دو فرمانده لشکر فاطمیون و حزب الله لبنان در سوریه کشته شدند

 عماد امین (راست) و احمد قریشیرادیو فردا :گزارش‌ها حاکی است که احمد قریشی، از فرماندهان لشکر فاطمیون و عماد الأمین، یک فرمانده حزب الله لبنان اخیرا در سوریه کشته شدند.

خبر کشته شدن این دو فرمانده نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه روز شنبه دوم مرداد ماه در رسانه‌های ایران و منطقه منتشر شده است.

رسانه‌های وابسته به حزب الله لبنان روز شنبه گزارش دادند که عماد الامین، از منطقه دیر کیفا در جنوب لبنان، در حال انجام «وظیفه جهاد خود» کشته شده است. این رسانه‌ها توضیح بیشتر در خصوص چگونگی کشته شدن این فرمانده حزب الله ارائه نکرده اند.

خبرگزاری فارس هم می‌گوید، احمد قریش به دلیل جراحات ناشی از جنگ ‌ در سوریه کشته شده است.

طبق این گزارش احمد قریشی اهل روستای برغان از توابع شهرستان کرج بود. پدر او یعنی کمال قریشی نیز در جریان جنگ ایران و عراق کشته شد.

رسانه‌های ایران و نزدیک به حزب الله لبنان در خصوص محل و زمان کشته شدن این دو فرمانده توضیح مشخصی ارائه نکرده‌اند. این در حالی است چهارشنبه و دوشنبه گذشته گزارش شد که اسرائیل مواضعی را در سوریه مورد حمله قرار داد.

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا، اعلام کرد، پنج شبه‌نظامی وابسته به ایران دوشنبه در حملات موشکی اسرائیل به مواضع آنها در استان حلب سوریه کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه هم در روز سه‌شنبه اعلام کرد، سامانه‌های دفاعی سوریه از هشت موشکی که اسرائیل علیه اهدافی در این کشور شلیک کرده بود، هفت فروند را رهگیری و منهدم کرده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه در خصوص این حمله گفته بود که اسرائیل نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در نزدیکی حلب را مورد حمله قرار داده و یک انبار تسلیحات نیز در جریان این حمله منهدم شده است.

این گروه ناظر بر تحولات سوریه تاکید کرده بود به دنبال اصابت موشک به این انبار تسلیحات، انفجارهایی با صدای مهیب رخ داده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید انبارهای تسلیحاتی در داخل پست‌های نظامی سوریه قرار داشت.

سپاه پاسداران از سال ۹۴ اقدام به تشکیل گروه شبه‌نظامی «فاطمیون» و جذب نیروهای افغان و اعزام آنها به سوریه کرد.

برخی گزارش‌ها حاکی است بیش از دو هزار نفر از نیروهای لشکر فاطمیون در جنگ سوریه کشته شدند.

درباره تعداد نیروهای عضو لشکر فاطمیون گزارش‌های مختلفی منتشر شده است. یکی از فرماندهان فاطمیون در مصاحبه‌ای که ۱۰ شهریور ۹۷ منتشر شد، گفته بود که در طول جنگ سوریه در مجموع ۸۰ هزار نفر از اتباع افغان در قالب لشکر فاطمیون به سوریه اعزام شدند.
+48
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  به درک. خبر خوبیه
  3
  42
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۰
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  بالاخره یه خبر خوب هم دیدیم..
  3
  44
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۳
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  حالا بهشون صد تا حوری میدن،اشکال نداره مردند.
  2
  36
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.