ارسال سلاح و تجهیزات نظامی برای پیشمرگه های کردستان عراق توسط آمریکا

العربیه :شبکه «روداو» کردستان عراق روز شنبه 17 ژوئیه گزارش داد که «ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش» به رهبری آمریکا محموله جدیدی از اسلحه را به پیشمرگه‌های اقلیم کردستان عراق تحویل داده است.

ارسال این محموله اسلحه به عنوان بخشی از برنامه تسلیحاتی ایالات متحده به نیروهای پیشمرگه برای مقابله با تروریسم انجام می‌گیرد.

بنا به این گزارش، قارمان کمال، معاون رئیس ستاد نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق ورود یک محموله جدید تسلیحاتی و برخی کمک‌های لجستیکی به اقلیم کردستان را تایید کرد.

شبکه خبری روداو، به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت پیشمرگه اعلام کرد، این محموله بخش دیگری از کمک‌های ائتلاف بین‌المللی است.

طبق این گزارش، محموله جدید شامل مواد و تجهیزات لجستیکی نظامی است که در تاریخ 15 ژوئیه تحت نظارت وزارت پیشمرگه و فرماندهی عملیات مشترک تحویل اقلیم کردستان عراق واقع شد

گفتنی است که چهارشنبه گذشته، ائتلاف بین‌المللی ضد داعش بر لزوم همکاری با نیروهای عراقی و پیشمرگه‌ها برای جلوگیری از ظهور مجدد این سازمان تروریستی تأکید کرد.

ائتلاف بین المللی در صفحه توئیتر خود نوشت:«همکاری مستمر ما با شرکایمان از نیروهای عراقی و پیشمرگه‌ها اقلیم کردستان با هدف شکست داعش و جلوگیری از ظهور مجدد این سازمان تروریستی در عراق و سوریه است».

ائتلاف بین‌المللی افزود: «تسلیحاتی پیشمرگه‌های کردستان عراق از سوی ایالات متحده آمریکا با هدف مقابله با داعش صورت می‌گیرد. این برنامه با نظارت کامل برای موفقیت مأموریت ما و حفظ شرکایمان و همکاری‌های ما با شرکایمان ضروری است».
+65
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  ارسال سلاح به گروهک ها کار تروریستی هست که آمریکا دائما انجام میده‌و موجب‌بهم‌زدن‌ منطقه شده حتی طالبان رو هم‌مجهز‌کرده. تمام سلاح های داعش هم‌ساخت آمریکا بود حتی ماشین وانت جدید شرکت تویوتا رو داشتن. واسم جالبه چطور‌شرکت تویوتا یا هامر آمریکا این‌ماشین ها رو به دست داعش میرسوند.
  138
  38
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
  ۶۱
  Diavik - استکهلم، سوئد

