دولت بریتانیا تمام محدودیت های کرونا در این کشور را لغو کرد

بی بی سی :تمام محدودیت‌های کرونا از امروز (دوشنبه ۱۹ ژوئن، ۲۸ تیر) در انگلستان لغو شدند.

این در حالی است که برخی دانشمندان می‌گویند آمار ابتلا که اکنون حدود روزی پنجاه نفر است در ادامه تابستان ممکن است به روزی دویست هزار نفر برسد.

با این حال حدود ۶۸ درصد جمعیت بریتانیا کاملا در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند و دولت امروز برنامه واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله را اعلام می‌کند. مدل‌سازی‌های آماری نشان می‌دهند که به دلیل گستردگی واکسیناسیون، بستری، بیماری شدید و مرگ کمتر از اوج‌های قبلی کرونا در این کشور خواهد بود.

اکنون مردم به هر تعداد می‌توانند با هم ملاقات کنند، در برنامه‌ها و مراسم بزرگ شرکت کنند، کلوپ‌های شبانه باز می‌شوند و تا نیمه شب باز می‌مانند و در میکده‌ها و رستوران‌ها هم محدودیتی اعمال نمی‌شود.
پوشاندن صورت در برخی اماکن توصیه خواهد شد اما دیگر اجباری نیست.

توصیه به خودداری از سفر به کشورهای زرد نیز برداشته شده است. کسانی که در بریتانیا هر دو نوبت واکسن را زده‌اند، در بازگشت از کشورهای زرد نیازی نیست خود را ده روز قرنطینه کنند به استثنای فرانسه که بیم انتقال سویه بتا از آن کشور می‌رود.
بوریس جانسون و وزیر دارایی در قرنطینه
پس از مثبت شدن تست ساجد جاوید وزیر بهداشت بریتانیا، بوریس جانسون نخست وزیر و ریشی سوناک وزیر دارایی که با او در تماس بوده‌اند خود را قرنطینه کرده‌اند.

نخست وزیر بریتانیا دیروز در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد گفت اکنون "زمان درست" برای اجرای مرحله نهایی لغو محدودیت‌های کرونا است: "اگر الان این کار را نکنیم باید از خودمان بپرسیم پس کی بالاخره می‌خواهیم این کار را بکنیم" چرا که ویروس در پاییز و زمستان از "مزیت سرمای هوا" برخوردار می‌شود.

او البته هشدار داد: "ما باید این کار را با احتیاط انجام دهیم. نباید فراموش کنیم که متاسفانه این ویروس هست و موارد ابتلا رو به افزایش است. ممکن است سرایت بیش از حد سویه دلتا را شاهد باشیم."

جاناتان اشورث وزیر بهداشت دولت در سایه در حزب مخالف، حزب کارگر، تصمیم دولت برای لغو اجباری بودن ماسک و لغو توصیه به دورکاری را "بی‌مسئولیتی" خواند و درباره "یک روز آشفتگی" در شبکه حمل‌ونقل هشدار داد که جمعیت عظیمی بعد از ماه‌ها به محل‌های کار برمی‌گردند.

اما ندیم زهاوی مسئول واکسیناسیون کرونا در دولت به بی‌بی‌سی گفت ۹۰ درصد جمعیت آسیب پذیر واکسینه شده و اکنون وقت آن رسیده که "مردم و شرکت‌ها" خود "مسئولیت" کارهای احتیاطی مثل زدن ماسک را بعهده بگیرند.

آقای زهاوی گفت هدف دولت "هرچه عادی‌تر کردن شرایط در اسرع وقت" است و اکنون که مدارس تعطیل شده‌اند گسترش ویروس کم‌تر می‌شود.

مسئول واکسیناسیون کرونا در دولت بریتانیا همچنین از دریافت توصیه‌های کمیته مشورتی واکسیناسیون و ایمن‌سازی برای واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال خبر داد.

این کمیته توصیه کرده افرادی که در این گروه سنی بیماری‌های زمینه‌ای دارند، با فردی آسیب‌پذیر زندگی می‌کنند یا آنها که نزدیک به ۱۸ سال دارند بر علیه کرونا واکسینه شوند.
+59
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  واقعا عجب احمقهایی هستن ،این کار خیلی عجولانه ای هست،درست وقتی آمار ابتلا کرونای دلتا (هندی) تصاعدی داره زیاد میشه،و از همه کمدی تر درست روزی که سه مقام اصلی کشور یعنی وزیر بهداشت،وزیر دارایی و خود نخست وزیر مجدد بعد از واکسینه شدن کرونا گرفتن و در قرنطینه به سر میبرند، این ابله ها تمام جاها از جمله سالنهای بسته و نایت کلابهای شلوغ و بارها و…رو باز کردن بخاطر سود و پول!
  22
  47
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  چون‌فکر می کنند انگلیسی هستند و‌سفید پوست‌پس هر کاری می کنند درست است. احمق‌ها فقط بخاطر پول هست و اینکه خود باوری کاذب بیهوده دارند. احتمالا جهش گاما در شهریور در بریتانیا اتفاق خواهد افتاد و مملکت به باد رفته به باد بیشتر می رود .
  16
  32
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
  ۵۶
  farokhzad - کنت، انگلستان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. نه گرامی بعد ١٦ ماه این دو ماه کمتر تابستان رو اجازه میدن بعد قرنطینه شروع میشه! کاری نمیشه کرد مردم خسته شدن سخت بود این وضعیت ادامه داره
  5
  16
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. نه موضوع غرور احمقانشون ربطی به سفید پوستی نداره! چون نصف وزیرها هندی پاکستانی الاصل هستن! مثلا وزیر بهداشت! یا وزیر دارایی! یا وزیر کشور (هوم آفیس) و شهردار لندن! اونها بیشتر دستمال بدست هستن .ولی اینها کلا فکر میکنن special هستن و هنوز هم سیصد سال پیشه و بریتانیای کبیر وجود داره! باور کن بیشتر مردم پاسون رو از انگلیس بیرون نگذاشتن ولی فکر میکنن اینجا پیشرفته ترین کشوره دنیاست و بقیه دنیا خرابه هست! حتی نسبت به آمریکا و کشورهای پیشرفته تر و مثل آلمان هم اینجور احساسی دارند کلا! همه جای اروپا پریز دوشاخه نرمال و استاندارد خوش سایز دارن،اینها پریز کله گنده بزرگ و سه شاخ مزخرف! اینو مثال زدم! یا همه جای دنیا اون سمت رانندگی میکنن اینها برعکس! اصرار دارن تاکسی های مرخرف بزرگ بد قلق و کاملا un-ergonomic از نوع black cab استفاده شه جای تاکسی مدرن و امروزی ! میخواستن اوبر رو ممنوع کنن نشد! دانشمند های آمریکا که واکسن فایزر ساختن میگن باید بعد ۱ ماه دوز دوم زد اینها اصرار دارن سه ماه! همیشه میخوان تافته جدا بافته باشند و اتفاقا همیشه هم به مشکل میخورند.
  12
  22
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. دقیقا موافق هستم با شما. شیرهای آب را هم‌اضافه بفرمایید ! یکی آب جوش می اید یکی آب یخ! با میسوزی یا یخ می‌زنی !
  0
  5
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  چون الان تعطیلات تابستونه مدارس تعطیله، الان موقع بهتری است که محدودیت رو بردارند، وگرنه بعدکه مدارس بازبشه بدتره
  3
  0
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.