خبرگزاری فارس:تیراندازی پلیس برای مراقبت از اعتراض و مطالبات مردم بود

رادیو فردا :پنج روز پس از شروع اعتراض‌های مردم خوزستان به کم‌آبی که با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شده است، خبرگزاری فارس،‌ وابسته به سپاه پاسداران، در گزارشی با تایید تیراندازی نیروهای پلیس در جریان این اعتراض‌ها، نوشته است «برخورد ناجا و تیراندازی آنها برای مراقبت از اعتراض و مطالبات مردم» است.

این خبرگزاری با انتقاد از اینکه تجمع مردم خوزستان در اعتراض به بحران آب، به صورت شبانه برگزار می‌شود، نوشته است بر اساس «رسم غلط و فرهنگ انحرافی» بخشی از مردم در استان خوزستان اسلحه دارند و فردی « به دلیل نزاع خانوادگی در این ایام با همین اسلحه‌ها کشته شد و به اسم اعتراضات معرفی شد».

اشاره این خبرگزاری به قاسم خضیری، جوان ۱۷ ساله‌ای است که بر اساس گزارش منابع حقوق بشری در جریان اعتراض‌ها توسط نیروهای امنیتی کشته شد. خبرگزاری فارس دو روز پیش در گزارشی به نقل از یکی از اقوام قاسم خضیری، او را «بسیجی و اهل نماز و روزه » معرفی کرد و خواستار بازداشت عاملان قتل او شد ولی اکنون روایتش را تغییر داده است.

علاوه بر قاسم خضیری، مصطفی نعیماوی، جوان ۳۰ ساله نیز در جریان اعتراض‌ها بر اثر اصابت گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست داد ولی در گزارش خبرگزاری فارس، کشته شدن او به نیروهای مخالف حکومت ایران نسبت داده شده است.

مقام‌های محلی خوزستان ابتدا گفتند که آقای نعیماوی بر اساس شلیک هوایی «اغتشاشگران» کشته شده و عوامل آن بازداشت شدند ولی بعدا خبر بازداشت را تکذیب کردند و گفتند «اغتشاشگران به سمت یک ترانس برق شلیک کردند و بعد از اصابت تیر به ترانس و برگشت آن»، آقای نعیماوی کشته شد.

اعتراضات مردم خوزستان به بحران بی‌آبی در این استان برای پنجمین شب متوالی در شهرهای مختلف ادامه یافت. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که از جمله شهرهای اهواز، رامهرمز و سوسنگرد در شامگاه دوشنبه ۲۸ تیر صحنه این اعتراضات بوده است.

در برخی از این ویدیوها صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود و همچنین حضور گسترده نیروهای امنیتی نیز به چشم می‌آید.

در ویدئوهایی که شب گذشته از درگیری‌ها در کوی علوی اهواز منتشر شده است، معترضان سنگ پرتاب می‌کنند و صدای شلیک گلوله و گاز اشک آور نیز به گوش می‌رسد.
+50
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  از خبرگزاری گروه تروریستی سپاه چارپایان بیش از اینم انتظار نمیره..منطق فالس نیوز رو نگاه کن، میگه ملت چرا شبانه میرن تظاهرات، آره روزا تو اون گرمای وحشتناک بالای ۵۰ درجه بیان تا مزدورانتون با خیال راحت مردم بی دفاع و لب تشنه زیادی رو به رگبار ببندن، آخه چون تو سیاهی شب زیاد نمیشه آدم کشت..
  7
  73
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  ( برخورد ناجا و تیراندازی آنها برای مراقبت از اعتراض و مطالبات مردم بود ). هر چه قدر سعی میکنم که از فحش و ناسزا پرهیز کنم, این ولایی ها آدم رو وادار میکنن که امواتشون رو در قبر زیر و رو کنه. آشنایی از لغت زنازاده برای این حضرات استفاده میکرد, منهم به این لقب مفتخرشون میکنم.
  5
  73
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  جواب های هوی هست مردم تا کی می خوانی قربانی این حمکومت ۲ زاری دزد بشن،مرگ یه بار شیون هم یه بار.اعتراض مسالمت آمیز،فحش و نا سزا به جایی ختم نمی شه،باید مقابله مسلح به طور جدی شروع بشه و تک تک شهرهای ایران از دست اهریمن آزاد بشه،هر حکومتی بعد از این لجن ها بیان سر کار وضعیت به مراتب بهتراز وضعیت کنونی هست.ایران هیچوقت شبیه سوریه و عراق نخواهد شد.کار ناجا تیر اندازی به هموطنان نیست!
  4
  33
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم که مراقبت از آخوند ها را به دست همین پلیس ها بسپارند.
  2
  31
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  خبرگزاری فارس اینو که گفتی یعنی چه!!!!؟
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینجا خوزستان هست یا لیانشابو، دست هر بی پدر مادری یه اسلحه دادن تا شهر رو شلوغ کنن. اینها یکی مثل دولت ترکیه رو میخواد تا بزنه هر چی آشوب گر تجزیه طلب رو آسفالت کنه.
  37
  4
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  بی شرف تر و کثیف تر از ملاها واصحابشان نمی توانید پیدا ید
  3
  31
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. اگه اونا بی پدر و مادر هستن، امثال تو هزار پدر و مادر هستید!!
  2
  11
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵
  ۵۱
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. پدر مادر توی و اون ولایت نافقیته که به یک ملت توهین میکنی,ملتی که فقط کلامشانو نیازشان آبه آشامیدنیست آبی که حیات بخش انسانه , بی پدر مار شماها هستید که شودید شمر زمانه , بیچاره های دستمال ولایت چطور شما مغز فندوقیها و خرافه پرستا برای آب ننوشیدن چند عرب که همه فکو فامیل هم بودن و زدن دهن همدیگرو سرویس کردن اونم ۱۵۰۰ سال پیش اشگ تمساح میریزید و کردید نون دونی اسلامیتان,خدایا خداوندا ایران زمینم را از شر هر چه عرب پرست و خائن دور بدار..﴿ آمییییییین)
  2
  9
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  پس مردم بشتابید برای مراقبت از مطالبات نیروی انتظامی با داس, تفنگ, باتوم و قمه. مزخرف, مسخره, پوچ بی معنی. آنها که به مردم رحم نمیکنند پس ترحم مردم بی مورد است.
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۷
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. اتفاقا ما هم همین نظر رو داریم. دست هر بی سروپای ......یه اسلحه دادن و یونیفرم تنش کردن که مردم رو به گوله ببنده. تو چرا اونجا نیستی؟ تو هم از همون قماشی.
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
  ۵۲
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::دارا۲۰ - تهران، ایران::] چرا عزیزم بیشرفتر از اونها همین ماله‌کشاشون هستن که جنایتهای اونهارو برای یک تکه استخون آلوده و اینفکت ماله کشی میکنن ولی اندکی صبر که زیاد طول نمیکشه که همین مردم دستخالی (لیانشاپو) تو شلوار اینا هم گربه میندازن و رزمجوشنو به پشمجو تبدیل میکنن. گفتم این .. هرجا دیدی باید بشکه‌ابی تنبیهشون کرد که حرف حساب از بالا به اینها فرو نمیره.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.