طرح نمایندگان کنگره آمریکا برای اعلام دقیق ثروت خامنه‌ای و مقامات ایران

العربیه :طبق این طرح دولت بایدن باید کنگره را در جریان تمام گزارش‌های اطلاعاتی درباره دارایی‌های مقامات ایرانی قرار دهد

جمعی از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا قانونی را برای شفاف‌سازی دارایی‌های مقامات ایرانی در کنگره مطرح کرده‌اند.

فرینیچ هیل، نماینده جمهوری‌خواه و آل لاوسن، عضو دموکرات کنگره از حامیان این قانون اظهار داشتند: «در حالی که مردم ایران خواستار اصلاح و تغییر شرایط اقتصادی کشورشان هستند، مسئولان ایرانی با بی‌توجهی به این خواسته آنها با اصرار دیکتاتور حاکم بر تهران به پشتیبانی و کمک مالی تروریسم در منطقه ادامه می‌دهد.»

بنا به روزنامه «الشرق الاوسط»، این قانونگذاران آمریکایی اشاره کردند که «ثروت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بیش از 95 میلیارد دلار است در حالی‌که شهروندان ایرانی به‌دلیل مشکلات اقتصادی از کمبود مواد غذایی، آب و سوخت در رنج هستند.»

نمایندگان کنگره آمریکا خاطرنشان کردند که قانون مذکور در صورت تصویب چگونگی پشتیبانی مالی جمهوری اسلامی از گروه‌های وابسته از جمله «حماس»، «حزب‌الله» و شبه نظامیان مستقر در عراق، سوریه و یمن را افشا می‌کند.
پول‌شویی
طرح جدید کنگره که «قانون حسابرسی مقامات ایرانی در سال 2021» نام دارد، دولت آمریکا را ملزم می‌کند همه گزارش‌های اطلاعاتی مربوط به فعالیت مسئولین ایرانی در رابطه با پول‌شویی و نقل و انتقالات پولی غیر قانونی را افشا نماید.

این قانون همچنین از وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌خواهد گزارش‌های اطلاعاتی مرتبط با فعالیت‌های مالی مقامات ایرانی و چگونگی دستیابی آنها به پول و منابع مالی که صرف حمایت از تروریسم می‌شود را منتشر کند.
ضرب الاجل 60 روزه به دولت بایدن
قانون جدید به کنگره این امکان را می‌دهد تا تحریم‌های جدیدی علیه بانک‌ها و همزمان نهادهای و مقامات ایرانی فعال در دور زدن تحریم‌ها اعمال کند.

طبق این قانون، دولت بایدن 60 روز فرصت دارد گزارشی از کل دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران و نهادهای مالی در تعامل با این کشور به کنگره ارائه دهد.

این قانون همچنین خواستار اعلام دقیق ثروت رهبر جمهوری اسلامی، رئیس جمهوری ایران، اعضای مجلس، وزیر اطلاعات، مسئولان نهادهای امنیتی، فرماندهان سپاه و رهبران گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران شده است.
+173
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  دقیقا همین راه اش است رسوا کردن و تاباندن نور به غار تنهایی این انسان شیطان صفت.تمام اسرار گشت گذار خانواده اش در آمریکا و اروپا هم باید باطلاع مردم برسد .آمریکا، بایدن نباید با رژیم ایران سر آزادی مردم معامله کند ،بلکه باید در کنار مردم بایستد .تا شاید کمی جبران خیانت آمریکا به ایران،و توطئه برای شاه فقید ،جبران شود .هدف باید فقط خامنه ای و مافیا نهاد رهبری باشد .نباید گول قربانی کردن دولت ها در ایران را بخوریم .سر مار باید قطع شود،خامنه ای
  6
  104
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  بایدن مچکریم،تمام دنیا باید یکی بشه و با این ویروس مبارزه کنه.
  8
  81
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  البته کونگره آمریکا بخاطر چشمان زیبای ما مردمان ایران اینکار رو نمی کنه بلکه فقط بخاطر اینه که آبش با آخوندا توی یک جوی نمی ره و الا باید ثروت خیلی ها رو محاسبه می‌کرد مثل شیخک های خلیج فارس و بقیه که چون حسابی بلی قربان می گویند حسابی هم نباید پس بدهند.
  29
  17
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک

  پویا طهران بیا بچه یه کامنت کودکستانی بنویس ببینم
  33
  5
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران

