روراست ترین دزد ایران : آزاد بشم میرم برای دزدی مسلحانه بانک

رکنا: سارق حرفه ای مغازه های تهران و شهرری که خود را مارمولک معرفی کرده است دستگیر شد و از سرقت مسلحانه هاش بعد از آزادی از زندان رونمایی کرد.
مارمولک یکی از صفاتی است که برخی از تبهکاران برای خود اعلام می کنند و جالب اینکه برای نشان دادن بیشتر لقب خود عکس مارمولک را روی بدن خود تتو می کنند. ایرج مارمولک یکی از متهمان سابقه دار است که دستگیر شد. ایرج مارمولک از دیوار و مسیرهای سختی که حتی گربه هم رد نمی شود عبور می کند و دست به سرقت می زند. ایرج مارمولک برای هجدهمین بار دستگیر شد و نقشه بعدی سرقتش را فاش کرد.

سرهنگ کارآگاه حیدر گودرزی رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران گفت: از اوایل امسال گزارش های متعددی مبنی بر سرقت مغازه ها به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران مخابره شد و تیمی از ماموران برای دستگیری عاملان این سرقت های سریالی وارد عمل شدند.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که سارقان از بالای کرکره ها، کانال کولر و بدون تخریب وارد مغازه ها شده و سرقت را به اجرا گذاشته اند که با توجه به شیوه و شگرد سارقان تحقیقات و بررسی دوربین های مداربسته آغاز شد.
ایرج مارمولک دستگیر شد
سرهنگ گودرزی ادامه داد:  تیم پلیسی با تجسس های اطلاعاتی خیلی زود سارق حرفه ای که اواخر بهمن سال گذشته از زندان آزاد شده بود شناسایی شد و در عملیاتی غافلگیرانه و هماهنگی با مقام قضایی ایرج 42 ساله دستگیر شد.

رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهم وسایل سرقتی زیاد کشف شد و متهم در همان تحقیقات ابتدایی وقتی در برابر مدارک و ادله پلیسی قرار گرفت به بیش از 70 فقره سرقت اعتراف کرد که ارزش اموال سرقتی یک و نیم میلیارد تومان اعلام شده است.

صاحبان مغازه هایی که از سوی ایرج هدف سرقت قرار گرفته بود عنوان کردند، سارق حرفه ای بدون هیچ تخریبی و از مسیر باریک که شاید فقط یک گربه رد شود وارد مغازه شده و با خونسردی و با مدت زمان زیادی که در مغازه بوده دست به سرقت زده و حتی گاوصندوق ها را هم باز کرده و پول و دسته چک ها را به سرقت برده است.

شاکیان پرونده ادامه دادند که چرا قوه قضائیه سارقی را که 17 بار دستگیر شده دوباره آزاد می کنند و متهم چند روز بعد از آزادی این سرقت ها را انجام داده است که این سرقت ها باعث ویرانی زندگی ها می شود.
اعترافات خونسردانه ایرج مارمولک به سرقت هایش
ایرج مارمولک لقبی است که متهم برای خودش داد و با خونسردی از سرقت هایش می گوید و ادعا می کند اینبار آزاد شود اگر توبه نکند دست به سرقت مسلحانه از بانک می زند.

سابقه داری؟

بله، 17 بار زندان بودم و این بار هجدهم است که دستگیر شدم.

اولین بار چند ساله بودی که زندان رفتی؟

سال 1369 که 12 ساله بودم به خاطر سرقت از یک ضایعاتی دستگیر شدم و بعد از هربار آزادی از زندان حرفه ای تر شده و دست به سرقت های حرفه ای تری می زنم و به قول معروف پله پله تو کار سرقت پیشرفت کردم.

تا کی می خواهی دزدی کنی؟

اگر خدا بخواهد این بار آخر است که خلاف می کنم و توبه خواهم کرد.

زندان درس عبرت نمی شود؟

می شود اما چون سرقت بیماری و عادت است نمی توان آن را ترک کرد.

