اعلام آمادگی اسرائیل برای کمک به حل بحران آب مردم ایران

گیلاد اردان می‌گوید حکومت ایران به جای همکاری به دنبال بر هم زدن ثبات منطقه استایندیپندنت فارسی :گیلاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد گفت کشورش آماده است با تکنولوژی آب خود به ایران و لبنان کمک کند.

او دیروز چهارشنبه در جلسه ماهانه شورای امنیت سازمان ملل متحد در باره خاورمیانه گفت: « بخش‌هایی از ایران چنان با بحران آب مواجه هستند که معترضان به خیابان آمده‌اند، اما رژیم آخوندی همچون گذشته با خشونت و قتل به این اعتراضات واکنش نشان داده است.»

اردان گفت اسرائیل در زمینه تکنولوژی و مدیریت آب، در جهان پیشرو است و اگر روابط ایران و لبنان با اسرائیل خصمانه نبود، منطقه از نظر مدیریت منابع آب، وضعیت به مراتب بهتری داشت.

او گفت لبنان در وضعیتی بحرانی به سر می‌برد و طبق گزارش یونیسف، سیستم آب این کشور در آستانه فروپاشی است.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل افزود که اسرائیل آماده است که به مردم ایران و لبنان برای بهبود امنیت آب آنان کمک کند همان گونه که این کار را برای بسیاری دیگر از کشورهای جهان انجام داده است.

او ایران را متهم کرد که به جای همکاری در چنین زمینه‌هایی، به دنبال دستیابی به سلاح اتمی برای بر هم زدن ثبات منطقه است.  

گبلاد اردان همچنین از شورای امنیت خواست حزب‌الله لبنان را پیش از آنکه منطقه را درگیر جنگ کند، محدود سازد.

او هشدار داد اگر شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدامی برای محدود کردن حزب‌الله لبنان انجام ندهد، این گروه کل منطقه را درگیر جنگی منطقه‌ای خواهد کرد.

اردان که در جلسه ماهانه شورای امنیت در باره خاورمیانه سخن می‌گفت، افزود :«شورای امنیت باید با استفاده از صلح‌بانان خود، اقدامات و حرکت‌های گروه تروریستی حزب‌الله را به‌طور کامل تحت نظر قرار دهد و فعالیت‌هایش را محدود کند.»

به گزارش روزنامه جورازلم پست، او همچنین از شورای امنیت خواست تا قدرت و اختیارات نیروهای موقت سازمان ملل در لینان را افزایش دهد. این نیروها طبق قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل که به جنگ دوم لبنان پایان داد، بر نقض آتش‌بس نظارت می‌کنند.

نیروهای سازمان ملل مشهور به UNIFIL، از سال ۱۹۷۸ در مرز لبنان و اسرائیل مستقر هستند و ماموریت آنها به طور سالانه تمدید می‌شود. انتظار می‌رود شورای امنیت سازمان ملل متحد، ماه آینده در باره تمدید ماموریت این نیروها رای‌گیری کند.

نماینده اسرائیل درهمین باره گفت: شورای امنیت باید از فرصت تمدید حضور نیروهای UNIFIL برای ممانعت از اقدامات گروه تروریستی حزب‌الله در جنوب لبنان استفاده کند و به این نیرو، اختیارات، ابزار و اراده انجام این ماموریت را بدهد.

او گفت: «جمهوری اسلامی ایران با حمایت شبانه‌روزی از حزب‌الله، موشک‌های نقطه‌زن و دیگر تسلیحات پیشرفته در اختیار این گروه قرار می‌دهد.»

گیلاد اردان افزود:« هفته گذشته، از منطقه‌ تحت پوشش نیروهای سازمان ملل، دو موشک به سمت اسرائیل شلیک شد و این امر کاملا غیر قابل قبول است.»

در حال حاضر ده هزار و ۴۱ نفر از ۴۶ کشور جهان، در قالب UNIFIL در جنوب لبنان فعالیت می‌کنند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز در نامه‌ای به شورای امنیت تاکید کرده است که باید اختیارات بیشتری به این نیرو داده شود.

او خواستار پایان دادن به نقض قطعنامه  ۱۷۰۱ به ویژه در زمینه قاچاق اسلحه به حزب الله لبنان شده و همزمان از اسرائیل نیز خواسته است که از تجاوز به حریم هوایی لبنان خودداری کند.

