از سرویس قسطی طلا تا سرویس اجاره ای آن برای نو عروسان!

بعد از قسطی شدن خرید طلای عروس کار به اجاره سرویس‌های طلا رسیده است و اخیرا برخی طلافروشان به تازه عروس‌ها سرویس طلا اجاره می‌دهند. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تائید این خبر گفت: در سال‌های گذشته برخی مردم برای تازه عروس‌ها از طلافروشان طلای قسطی می‌خریدند، اما با تشدید سقوط قدرت خرید مردم پدیده اجاره طلا رواج بیشتری داشته است.
 
به گزارش تجارت‌نیوز، با کاهش قدرت خرید مردم، کار نوعروسان به اجاره سرویس طلا از طلافروشی‌ها رسیده است.
 
فعالان بازار طلا می‌گویند معمولا طلا به افرادی اجاره داده می‌شود که ضامن یا معرف آشنا و معتبر داشته باشند.
 
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تائید اجاره طلا در برخی از شهرستان‌ها توضیح داد: اخیرا بعضی تازه عروس‌ها به دلیل گرانی سرویس طلا اجاره می‌کنند و اجاره طلا در شرایطی به طور محدود در برخی شهرستان‌ها اتفاق می‌افتد، اما این شیوه داد و ستد هنوز در بازار تهران عرف نیست.
 
ابراهیم محمدولی گفت: در سال‌های گذشته برخی مردم برای تازه عروس‌ها از طلافروشان طلای قسطی می‌خریدند، اما حالا اجاره سرویس طلا هم باب شده است.
 
فعالان بازار طلا می‌گویند که برای اجاره یک شب سرویس طلا به اندازه ارزش واقعی آن سفته داده‌اند. البته در شهر تهران کمتر طلافروشی پیدا می‌شود که سرویس طلا را به شکل اجاره‌ای در اختیار تازه عروس‌ها بگذارد.
 
محمدولی درباره نحوه اجاره سرویس طلا توضیح داد: معمولا اجاره سرویس طلا بین افراد توافقی صورت می‌گیرد. ممکن است برخی فروشندگان بابت این کار پولی دریافت نکنند، اما عده‌ای هم هستند که ممکن است وجه نقدی بگیرند.
 
سال ۹۸ هم ایلنا در گزارشی از اجاره طلا در شیراز خبر داد و در این زمینه نوشته بود: «بدتر شدن وضعیت اقتصادی مردم در این روز‌ها سبب شده تا بسیاری از خانواد‌ه‌ها برای شرکت در مراسم عروسی بستگان و نزدیکانشان و یا زوج‌های جوان به‌جای خرید طلا برای مراسم عروسی‌شان به اجاره کردن آن از طلافروشی‌ها روی بیاورند.»
+31
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  حالا اگه طلا نندازن میمیرن. مشکل اینجاست. دروغ، دروغ، دروغ. بذار دختر خالم از حسادت دق کنه. من شوهر پولدار کردم. این بدبختیه ما ایرانی هاست
  0
  30
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲
  ۴۷
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  حالا تو اون وضعیت طلا واسه چیتونه؟عجب مردم مریضی. اون ور دارن میپزن مردم از بی آبی و بی برقی ، اینا تو فکر پز و قمپوز در کردن. حیف پول
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.