  جناب آقای محمد، آدم باید خیلی نادان باشد که پیشمرگه ها را با داعش مقایسه کند. برای درک این کافیست یک دیدی بیندازی به اردبیل پایتخت تحت حمایت پیشمرگه ها و رقه که داعش کنترل می‌کرد. تو هر دیدی که نسبت به کردها داری نمیتوانی این واقعیت را انکار کنی که همین پیشمرگه ها دست آوردی کسب کرده آمد که در خاورمیانه بی نظیر است! بد نیست یک کمی مطالعه کنی!
  21
  88
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  رژیم تروریستی جمهوری اسلامی مادر همه تروریست های عالم هستش و با مرگ و سقوط این رژیم دجال و کاملا نامشروع، منطقه به اوضاع آرام خودش برمیگرده..
  18
  72
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. نیروهای مسلح کرد کردستان عراق رابطی به گروه های مسلح احزاب کرد ایرانی ندارند . کردها عراق خودشان در شمال عراق دولت و مجلس فدرالی خود دارند و حتما" نیروی نظامی باید داشته باشند تا بتوانن از خودشان محافظت کنن ! نیروهای مسلح کرد ایرانی هم رابطی به تروریسم ندارند و تا به حال نه در سازمان بین الملل و نه در دنیا نیروهای کرد ایران که برعلیه نظام اخوندی فعالیت علنی در خارج از مرزهای ایران میکنن بعنوان تروریست شناخته نشده اند . حزب P , K , K در سازمان بین الملل بعنوان تروریست شناخته شده اند این حزب از احزاب کرد ترکیه است و برای ازاد کردن کردستان ترکیه فعالیت مسلحانه میکند و این حزب هم در اصل به احزاب کرد دیگر کشورها رابطی ندارد.
  9
  39
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. اولآ که سلاح رو ترکیه با حمایت قطر تحت اختیار داعش می‌گذاشتند دوما بازرگان های دو طرف چه عراقی یا سوری حتی ترک ماشین های تویوتا رو از بازار دوبی تهیه به ترکیه می‌فرستادند تا تحویل دانش بدهند،
  5
  37
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  انسان وطن پرست همیشه باید از خودش سوال کنه چرا یک قدرت خارجی کمک مالی نظامی می‌کند ، چرا صدام به فرقه رجوی کمک کرد . چرا عربستان به طالبان کمک کرد ، چرا ترکیه از وارد شدن داعشی ها از خاکش به سوریه استقبال کرد . امریکا و اسراییل خواهان تجزیه کرد ها هستند . ربطی به دموکراسی هم ندارد ، من به عنوان ایرانی این روند را خطرناک میدانم ،
  23
  21
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  ۵۷
  جناب - استکهلم، سوئد
  [::Diavik - استکهلم، سوئد::]. منظور شما کدام دستاورد است؟ از گذشته های دورتر که کردها مناسبات ویژه خود با شوروی را بعنوان معیار و قطبنمای مسیر به اصطلاح "مبارزاتی" خود پیشه کرده بودند. کمی دیرتر که بندبازیهای سیاسی ملا مصطفی بارزانی، چه از نزدیکی به شوروی، تا همکاریهای جانخراش با شاه ایران، و یا با دولت اسرائیل و همینطور همکاریهای مستمر با امریکائیها، که آن سرنوشت تلخ را برای شخصِ ملا مصطفی و مردمان کرد منطقه آفرید، و دست آخر رهبران جنبش کردستان عراق را به آستان بوسی صدام کشانید. الان هم که رهبران کردها با زیر گرفتن منافعِ مردمانِ دردمندِ کردستان، و با غارت منابع و امکانات کردستان به یک حکومت قبیله ای عهد باستان روی آورده اند، که کردستان را تبدیل به یک پادگان دولتهای استعمارگر منطقه و جهانی کرده اند. رویای آزادیِ مردمانِ کرد منطقه، در گرو پیوستن به جنبشهای ملی کشورهای منطقه علیه دولتهای فاسد و سرکوبگر منطقه است. تنها با آزادی در کشورهای منطقه است از یوغِ استبداد است که مردمان کردستان (۴ گانه) رنگ آزادی را خواهند دید، بقیه ماجرا داستانسرائی محض است!
  17
  13
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  سال‌های سال کردستان ابزاری شده در دست کشورهای قوی برای گوشمالی کشورهای منطقه و هیچوقت به جائی نرسیدند و نخواهند رسید چون کردستانی که یک تعداد در سر دارند تنها با نابودی چهار کشور منطقه امکان پذیر است.هر چه زودتر به این نتیجه برسند جان انسان‌های بسیاری از بین نمیرود.کردستان مستقل بر آهن سرد کوبیدن است.
  17
  18
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  در خبر آمده است: «وزارت پیشمرگه» !ministry of massacre volunteer و برنامه تسلیحاتی ایالات متحده به نیروهای پیشمرگه برای مقابله با تروریسم / بعبارتی US weapons aid to Kurdish massacre volunteer. to counter terrorism !! WTF !!
  9
  3
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان
  دوباره آمریکا برنامه ای برای شوراندن انها بر علیه ترکیه را دارد و افسوس که باز هم دوباره هم ما خواهیم مرد چه کردش و چه ترکش
  8
  10
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  ۶۱
  Diavik - استکهلم، سوئد
  [::جناب - استکهلم، سوئد::]. آقای جناب اگر کسی دستآوردهای کردها را در اربیل، سلیمانیه، دهوک و دیگر شهرهای جنوب کردستان را ندیده و نشنیده باید هم به چشم پزشک هم به متخصص شنوایی مراجعه کند. کردستان جنوبی در عرض ۲۰ سال گذشته از خیلی کشورهای خاورمیانه ب قدمتی هزار ساله پیشی گرفته. لازم نیست ثابت کنی که سوئد یا سویس نشده، مقایسه کن با همسایه هایش!!!
  14
  24
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
  ۵۷
  جناب - استکهلم، سوئد
  [::Diavik - استکهلم، سوئد::]. اولاً چرا حرفهای بی محتوا و نابخردانه را بعوض ادله و استدلال مطرح میکنید. دوماً چرا لیچار مینویسید (لزوم مراجعه به چشم پژشک و دکتر حلق و گوش و بینی). سوماً چیزیکه شما از آن بعنوان رشد در مقیاس با همسایگان کردستان یاد میکنید، فقی یک رشد بادکنکی کوتاه مدت بود که باد آن خالی شد و حقوقهای کارکنان دولت و شرکتها پرداخت نمیشود. یک رشد در کوتاه مدت اما به چه بهائی/ به بهای حیثیت و شرف یک قوم و ملیت با تاریخ کهن؟ چهارماً این قبیل مناسبات را نباید بحساب رشد اقتصادی گذاشت، بلکه باید آن رهبرانِ سیاسی را که به خودفروشی سیاسی مشغول هستند به باد انتقاد گرفت و رفتار پلید آنها را افشا کرد. کسانیکه در صدد توجیه آن رهبران سیاسی برمیآیند، بمراتب از خودِ آن رهبران غیرمنزه تر میباشند.
  4
  2
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.