شاهزاده رضا پهلوی : خامنه‌ای مسئول مستقیم خون‌‌های به‌ناحق ریخته‌ خوزستان است

ایران اینترنشنال :شاهزاده رضا پهلوی با بیان اینکه «خامنه‌ای مسئول مستقیم خون‌‌های به‌ناحق ریخته‌ خوزستان است»، خطاب به بدنه نیروهای نظامی و انتظامی کشور گفت که حق تیراندازی به روی مردم و جوانان را ندارند و موظفند از هم‌میهن تشنه‌لب خود دفاع کنند.

این پیام پس از آن منتشر شد که گزارش‌ها و همچنین ویدیوهای منتشر شده حاکی از آن است که علاوه بر نیروهای امنیتی و بسیج و سپاه پاسداران و یگان ویژه نیروی انتظامی خوزستان، هزاران نیروی امنیتی و یگان‌ها ویژه به شکلی زمینی و هوایی به خوزستان منتقل شده‌اند.

در این پیام که با عنوان « پیام به نظامیان و هم‌میهنان در ارتباط با اعتراضات خوزستان» شامگاه دوشنبه بیست و هشتم تیر ماه همزمان با پنجمین شب اعتراضات گسترده مردم خوزستان به بی‌آبی منتشر شد، شاهزاده رضا پهلوی خطاب به بدنه‌ نیروهای نظامی و انتظامی کشور، تاکید کرد که «وظیفه ملی و انسانی شما به عنوان سربازان ایران، دفاع و محافظت از مردم‌تان است.»

شاهزاده رضا پهلوی به بدنه نیروهای مسلح کشور تاکید کرد که «شما حق ندارید به روی مردم و جوانانی که با دستان خالی و بدون خشونت به خیابان آمده‌اند، تیراندازی کنید» و افزود که شما موظفید از هم‌میهن بی‌گناه و تشنه‌لب خود در مقابل رژیم ضد میهنی و جیره‌خواران و مزدوران سرکوبگرش دفاع کنید.

او با اشاره به اینکه «من خود یونیفورم نظامی پوشیده‌ام و به عنوان خلبان جت‌های جنگنده، آماده دفاع از خاک‌ ایران در مقابل دشمن متجاوز بوده‌ام»، خطاب به نیروهای مسلح  گفت: «اکنون، وظیفه ملی و انسانی شما به عنوان سربازان ایران، دفاع و محافظت از مردم‌تان است.»

شاهزاده رضا پهلوی به اعضای نیروهای مسلح گفت: «بدانید که همبستگی با ملت و زندگی با عزت، بسیار ایمن‌تر از بردگی و بندگی برای جانیان است» و تاکید کرد که در این صورت «من به سهم خود در فردای رهایی ایران، مدافع کسانی خواهم بود که در چنین روزهایی به جمهوری اسلامی پشت کردند و به ایران روی آوردند.»

در جریان اعتراضات شهرهای مختلف خوزستان به بی‌آبی و طرح‌های انتقال آب که از پنج‌شنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است تاکنون منابع مستقل دست‌کم کشته شدن دو جوان معترض به نام‌های مصطفی نعیماوی و قاسم خضیری را با شلیک نیروهای امنیتی تایید کرده‌اند. همچنین ده‌ها نفر از مردم معترض در شهرهای مختلف خوزستان از سوی نیروهای انتظامی و امینی بازداشت شده‌اند.

در بخش دیگری از این پیام، شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد که خامنه‌ای مسئول کشتار مردم معترض است و گفت: «علی خامنه‌ای، رهبر جنایتکار جمهوری اسلامی بار دیگر برای حفظ رژیم تبهکار خود، دستور داده مردم معترض را بکشند. او پاسخ مردمی را که با دستان خالی برای آب و نان و آزادی به خیابان آمده‌اند، با گلوله می‌دهد.»

شاهزاده رضا پهلوی خاطرنشان کرد که «خامنه‌ای مسئول مستقیم خون‌‌های به‌ناحق ریخته‌ی خوزستان است. حساب او و شریکان جرمش را در هر سطحی که باشند به دادگاه‌های صالح خواهیم سپرد.»

در بخش دیگری از پیام شامگاه دوشنبه نیز شاهزاده رضا پهلوی در سخنی با «هم‌میهنان در ایران و سراسر جهان» گفت: «اینک که مردم خوزستان دلاورانه به پا خاسته‌اند، تک‌تک ما وظیفه داریم که تنهایشان نگذاریم.»