  چشم تنگ دنیا دوست را یا قناعت پر کند یا خاک گور . این همه جمع اوری پول و ثروت کی فرصت استفاده دارند . همین جنتی که الان قاچاقی زنده است . میلیون ها دلار تو بانکهای خارجی داره . فردی را تو این حکومت نمی توانید پیدا کنید که ثروت اندوزی نکرده باشد . ممکنه است تکه استخوانی هم به یا فاطی و مزدوران بابت مزدوری و خیانت به دین و ملت پرت کنند . ببینید عاقبت کار منصوری رو ثروتی داره که از نظر مردم عادی قابل تصور نیست . الان کجاست ؟ مکافات عمل یقه تک تک اینهارو میگیره
  5
  29
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  علاوه بر ثروتش باید گذشته اش یعنی از زمانی که م ف ع ول در حمام‌ منصوری مشهد بود و همینطور نحوه به قدرت رسیدنش که در کتاب "رفیق آیت الله" از امیر عباس فخراور، توضیح داده شد و نحوه زندگی و کارهای روزانه و...که در "رازهای زندگی خامنه ای" از محسن مخملباف به طور دقیق توضیح داده.
  5
  28
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  پهلوی ۵۲ سال حکومت کرد این پا پتی های روضه خوان هم ۴۲ سال-تا کنون،غیر ممکنه کسی بخواد پیشرفت هایی که در آن زمان افتاد و در شرف اتفاق بود نادیده بگیره ولی سخته تصورکرد شاه یه مملکت و اطرافیان می تونن به خودشون اجازه بدن همانند یه دزد عام این همه پول و جواهرات که متعلق به تمام مردم ایران بود از کشور خارج کنن،هر چند خامنه ای بی بته که سر تاپاش ۲تا قرون هم نمی ارزه و به جای تاج روی سرش عمامه می زاره به مراتب خیلی بیشتر و مخرب تر غارت کرده.
  24
  23
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
  ۴۱
  محمدرضا نام آور - ژنو، سوییس

