ارسال پرونده آرمان عبدالعالی برای اجرای حکم اعدام/ وی در هنگام ارتکاب جرم ۱۷ سال داشت

دویچه وله :پرونده آرمان عبدالعالی، کودک-مجرم محکوم به اعدام در ایران، به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شده است. او به قتل دوست دخترش متهم شده، در حالی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، وکیل اولیای دم از ارجاع پرونده آرمان عبدالعالی، کودک-مجرم محکوم به اعدام، به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران خبر داده است.

آرمان عبدالعالی متهم است در سال ۱۳۹۲ در حالی که هنوز به سن ۱۸ سال نرسیده بود، دوست دخترش، غزاله شکور را به قتل رسانده است.

او پس از بازداشت و در مراحل بازجویی به قتل غزاله اعتراف کرد و گفت: «من بخاطر عشق زیادی که به غزاله داشتم و او از ازدواج با من امتناع می‌کرد، او را هل دادم و غزاله به قتل رسید.»

آرمان عبدالعالی بعد از آن اما گفته است: «من آن زمان بچه بودم. اشتباهات زیادی کردم، اما قتلی مرتکب نشده‌ام».

وکیل آرمان عبدالعالی سپس با توجه به اینکه جسد مقتول پیدا نشده و همچنین با طرح این موضوع که خانواده غزاله چند ماه بعد از ماجرای قتل دخترشان از دانشگاه برای وی مرخصی تحصیلی گرفته بودند، موکلش را بی‌گناه دانست و درخواست اعاده دادرسی داد. این درخواست از سوی قضات دیوان عالی کشور پذیرفته شد ولی در نهایت برای بار دوم حکم اعدام عبدالعالی در این دیوان به تایید رسید.

خانواده غزاله در مورد گرفتن مرخصی تحصیلی برای دخترشان گفته‌اند: «با توجه به اینکه هیچ سرنخی از جسد دخترمان پیدا نکردیم و امید داشتیم شاید دخترمان زنده باشد، با همین تصور از دانشگاهش یک ترم مرخصی گرفتیم.»

حکم اعدام این کودک-مجرم محبوس در زندان رجایی شهر قرار بود سحرگاه روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ اجرا شود. اجرای حکم اما با اخذ مهلت یک ماهه از اولیای دم مقتول متوقف شده بود.

به‌ گفته حسین شاملو احمدی، وکیل مدافع آرمان عبدالعالی "خانواده غزاله شکور یک ماه به آرمان فرصت دادند تا به شبهات این پرونده پاسخ دهد".

در این مهلت یک ماهه نه جسدی پیدا شد و نه آرمان عبدالعالی به ارتکاب جرم اعتراف کرد.
+50
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.