شاهزاده رضا پهلوی با تاکید براینکه «ما در این مبارزه هم‌چنان به اصل مهم و کلیدی دوری از خشونت پایبندیم»، گفت: «بزرگترین و قدرتمندترین اسلحه‌‌ ما، جمعیت بیشمارمان است و همبستگی و اتحاد ما» و «بدانید که هیچ حکومتی یارای مقابله با اراده یک ملت متحد را ندارد.»
+97
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  سلام. ببخشید ایشون فقط به فکر‌ مردم هستن یا اینکه سودای پادشاهی رو دارن؟. اگه به فکر‌ مردم هستن که لطف‌دارن ولی اگه بفکر قدرت هستن باید تو صف وایسن چون خیلیها منتظر هستن قدرت به اونا منتقل بشه. انواع و اقسام آدمها رو تو صف داریم از منافقین تا مزدوران و ایشون.
  61
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۷
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  ببند بابا در گاله را شما اگر لایق بودین ایران به این روز نمینداختین عامل این همه بدبختی پدر بی وجود تو هست که الان ورچسب میزنن چون مردمش دوست داشت ایران ترک کرد نه عزیز بگو بی وجود بود چمدون برای فرار همیشه بسته بود
  62
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۸
  ۴۹
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  شک ندارم رضا قطبی به عکاسها گفته از یه زاویه ای ازم عکس بگیرید که دماغم کوچیکتر دیده بشه هاهاهاهافعلن ملت حرفهاتو نمیشنون شنیدم تو تهران وکرج شش روز تعطیلی واسه کرونا دادن همه زدن رفتن شمال جوجه کباب بزنن وقت ملتو با حرفهای صدمن یه غازت نگیر هاهاهاها
  58
  19
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۳
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  خدا پدر شاه‌‌فقید رو بیامرزه که حسابی‌‌ پول توی بانک‌اروپایی نگه‌داشت وگرنه این‌شاهزاده بیکار‌و بی‌هنر الان باید شبها گرسنه میخوابید واقعا. اگه اشتباه میگم‌لطفا نوع شغل و منبع درآمد ایشون رو‌تو کامنت توضیح‌بدین. مطمئنا اگه جواب منطقی بشنوم سپاسگزار هم‌هستم
  59
  20
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۲
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  الان مثل اینکه موی بسیجی های صادراتی وطن فروش رو آتیش زده باشی، سر و کله اشون از اقصی نقاط دنیا پیدا میشه و با یه فحش به پسر شاه و ماله کشی واسه خامنه ای پفیوز، سهمیه ساندیس امروز رو دریافت میکنن..
  15
  59
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۷
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  سگ ها هار ولایت دوباره از سوراخ بیرون آمدند.بعد از ۴۲ سال حکومت ننگین. هنوز دنبال سرنگونی این هستند. از ترس زرد کرده. فقط میلیونر چپی کم است. تا دوباره اتحاد سرخ و سیاه سال ۵۷ تکمیل شود. یک بهانیه از چپی‌ها دیدید. که محکوم کنند. نایاک دیروز نوشت. کشتن کودکان خوزستانی تصادفی بود. سپاه تیر هواهی زد. توی این بزن و بکش بچه و کودک ایرانی‌ .این میلیونر گیر داده به رضا پهلوی .که این مقصر کشتار مردم خوزستان است. ولی یک چیزی درک کرده.؟ همه خفه خون گرفته. دیگر هیچ کدام سنگ بچه فلسطینی را به سینه نمی‌‌زند. نه اینکه از کشتن بچه فلسطینی خوشحال هستم. بلکه به قول خودشان چراغی که به منزل روا. به مسجد حرام. شیخ علی‌ اینها اینقدر جنایت کرده. که اسراهیل در مقابل این‌ها .مادر ترزا است.شیخ که نیست.ضحاک مار به کتف. میرزا آقاسی. چنگیز. خرس حلقه به بینی‌ پوتین. در سه تا با هم است.
  11
  29
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۷
