زنان تیم هندبال ساحلی نروژ جریمه شدند ولی بیکینی نپوشیدند

 تیم هندبال ساحلی نروژیورونیوز :کمیسیون انضباطی فدراسیون هندبال اروپا روز دوشنبه تیم هندبال ساحلی زنان نروژ را به دلیل عدم رعایت دستورالعمل پوششی در جریان بازی با اسپانیا جریمه کرد.

بازیکنان تیم هندبال ساحلی نروژ در این مسابقه که روز یکشنبه برگزار شد به جای قسمت پائین تنه بیکینی از شورت ورزشی استفاده کرده بودند. تیم هندبال ساحلی زنان نروژ با پذیرش شکست در مقابل اسپانیا از کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی هندبال ساحلی اروپا که در بلغارستان برگزار شد باز ماند.

تصمیم کمیسیون انضباطی فدراسیون هندبال اروپا از سوی ورزشکاران و علاقمندان به هندبال در نروژ مورد انتقاد قرار گرفته است. یکی از روزنامه های نروژ روز سه شنبه در سرمقاله خود درباره جریمه تیم هندبال ساحلی زنان این کشور نوشت: «دوره نگاهی تا این حد مردسالارانه به زن گذشته است.»

رئیس فدراسیون والیبال نروژ نیز گفت: «در سال ۲۰۲۱ دیگر این موضوع اصلا نباید مطرح شود!»

فدراسیون هندبال نروژ نیز با انتشار عکسی از بازیکنان تیم هندبال ساحلی زنان این کشور با شورت ورزشی اعلام کرد که برای تغییر مقررات پوششی رقابت ها از بازیکنان این تیم حمایت می کند.

موضوع پوشش شرکت کنندگان در ورزش های ساحلی زنان طی سال های گذشته به دفعات بحث برانگیز شده است. بسیاری از زنان ورزشکار استفاده از بیکینی را «تحقیرآمیز» و «ناکارآمد» می دانند.

ابید رایا، وزیر فرهنگ نروژ که مسئول امور تربیت بدنی در این کشور نیز هست روز دوشنبه جریمه تیم هندبال ساحلی زنان کشورش را «کاملا مضحک» خواند.

بازیکنان تیم ملی هندبال ساحلی زنان نروژ تا آخرین بازی خود در رقابت های هندبال ساحلی اروپا به استفاده از بیکینی تن داده بودند اما در آخرین بازی خود از شورت ورزشی استفاده کردند.
+24
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.