  ویروس کرونا را چین ساخت و با همکاری مستقیم جمهوری اسلامی در دنیا پخش کرد. ایران اولین کشوری بود که کرونا را وارد کرد و صادر کرد!
  9
  33
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران
  که چی بشه!!! کشورش ایران را فروختند و منابع آبشون را خشک کردند و تو سرشون زدند و توهین بهشون کردند و با تیر جواب مطالبات اولیه شون را دادند. هیچ غلطی نکردیم فقط مهاجرت را راه حل دانستیم و تنها گذاشتن ایران به دست دشمن قسم خورده ایران. چکار کردند ،!! حالا فکر می کنی ثروت خامنه ایی را برملا کنید ایرانی ها چیکار می کنند فقط نفرین و دشمنان به رژیم و این است آخر شرافت و غیرت و ناموس ایرانی. .. به همه مون که کشورمون دست دشمن است پس .. تو شرافت همه ایرانی ها . وطن دست کی است؟؟ دشمن و ما به دشمن کمک کردیم که وطنمان را اشغال کند. پدرانمان! آنها خریت کردند تو چی و نسل تو چی و بعدی و بعدی. برای همین گفتم .. تو شرافت ایرانی که وطنش را گذاشت و رفت و دست دشمن داد.
  4
  8
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::mina minavand - هانور، آلمان::]. دوست عزیز گرامی، بایدن هیچکاره أست اگر به اون باشه یه حال مبسوط دیگه به این آخوندها میده. لایحه رو نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات اوردن بوای تصویب تا بایدن غلط زیادی نکنه
  2
  10
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Lincoln - کورنوال، انگلستان::]. این مزخرفات در مورد دزدی جواهرات و ثروت ملی از طرف پهلوی رو در کتاب‌های چاپ آخوند خوندی، یا بابا جان مجاهد برات تعریف کرد؟!
  8
  14
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  که چی ؟ مگر مردم نمی دانند اینها چقدر دزدی کردند بجای این کارهای احمقانه آمریکا بیاید اینترنت آزاد در اختیار مردم ایران قرار بدهد و از سازمانهای آزادی خواهد و دموکرات حمایت مالی کند نه از تروریستهای مجاهد و تجزیه طلب
  1
  3
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. بابا جان من یه شهروند عادی بود و هست،بابا جان شما به کجا وصل بود؟. باید بدون تعصب به هر دوطرف قضیه نگاه کرد در غیر این صورت هیچ فرقی بین اون بسیجی ذوب ولایت و امثال شما نیست، و تنها شاید ظاهرتان کمی آراسته تر از اونا باشه. شما فکر می کنید شاه و اطرافیانش چقدر و چه اشیایی به چپاول بردند؟؟؟. ناگفته نماند قصد من به هیچ وجه از این سوالها منحرف کردن این اخبار در مورد طرح نمایندگان کنگره آمریکا نیست.
  6
  4
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Lincoln - کورنوال، انگلستان::]. شاید مدعی این باشید که قصد شما منحرف کردن افکار نیست، اما دقیقا دارید مهملاتی را که سپاه سایبری از وحشت بازگشت پهلوی به قدرت تبلیغ می‌کند را با اصرار تکرار می‌کنید. کسی که چرندی مثل دزدی کردن پهلوی را بلغور می‌کند یا از اعضای سپاه سایبری هست یا چرند زیاد خونده و بکلی از مرحله پرت هست .
  3
  6
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۹
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Lincoln - کورنوال، انگلستان::]. عزیز، پدر من ارتباط نزدیک با دربار داشت. خیلی ها رو میشناخت و خیلی ها هم میشناختنش. فقط جهت روشن شدن موضوع دوتا مطلب رو میگم ببین یه لامپی بالای سرت روشن میشه یا نه. جواهرات سلطنتی و الماس کوه نور الان کجاست؟ دوما توی دفتر شاه یک قدح بزرگ پر از سکه طلا بود که یه رسم شاهی اعلیحضرت بعنوان انعام یا عیدی میدادن. اون قدح پر از سکه تا روز ٢٢ بهمن که لات و لوت ها ریختن توی کاخ، توی دفتر شاه بود. همونطور دست نخورده. یه خورده فکر کن بعد داستان بگو
  2
  4
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سوال منو جواب ندادی؟لازم نیست برا توجیح کردن و اعتبار دادن به حرفات به خودت مثبت بدی و به دیگران منفی این چیزی عوض نمی کنه.وحشت-در مورد کدام بازگشت دقیقا صحبت می کنید ؟حکومت آینده ایران هیج ارتباطی به خانواده پهلوی و پادشاهی نخواهد داشت.
  4
  3
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. عزیز شماها مثل اینکه خیلی دوست دارید از شاه قدیس سازی کنید،شاه از کشور فرار کردخودش و یه ملت هم بدبخت و آواره شدند،دریای نور هم اکنون ایران و کوه نور انگلستان هست.صدها قلم اشیا با ارزش دیگر هستند که خیلی ها حتی اسمشم هم نشنیدن،و دلیلی نداره به این نتیجه گیری کودکانه رسید چون چند قلم جنس که تو چشم بودن دست نخوردن سرنوشت چیزهای دیگر هم همینطور بوده.ثروت شاه تنها به ارز و اجناس قیمتی ختم نمی شه بلکه شامل خرید املاک و سرمایه گذاری بانکی در سایر کشورهای دیگر و...
  4
  3
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Lincoln - کورنوال، انگلستان::]. لطف کن و اگر واقعا اطلاع موثق داری منبع این اطلاعات را برای ما روشن کن که کجا خواندی یا از چه کسی شنیدی یا اینکه خودت با تفکر و تعمق زیاد به این نتیجه رسیدی که شاه دزدید! سند معتبری هم داری؟ ای کلک مطمئن شدم که خود شهبانو در گوشت اقرار کرده!
  3
  3
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. جالبه خودت می پرسی، خودت جواب تعیین می کنی و بعدهم نتیجه می گیری...الان عصر اطلاعات هست با خواندن ۱۰ مقاله خودی و بیگانه میشه به یه نتیجه کلی رسید بخصوص اتقاقی که بیشتر از ۴۰ سال پیش افتاده باشه.
  4
  3
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Lincoln - کورنوال، انگلستان::]. سند معتبر شما همین بود که نوشتی؟ نتیجه گیری شما هم لابد علمی بود، از نوع همان علمی که پیدایش رخ خمینی را در ماه ثابت کرد.
  3
  3
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. من نه سنگ خمینی به سینه می زنم و نه شاه،کارنامه حکومت پهلوی و آخوندی برای همه آشکاره و نیازی به شفاف سازی نداره،چندتا مدرک موثق هم شما ارائه کنید تا حداقل یه کم به معلومات ما اضافه بشه،نمیشه که همش نقد و نفی کرد بدون سند،نکنه حقیقت و صحت داشتن این مساله به شما الهام شده!؟
  1
  1
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.