ، حتی در اثر نوع دلتا، مصونیت ایجاد می‌کند. با این وجود، بابت سرعت پایین واکسیناسیون در ایالات متحده در ماه‌های اخیر نگرانی وجود دارد.

اظهار نظر اخیر بایدن در هماهنگی با مواضع دو روز پیش سازمان نظارت و پیشگیری از بیماری‌های مسری آمریکا بوده است. این سازمان به شهروندان آمریکایی توصیه کرده که حتی در صورت واکسینه شدن کامل، اگر در مناطقی با درصد ابتلای بالا به ویروس کرونا زندگی می‌کنند، در مکان‌های سرپوشیده از ماسک استفاده کنند.

نوع دلتا همچنان بیشترین آسیب را به افراد واکسینه‌نشده می‌زند، اما برخی از افراد واکسینه‌شده نیز می‌توانند میزان ویروس بیشتری از نوع معمولی را حمل کرده و به به دیگران منتقل کنند.
+37
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  بمیرم برای مردم‌وطنم که باید کلی خرج کنند بروند ارمنستان و امارات دنبال واکسن. کافر این رژیم اخوندی بی سواد است که ما را به این روز انداخته نه امریکایی که تا خرخره مست است.
  3
  34
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  رهبر ل و ا ط مفعولی ما دستوری نداده ?
  4
  28
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  آنوقت تو کشور ما مردم باید التماس کنند به ما واکسن بزنید شرم آوره
  1
  32
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
  ۴۰
  داش آکل2 - تهران، ایران

  بیچاره چقدر مردم دوسته ، کارشون به جایی رسیده که باید رشوه بدن تا مردم این شات رو بزنن. بلاخره ارباباش منتظرن ببینن نتیجه این آزمایشا رو مردم چی میشه.
  35
  15
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
  ۳۳
  دلیران تنگستان - لندن، انگلستان
  Akhond zed Iran توکیو ژاپن. دستور که میده خبر مرگش . فقط دستور کشتار حق طلبانی که بخاطر نیازهای اساسی‌شون به حکومت معترض هستند ، . این متوهم هیچ هنری نداره و متاسفانه دلسوز مردم ایران نیست
  4
  12
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.