هجوم نیروهاى یگان ویژه به منازل مردم در خوزستان و شلیک گاز اشک آور

در ششمین شب اعتراضات شهرهای خوزستان به بی‌آبی، سه‌شنبه شب مردم شهرهای اهواز، ایذه، سوسنگرد، شوشتر، خرمشهر، آبادان، بهبهان، رامشیر، ویس، دارخوین، ماهشهر، و مناطقی از دزفول تظاهرات کردند و با کشته شدن دست‌کم دو معترض در ایذه شمار کشته‌شدگان اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان به پنج نفر رسید.
 
در جریان اعتراضات سه‌شنبه شب ایذه دست‌کم دو جوان معترض به نام‌های هادی بهمنی و محمد عبداللهی در اثر شلیک نیروهای امنیتی کشته شدند.
 
کشته شدن یک معترض دیگر در ایذه نیز گزارش شده است ولی ایران اینترنشنال هنوز نمی‌تواند مستقلا این خبر را تایید کند.
 
منابع محلی در ایذه گفتند که شماری از مردم معترض که در جریان اعتراضات سه‌شنبه شب در این شهر با تیراندازی نیروهای انتظامی و امنیتی مجروح شده‌اند، به دلیل نگرانی از بازداشت، به بیمارستان مراجعه نکرده و جایی برای درمان‌ ندارند.
 
ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نیز حاکی از وضعیت آشفته بیمارستان ایذه در پی حمله ماموران به گروهی از معترضان است.
 
علاوه بر دست‌کم دو کشته در ایذه، محمد کروشات یک جوان اهل کوی علوی اهواز نیز که در جریان اعتراضات دوشنبه شب در اثر اصابت گلوله مجروح شده بود، روز سه‌شنبه بیست و نهم تیر، در بیمارستان جان خود را از دست داد.
 
پیشتر نیز مصطفی نعیماوی در جریان اعتراضات شادگان و قاسم خضیری در اعتراضات محله کانتکس اهواز در اثر شلیک نیروهای امنیتی کشته شده بودند.
 
به این ترتیب تاکنون دست‌کم پنج نفر از جوانان معترض در شادگان، اهواز و ایذه در جریان شش شب اعتراض به بی‌آبی با شلیک نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شده‌اند.
+183
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران

  یا فاطی . محمد از فلان جا . مزدوران حکومتی . دهان شما خونی نیست ؟ انچه میخورید و آنچه خانواده شما ارتزاق میکنند خون ملت ستمدیده ایران است . اربابان خونخوار و کثیف و بیشرف شما خطرناک تر از هر موجودی هستند دیری نخواهد پاید گریه کودکان مادران تشنه لب عرش عالم را به لرزه دراورد و حکومت نیرنگ را برچیند . و شما رهروان راه معاویه همانند درباریان فرعون فرعون به آتش عذاب دچار خواهید شد . شرمگین از خود نیستید ؟ بوی عفونت حکومت را نمی شنوید ؟
  7
  162
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خاک بر سرت توله بسیجی. چشم گریان کودک ایرانی‌. از ترس شیخ علی‌ ضحاک در کمد پنهان شده. حالا اینجا هی‌ زر بزن. یا حسین. بچه فلسطینی را کشتند.لب تشنه حسین، وسط اون لب تشنه من .. وجدان و روان ناا آرام دارید.با دیدن این کودک ایرانی‌ ؟ امیدوارم. هرچند. که بعید دانم. که شما داشته باشید. چون وجدان ناراحت. نشان داشتن عقل است.وجدان صدای درونی قلب است.که اعلام خطر می‌‌کند. وجدان به ما تفاوت میان جنایت و دروستی را نشان می‌‌دهد. تفتیش عقاید با نام خدا و جنایت سیاسی را به ملت نشان می‌‌دهد.وجدان زخمی است. که هرگز مداوا نمی‌‌شود.اینقدر حقیر :به خاطر یک تکه استخوان ؟ دست از کشتار بر دارید. دست کم به اون مولا در بدر شده خود فکر کنید. نگفت اگر دین ندارید. آزاده باشید.؟ کجاست پس این دین شما .این ازادگی شما؟ بچه باید گریان در کمد پنهان؟ از ترس سرب داغ شما؟ وای بر شما. وای بر شما.که روی هیتلر را سفید کردید.
  5
  156
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  کجایند سینه چاکان کودکان و زنان غزه و فلسطین و سوریه، کجایند مدعیان دفاع از حقوق مظلومین و مستضعفین، کجایند کسانی که واسه تشنگی یه عرب تو ۱۴۰۰ سال پیش هر سال خون گریه میکنن..شرفتون کجا رفته که به اینها که دارن تنشه لب اعتراض میکنن، تجزیه طلب و منافق میگید، شرفتون کجاست که از رژیم کودک کش و جنایتکار و تروریستی جمهوری اسلامی و خامنه ای ملعون حمایت میکنید..مرگ بر هر چی وطن فروش صادراتی باشه که اونطرف آب داره عشق و حالش رو میکنه و بعدش ماله کشی خامنه ای کودک کش رو میکنه..
  4
  116
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  [::آذرمهری - تهران، ایران::]. از کی تا بحال بو شنیدنی شده؟ شاید منظورت چیز دیگری هست که بغیر از بو صدا هم دارد!
  141
  6
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  ...... بشوند.تازه مردم فهمیدند که چطور با این رژیم ددمنش ضد ایرانی در بیفتند. آخه با رژیمی که از دشمن دشمن تره و با گلوله جوابت را می‌دهد تظاهرات مسالمت‌آمیز معنایی نداره و حماقت محضه.
  3
  78
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  طبق نطر غربی‌ها جنگهای خاورمیانه در آینده برای نفت نیست بلکه برای آب خواهد بود ایران باید سرمایه گذاری کنه رو آب و مناطق جنوبی آب شیرین کن فراوان درست کنه. مسئله بعد این تجزیه طلب های عربستانی هستند که باید مثل خود عربستان و بحرین اینها رو از حقوق شهروندی ایران گرفت و خودشون خوانواده هاشون رو با یه تیپا پرت کرد بیرون از ایران و فرستاد شون توی بیابون های عربستان همون جایی که تعلق دارن، در آخر اونجا خوزستان هست نه تگزاس من موندم چرا این همه اسلحه دست هر کسی هست اونجا.
  104
  6
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
  ۱۰۴
  ٍعشق آبادان - منچستر، انگلستان