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  من فکر کنم بیشتر این دوستان که فارسی یاد گرفتند ،و مطمن ایرانی اصیل نیستند ،بسسجی نیستند .بلکه مجاهد ها هستند ..چون این تاکتیک مجاهدین است برای ایجاد جنگ روانی ،دقت کنید فعالیت این اشخاص بعد از نه گفتن به مجاهدین در آخرین گردهمایی، اینجا بطور چشمگیری زیاد شده و دقت کنید با اینکه می خوهند حفظ ظاهر کنند ،و همه جا باشند و باصطلاح نظر بدهند ،ولی زمانیکه شاهزاده صحبتی میفرمایند،خیلی احساساتی می‌شوند و قصد تخریب ایشان را دارند .البته این حدس من است ،و به این دوستان پیشنهاد میکنم بعضی وقت ها در مقابل آیینه بایستند ،شاید هنوز امیدی برای نجات خودشان باشد
  12
  24
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ارشادی همه با هم. بخصوص این ممد..سروان که کارش خراب است.‌ها ها .خشگ شده. من هم معتقد نباید سودای پادشاه بودن داشته باشد. برای ما ایرانی‌ و امثال شما خوب نیست.دوباره دلار ارزان. پاسپورت معتبر. بدون ترس از بردران مسلمان عرب. ۱۲۰ کشور بدون ویزا.تخم مرغ ۱ ریال. برای خریدن یک مرغ . یک چمدان پول لازم نیست.خطرناک است. اگر این چیز‌ها دوباره بر گردد. چون نت فلیکس و امازون پرایم .هم در ایران شعبه می‌‌زدند. این ترکیب از سیر شدن شما و نت فلیکس و آمازون پرایم. دوباره فیل شما یاد هندوستان می‌‌کند. سیر می‌‌شوید. چلو کباب.جلوی تلویزیون. فیلم زندگی‌ چگورا برای میلیونر. فیلم رسول الا برای شما .آنتونی کوئین در نقش حمزه شیر کش. قاطی می‌‌کنید. می‌‌دوید. روی پشت بام. نگاه کن. نگاه کن. عکس امام روی کره مریخ است.
  12
  22
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. گروهبان گارسیا چرا خیس کردی، دیروز تو ایستگاه مترو صادقیه تهران داشتن "مرگ بر اصل ولایت وقیح و مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی" میگفتن خخ
  12
  30
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۹
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. یک تار موی بسیجی‌ها به ۱۰۰۰ مزدور اسراییل مثل تو برابری داره مطمعن باش عمر .. تو قد نمیده تعغیر رژیم ببینی 😃😃😃😃😁😁😁
  15
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  روی سخنم با اندسته از بچه بسیجی هایی است که با گرفتن جیره ماهیانه از یک مشت اخوند مزدور غرش های رعد اسای زنان ایرانی در متروی تهران و یا راهپیمایی های ان جوانان خوزستانی تشنه که برای ادامه زندگی خود اب را بر روی این مردم مظلوم بسته اند اما این جیره خواران و نوکران اخوند ها در داخل سایت های مختلف بیاوه گویی های خود مشغولند .اینگونه کور دلان باید بدانند که تایید یا تکذیب شما در اصل ماجرای مبارزان این زنان و مردان جان بلب امده بی تاثیر است . یادتان باشد این مردم شما ها را خواهند یافت . یادتان باشد این مردم شما را نخواهند بخشید . ویادتان باشد مردم ستمدیده ایران این خیانات شما نوکران بی جیره مواجب اخوند ها را فراموش نخواهند بخشید. ای بیچاره ها بمانید تا صبخ دولتتان بدمد
  7
  11
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. شوروی با اون ابهتش، صدام، قذافی و خیلی گنده ترا به فاضلاب تاریخ پیوستن و ماله کشانشون الان زیر خروارها خاک خوابیدن، دیگه رژیم تروریستی محبوبت که این حرفها رو نداره بسیجی مخ less خخ
  9
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  هم اکنون مردم ایران مطلع شدند که مامورین امنیتی رژیم وکور دلان بسیجی با دستور رهبر علیل و عقب مانده شما ها مجددا 3 نفر از مردم مظلوم خوزستان بضرب گلوله این نامردان روزگار یعنی بسیجی ها و امنیتی های جبره خوار کشته شده اند . یادتان نرود مردم ایران تاوان این بی شرفی ها را از شما خواهند گرفت . یادتان نرود که روز مرگ و نابودی شما نزدیک است . رهبر علیل و چلاق شما برای چند روز ریاست بیشتر با یک من عبا و عنبامه خجالت نمیکشد و دستور شلیک بمردم بی دفاع میدهد .ای بسیجی ها و نوکران اخوند های مزدور روز مرگ تان نزدیک است
  6
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.