شیوه و شگرد؟

از مسیر کانال کولر یا مسیرهای کوچک وارد مغازه ها می شدم یعنی مسیری که فقط سرم از آن رد شود که برخی مواقع فاصله بین حفاظ ها کم بود که با جک فاصله را زیاد می کردم و از بین حفاظ ها رد می شدم و به راحتی داخل مغازه ها بدون اینکه بهم ریختگی در مغازه صورت بگیرد دست به سرقت می زدم و بعضی اوقات چند ساعتی در مغازه بودم و بعد از همان مسیر خارج می شدم.

گاوصندوق هم باز می کنی؟

بله.

از کجا یاد گرفتی؟

خودم یاد گرفتم، هربار که به زندان می رفتم حرفه ای تر می شدم و در سرقت مغازه به این شیوه ای که من می روم کسی مثل من در ایران نیست.

نقشه ات برای بعد از آزادی چیست؟

اگر توبه کنم دیگر سرقت نمی کنم ولی اگر بخواهم دزدی کنم چون باید سرقتم نسبت به قبل حرفه ای تر باشد دست به سرقت مسلحانه از بانک می زنم.

نقشه اش را هم طراحی کردی؟

بله.

چرا سرقت مسلحانه از بانک؟

چون این سرقت ها دیگر جواب نمی دهد و باید پول بیشتری به دست بیاورم.

چند مغازه را هدف سرقت قرار دادی؟

بین 86 تا 100 سرقت.

با پول های سرقتی چه کردی؟

من با یک دختر آشنا شده بودم که قرار بود با هم ازدواج کنیم و در شهرستان است که هرچه پول به دست می آورم به حساب او واریز کردم که فکر کنم نزدیک به 500 میلیون تومان به حسابش ریختم که بعد فهمیدم فریب خوردم.

چه اتفاقی رخ دهد دیگر سرقت نمی کنی؟

ازدواج کنم.

اعتیاد داری؟

بله، 20 سال قبل به مواد مخدر اعتیاد پیدا کردم و الان شیشه و متادون مصرف می کنم.

چطور به سمت مواد رفتی؟

سرقت باعث شد تا به سراغ مواد بروم و بعد مواد باعث شد دزدی کنم تا هزینه تامین اعتیادم را تامین کنم.

شنیدم یکبار در کانال کولر گرفتار شدی؟

بله، چند سال قبل در اصفهان خیابان چهارباغ یک مغازه کیف و کفش زنانه را هدف قرار دادم و چهارشنبه شب بود که از مسیر کنال کولر وارد مغازه شدم اما چون کانال کولر شیب داشت وقتی وارد شدم داخل آن گرفتار شدم که به سمت دریچه کولر رفتم و با لگد دریچه را شکستم اما متوجه شدم 6 میلگرد فلزی جلوی دریچه کولر است که نمی توانستم خارج شوم و مسیر بازگشت نیز نشدنی بود به همین خاطر داخل کانال کولر منتظر ماندم و تا روز یکشنبه مغازه تعطیل بود تا اینکه صبح روز یکشنبه  صاحب مغازه وارد مغازه شد.

چطور از کانال کولر خارج شدی؟

وقتی صاحب مغازه وارد مغازه شد شروع به جارو کردن مغازه کرد که من از داخل کانال کولر او را می دیدم و به آرامی به صاحب مغازه سلام کردم که شوکه شد و بعد گفتم من دزد هستم و در اینجا گیر کردم که در ادامه آتش نشانی و پلیس وارد مغازه شدند و با بریدن میلگردهای جلوی دریچه مرا بیرون آوردند و سپس به 2 ماه زندان محکوم شدم که بعد از 2 ماه آزاد شده و به تهران بازگشتم.

هر برگ چک را به چه قیمتی می فروختی؟

هر برگ چک را 40 هزار تومان را می فروختم.

حرف آخر؟

آزاد شوم اگر توبه نکنم دست به سرقت مسلحانه از بانک ها می زنم.

بنا بر این گزارش، متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.
+38
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.