  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. اون چیزی که منظورت هست همونه که مغزت باهاش پر شده بواسطه علی گدا و دوستان .
  4
  98
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. کسی بهت گفته خیلی.....؟! ای کاش داعش به جای زنان و کودکان مظلوم، شما بی هویت ها و بی بته ها رو تیکه تیکه میکرد که درس عبرتی برای پفیوزیان آینده میشد..
  7
  57
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
  ۳۳
  مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان

  مرگ بر اصل ولایت فقیه، مرگ بر جمهوری اسلامی، مرگ بر آخوند، بسیجی، سپاهی
  3
  65
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
  ۵۰
  Botol - آلمان، آلمان

  همون نخل های آبادان با خرما و خارک و چمری و غیره، همونجای علی چلاق و دارو دستش.
  5
  55
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  بزارید همشون تو هم دیگه بلولن شعار بدن کرونا بگیرن زودتر از شر این آشوب گرا راحت میشیم.
  49
  5
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. بگیر بخواب بابا با این کپی پیستت
  5
  33
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. نمیخوای ادرس ات رو به من بدی همشهری؟ بیام یه چایی باهات بخورم اگر .... داری
  5
  34
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. چقدر آدم باید پست و حقیر باشد که آرزوی مرگ برای هموطن گرسنه و تشنه اش میکنند و دعا گوی ظالمانی است که باعث این آشوبها میگویی شدن.اما اگرکسی برای آزادی ، ظلم و ستم ، گرسنگی و فقرو بیچاره گی خود و دیگران قیام میکند را آشوبگر نمیگویند.آشوبگرآن آن مفسدانی هستند که دارایی های یک ملت را به یغما بردن و بر علیه آزادی و خواسته مردم ستمدیده کشتار میکنند.
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. از آن موقع که یکی در طبقه دوم و عمه اش در پایین خواب بودن و زلزله ایی رخ داد و بچه هایی بدنیا آمدن مثل تو که خود را دانا میدانند ولی سواد ندارند. از آنموقع که اربابانت با حمله های مکرر به وطن اجدادت بر فرهنگ آن رخنه کردن تا فردوسی بزرگ که گفت:. بناهای آباد گردد خراب. ز باران و از گردش آفتاب. پِی اَفکند م از نظم کاخی بلند. که از باد و باران نیابد گزند. بسی رنج بردم در این سال سی. عَجَم زنده کردم بدین پارسی.
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.