افشای اسناد فوق محرمانه حملات سایبری جمهوری اسلامی در سراسر دنیا

ایران اینترنشنال: شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد به اسناد محرمانه‌ای از ایران دست یافته که شامل برنامه‌های جمهوری اسلامی برای انجام حمله‌های سایبری، از جمله علیه کشتی‌های باری و ساختمان‌های هوشمند در نقاط مختلف جهان است.
 
به گفته یک منبع آگاه که از محتوای مدارکی که در اختیار اسکای نیوز قرار گرفته با خبر است، این مدارک شامل پنج گزارش تحقیقی در ۵۷ صفحه است که از سوی یک واحد سایبری تهاجمی مخفی به نام «شهید کاوه» تهیه شده است. این واحد بخشی از فرماندهی سایبری سپاه پاسداران به شمار می‌آید.
 
این مدارک، شامل تحقیقی است درباره اینکه چگونه می‌توان با حمله سایبری یک کشتی باری را غرق کرد یا چطور می‌توان یک پمپ سوخت را در یک ایستگاه سوخت‌رسانی منفجر کرد.
 
بخش دیگری از مدارکی که به دست اسکای نیوز رسیده، شامل اطلاعاتی مربوط به تجهیزات ارتباطی در صنعت جهانی کشتیرانی و سیستم‌هایی است که در ساختمان‌های هوشمند در نقاط مختلف جهان، روشنایی، حرارت و تهویه هوا را کنترل می‌کنند.
 طبق این گزارش، مدارک مذکور به طور ویژه روی تحقیقات بر شرکت‌ها و فعالیت‌هایی متمرکز است که در کشورهای غربی همچون آمریکا، بریتانیا و فرانسه صورت می‌گیرد.
 
در مهر ماه ۲۰۲۰ و پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، آژانس امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرد که ایران و روسیه با هدف دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اطلاعات رای دهندگان را به دست آورده‌اند. او خاطرنشان کرد ایران عامل ارسال ایمیل‌های تهدید آمیز برای ایجاد ترس و وحشت در رای دهندگان در چند ایالت بوده است.
 
از سوی دیگر، بر اساس تحقیقی که شرکت امنیت سایبری «پروف پوینت» نتیجه آن را در فروردین ماه منتشر کرد، گروه‌های هکر ایرانی، با نام «فسفر» یا «بچه گربه جذاب»، ۲۵ متخصص پزشکی در زمینه‌های ژنتیک، ‌عصب‌شناسی و تومورشناسی را هم در آمریکا و هم اسرائیل هدف حملات سایبری  قرار داده‌اند.
 
بر اساس گزارش این موسسه، این اقدام احتمالا بخشی از عملیات جمع‌آوری اطلاعات پزشکی و داده‌های شخصی بوده و در پی تنش‌های مداوم میان ایران و اسرائیل انجام شده است.
 
طبق این تحقیق، این کارزار حملات سایبری نشان می‌دهد که بیش از یک دهه پس از نفوذ بدافزار «استاکس‌نت» به تاسیسات هسته‌ای ایران، هنوز اقدام به هک در بازی جاسوسی پرمخاطره بین ایران، اسرائیل و آمریکا نقشی اساسی دارد.
+97
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  شیطان جلوی اینها لنگ میندازه
  5
  60
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  یا همه دنیا با قوانین بازی که من تعین می کنم بازی می کنن یا اینکه من دنیا رو به آتش میکشم. طرز فکر فاشیستها.
  5
  57
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
  ۹۱
  Bsabah - زوریخ، اتریش
  از این کاغد ماغذ ها تو ایران زیاده هیچ غلطی نمیتونند بکنند کل زیر ساخت اینترنت دست بلوک غربه
  3
  20
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. یاد بگیز،این یکی از راهای درست و عقلانی است.باید تک تک موبایل و جاهایی که امکان هک کردن اش هست ،هک کنیم ،یکی از راهها نشان دادن زندگی لاکچرس اقوام و وابستگان به رژیم ،در خارج از کشور است.کاری که بعهده شما خارج نشین هاست .باید رژیم اعتبار اش ا بیشتر از این از دست بدهد.باید طرفداران رژیم هم ،هرچند قلقل ،دو به شک شوند .باید به غار مخفی کاری و چراغ خاموش رفتن شان ،نور تابانید..مخصوصا اونجا که شما هستی ،از این ایرانیها ،که میان برای تحصیل زیاد هستند ،رختنه کنید ،اطلاعات جمع کنید ،افشا کنید. به جای اینکه اینجا به هم تهمت بزنیم .همه جا را باید برایشان نا امن کرد
  1
  15
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. چشم. از همین امروز شروع میکنم.
  0
  12
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.