علم الهدی: هر زمان مردم سیاست مقابل رهبری را پیش گرفتند، تنگی معیشت ایجاد شد

علم الهدی مسئولیت مشکل معیشتی را با مردم دانستایندیپندنت فارسی :نماینده رهبر جمهوری اسلامی در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اگر اداره امور دست کسی غیر از مجتهد جامع‌الشرایط باشد، تبعیض و ظلم روی می‌دهد گفت هر زمان جریان مدیریت نظام در زیر پوشش رهبری قرار گرفت و اوامر و پیشنهاد او در جامعه اجرا شد مشکلات مردم حل شد ولی هر زمان مردم با اراده خود جریانی به وجود آوردند که سیاست مقابل رهبری را در پیش گرفت، تنگی معیشت، سقوط اقتصاد و وضعیت نابسامان ایجاد شد.

به گزارش انتخاب، احمد علم‌الهدی، با بیان اینکه رهبری سیاسی و مرامی باید آمیخته باشد و اگر چنین نشد نتیجه آن عاشورا و کربلا خواهد بود، افزود اکنون هم مشکل ما با بعضی جریان‌ها همین است، عده‌ای به‌عنوان سکولار، رهبری سیاسی و مرامی را جدا می‌بینند و می‌گویند دین مال آخرت است و به زندگی دنیا کار ندارد. اگر بنا شد مدیریت جامعه دست یک نفر و حلال و حرام دست کسی باشد این دیگر خلاف مبنای پیامبر است و مردم بدبخت و زندگی تباه می‌شود.

او پیش از این نیز مسئولیت اصلی مشکلات معیشتی را با برجام دانسته و در این باره گفته بود: «ریشه تمام پریشانی اقتصادی و معیشتی امروز ماست. در مسئله برجام از رهبری اجازه گرفته شد و در مسئله برجام ورود شد تا مشکلات حل شود و فکر کردند اگر بنا شد مسئله هسته‌ای حل شود دیگر مسئله‌ای نیست که گرفتار تحریم‌های غربی شویم.»

احمد علم الهدی که پدر همسر ابراهیم رئیسی است، همچنین در دورانی که قیمت مرغ افزایش چشمگیری یافته بود و مردم نسبت به آن اعتراض داشتند، در سخنانی توصیه کرد که مردم یک ماده پروتئینی دیگر را جایگزین مرغ کنند و به جای آن، «اشکنه پیاز داغ» بخورند.

ایران در شرایط فعلی در سخت‌ترین دوران خود به سر می‌برد. گستردش روز افزودن فقر، وضعیت بد اقتصادی و معیشت مردم را عاصی کرده است و شرایط را برای برگزاری اعتصاب فراهم کرده است. تقریباً روزی نیست که یک تجمع در اعتراض به وضعیت معیشتی و عدم پرداخت حقوق در سراسر ایران برگزار نشود. از سوی دیگر ناکارآمدی و ضعف مدیریتی هم باعث شده تا در فصول گرم سال کمبود برق و در فصول سر سال نبود گاز باعث مشکلات در زندگی مردم شود.

این روزها نیز قطعی آب جان مردم جنوب را به لبشان رسانده است. اما در مقابل اعتراض، نیروهای امنیتی حکومت ایران با گلوله از معترضان استقبال کردند. در این شرایط امام جمعه مشهد بدون اشاره به وقایع اخیر، همسو نبودن مردم با ولی فقیه را عامل مشکلات عنوان می کند.
+6
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی دقیق فکر میکنم میبینم واقعا اسم آیت الله برازنده اینها است. این خدایی که اینها میپرستن همین ها هم باید آیتش باشن. غیر از این بود جای تعجب داشت
  1
  44
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  وااای خدای من اینها مردم را چقدر بی ارزش و پست و عروسک خیمه شب بازی حساب کرده اند که اینطور علنا می گوییند خواست و اراده مردم یعنی گناه و بردگی و حلقه بگوش بودن یعنی سعادت. خودشون به دیکتاتوری خودشون دارند اقرار می کنند. یعنی دیکتاتور و فرعون خا.ی.ه.م.ن.ی هرچه گفت باید اجرا شود تا مردم و مملکت بهتر و زندگی آسان شود خب چهارپا همه بدبختی ملت و کشور اینه که افسار مردم و کشور افتاده دست خامنه ایی.
  2
  41
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  چه عکس رقت انگیزی. تمام بدبختی ما یا بیشترش در این عکس هویداس. ببینید ایندگان و عبرت بگیرید. حکومت را به اخوند ندهید. بدبختتان میکند و گناهش را هم به گردن خودتان میندازد.
  0
  41
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  تو روحت که جز پاچه خواری و رذالت و پستی و خباثت در وجودت چیزی نیست ،عمق سیاهی و‌کثافت مطلق را تنها در وجود تو و رهبرت و حامیان از تو بیشعورترت می توان یافت و دریافت و بس.
  2
  38
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  یاوه گوی مضحک.
  1
  21
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
  ۵۱
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  خفه مرتیکه مفت خور, بی ناموس اینقدر مفتخوری کرده و حق ملتو خورده گردنش مثل کٌنده درخت شده
  1
  15
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  داره تهدید میکنه.آیت اله قلمبه هر چی می خوای وراجی کن که دیگه نوبتتون داره سر میاد
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۷
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  بعد از سرنگونی اینها،باید نسل شان را نابود کرد ،حتی نوزاد و بچه هاشون ،چون این تخم....،مطمئنا باز یکجا آشوب خواهند کرد .نباید اشتباه سلسه پهلوی را کرد ،که قاجار ها را امان داد،همان قاجار ها،جبهه ملی شدند و این بدبختی را نصیب مان کردند .
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  یکی از پلید ترین و شرور ترین و ظالم ترین آخوندها همین علم الهدی پفیوز هست،این مفت خور نمونه بارز داعش شیعه است.با این چهره،اگر در غرب متولد شده بود تنها راه امرار معاشش پوشیدن لباس سانتا در ایام کریسمس و دلقک بازی بخاطر کمی پول خرده میبود،ولی به لطف (یا بهتر بگویم به نکبت) انقلاب اسلامی، در مشهد امپراطوری داعشی شیعه راه انداخته.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.