اسرائیل از حریم هوایی لبنان برای مراقبت و پیگیری و نیز هدف قرار دادن پایگاه‌های ایران استفاده می‌کند.

گوترش در نامه خود نوشته است :«در فاصله زمانی ۲۰ فوریه تا ۱۸ ژوئن، نیروهای صلح‌بان سازمان ملل در لبنان، ۲۶۰ مورد نقض حریم هوایی لبنان از سوی اسرائیل را ثبت کرده‌اند که در برگیرنده ۴۱۲ ساعت و ۴۳ دقیقه پرواز در حریم هوایی لبنان می شود. ۸۰ درصد  نقض حریم هوایی لبنان با استفاده از پهپادها انجام گرفته است.»
+92
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  اسرائیل با این حرف‌داره مغز‌یک‌گروه‌رو‌شستشو میده و‌اگه‌ هم بر فرض محال از‌اسرائیل کمک بخواد کسی اول چندین شرط‌با تبصره میزازه‌اگه‌تمام شرطها انجام شد اونوقت شاید از‌کشورهای دیگه‌درخواست‌ کنه‌اگه میتونید شما‌ به‌ایران آب‌بدید. اسرائیل خودش به آمریکا آویزان هست.
  62
  16
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۶
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  آقای اردان ::رژیم منحوس اسلامی بعلت افکار ضد بشری خودش (در جهت منافع ملت ایران)علاوه بر انکه از تجربیات شما استفاده نمیکند !؟! از دانش ایرانیان شایسته و عالم هم استفاده نمیکند
  6
  49
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۱
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  محمد 1975ببین همین نیم وجبی چطور روزی سه نوبت پدران و برادراتونو تو سوریه شکار می کنه. زنده باد اسرائیل که اگر نصف ارادشو ما ایرانیا داشتیم توی جوجه اخوند الان بودی نگهبان دم در ....پارک_(دست بالا)
  6
  42
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۰
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. والا تا آنجا که ما می‌‌دانیم برای اسپانیا گذاشت. برای پرتغال. یونان.نیمی از امریکا لاتین.حتا کالیفرنیا و ترکیه هم از تخصص این‌ها استفاده می‌‌کنند.هیچ شرط و شروط هم نگذاشتند. یک چیزی دارند به اسم سیستم اببیاری قطره. قطره قطره.آب می‌‌دهند. بی‌ دلیل نیست.نیمی از اروپا را میوه صادر می‌‌کنند. شما .... آقا را بو می‌‌کشید.باه باه می‌‌کنید.این‌ها از ..... گاو متان برای سوخت استفاده. دست کم یک شانسی‌ دهید. ۱۵۰۰ سال افتادید. دنبال ..... یک عرب. اون اگر آب بیار بود.که خودش از تشنگی نمی‌‌مرد. با این اسراهیل بچه کش .یک جوری کنار. به هرحال. بچه اسراهیلی که نمی‌‌کوشند. شما که بچه خود ما ایرانی‌‌ها .را می‌‌کشید. آب را هم که به روی غزه نبست.مثل شما و خوزستان.وگرنه در اینجا ....
  7
  46
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۸
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  شما فعلا برو یه فکری برای بحران خودت بکن که اومدی زوری زوری وسط ۴۰۰ملیون عرب مثل پشه وز وز می کنی خودت مثل بچه آدم تا این عربا نخوردنتون پاشید برید....
  27
  8
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  آنهامعروفن به این، و تکنولوژی ابیاری به هند هم دادند و از این رو از متحدان هندوستانن
  4
  15
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  مگه مردم ایران از شما کمک خواسته ؟ شما خیلی انسان دوست هستی از کشتن مردم فلستین دست بردار. .....
  21
  9
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  حداقل چاپلوسی‌کسی‌‌رو کنید که‌بهتون اهمیت بده. آخه اونا شما‌ کارتون خواب‌ها‌ رو حتی‌تو کمپ به زور را‌ه میدن. اگه‌من طرفداری کنم‌از‌ هموطن طرفداری میکنم و بهم‌ساندیس میده شما بهتون دسته بیل هم‌نمیده. هر دوتا دستتون یه دیوار فعلا زور دست ما هست بمیرید و بسوزید. شما اینجا فقط جرات دارید کامنت بدین که یک‌گروه ۲۰‌نفره هستید ایران که مثل موش ‌هستید و‌شاید چاپلوس حکومت هم باشید.
  22
  7
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.