عروس معروف لبنان: سالروز ازدواجم شادی ندارد، ما عزاداریم

مراسم سالگرد عروسی معمولا یکی از روزهای خوش زندگی است اما "اسرا سبلانی" عروسی معروف لبنان که در فیلم‌هایش پس از انفجار بیروت در فضای مجازی وایرال شد از فرا رسیدن سالگرد ازدواجش خوشحال نیست.
 
به گزارش عصر ایرانبه نقل از رویترز، این زن لبنانی حتی تمایلی به نمایش تصاویر مراسم عروسی خود ندارد و آن را یادآور دردهای روز انفجار بیروت می‌داند. 
 
او در 4 آگوست سال گذشته (14 مرداد 1399) با "احمد الصبیح" ازدواج کرد. وی در روز حادثه بیروت با لباس عروس و تور سر سفیدش در یکی از خیابان‌های بیروت در حال ژست گرفتن برای عکس‌های عروسی بود که انفجار کر کننده و موج ناشی از آن همه جا را لرزاند و او را به زمین انداخت.
 
اسرا سبلانی پزشک لبنانی که تا آن زمان ساکن آمریکا بود برای جشن ازدواجش به لبنان سرزمین مادری خود بازگشته بود.
 مقامات لبنان عامل انفجار را  2750 تن نیترات آمونیومی خواندند که از 6 سال پیش از انفجار و بدون رعایت ملاحظات در نزدیکی محوطه بندر بیروت انبار شد.
 
تصاویر انفجار ثبت شده  فیلم عروسی اسرا سبلانی به عنوان لحظه‌ای دلخراش از روز انفجار مهیب و لرزش پایتخت لبنان ثبت شد. در این حادثه بیش از 200 نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند. بخش بزرگی از شهر ویران شد. این ویرانی ها هنوز هم قابل مشاهده است.
 سبلانی 30 ساله در محل عکاسی روز عروسی اش گفت: هیچ عکسی از روز عروسی در خانه ندارم. 
 
وی افزود: عروس و داماد دیگری که در آن روز مراسم خود را جشن می گرفتند نیز همین کار را کرده و عکسی از عروسی خود در خانه ندارند.
 
وی افزود: این حادثه برای مردم لبنان یک فاجعه بود. من نمی‌توانم والدینی را که فرزندان خود را از دست داده‌اند، فرزندانی که والدین خود را از دست داده‌اند و این همه ویرانی را ببینم و خوشحال باشم. ما عزاداریم. نمی‌توانم به خودم دروغ بگویم.
 
این زوج قصد دارند در اولین سالگرد ازدواج، خود را با کار سرگرم کنند. اسرا در بیمارستان دانشگاه رفیق حریری و احمد الصبیح در محل کارش.
 
الصبیح همسر اسرا می‌گوید: "ما نمی‌توانیم برای این روز برنامه خاصی بچنیم. این روز (4 آگوست) روز ناراحتی و عزای ماست. یک روز سیاه. روز عزاداری لبنان. 
 
سبلانی که پیش از ازدواجش در آمریکا زندگی می کرد در ماه سپتامبر گذشته (شهریور) به آمریکا بازگشت اما محدودیت‌های کرونایی مانع پیوستن همسرش به او شد. بنابراین او برای زندگی با احمد الصبیح به لبنان برگشت. او و همسرش تا زمانی که بتوانند جای جدیدی را به دور از بحران اقتصادی کشورشان  انتخاب کنند در لبنان می مانند.
 
سبلانی گفت: ما به دنبال امنیت هستیم. پول نمی‌خواهیم و به دنبال زندگی زندگی لوکس نیستیم. فقط به امنیت نیاز داریم .
 
شاید او به دنبال زندگی در جایی باشد که مردم به خاطر دلایل دیگری او را بشناسند.
 
وی در این باره گفت: از اینکه مردم در هر جایی من را می‌شناسند خوشحالم و مطمئنم همگان معروف شدن را دوست دارند اما من ترجیح می دهم به روش دیگری معروف شوم زیرا وقتی مرا عروس بیروت یا عروس معروف می‌نامند من بدترین لحظات را به یاد می آورم.
+48
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.