پلیس فتا برخی ورزشکاران فعال در اینستاگرام را تهدید به برخورد کرد

داوود معظمی گودرزی، رییس پلیس فتای تهران، برخی ورزشکاران فعال در اینستاگرام را تهدید کرده است که اگر مطالبی منتشر کنند که «باعث تحریک جامعه و هواداران فوتبال» شود، با آنها برخورد می‌شود.

او در گفت‌وگویی که روز شنبه، ۲۶ تیرماه در خبرگزاری ایسنا منتشر شده، به مصادیق مطالب مورد نظر پلیس فتا اشاره نکرده ولی گفته است برخی مطالبی که فوتبالیست‌ها و سایر ورزشکاران به عنوان «دیدگاه‌ها و مواضع شخصی» خود منتشر می‌کنند، « مغایر با اخلاق و قانون» و «حاوی توهین، تهمت و تخریب دیگران» است.

در سال‌های گذشته برخی از چهره‌های ورزشی در شبکه‌های اجتماعی بارها از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی انتقاد کرده‌اند که انتقادات چهره‌هایی چون علی کریمی، بازیکن سابق تیم پرسپولیس و وریا غفوری، بازیکن تیم استقلال تهران، بازتاب‌های زیادی داشته است.

بهمن سال ۹۷ پس از آنکه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در یک مصاحبه تلویزیونی گفت «به دفاع از مردم فلسطین افتخار می‌کند» و «همه ما زیر فشار هستیم»، وریا غفوری در استوری اینستاگرامش خطاب به ظریف نوشت ««شما تحت فشار نیستید، در واقع مردم معمولی تحت فشار هستند»، که این جمله منجر به احضار او به حراست وزارت ورزش شد.

همان زمان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در یک سخنرانی عمومی به انتقادات ورزشکاران از رویکردهای حکومت واکنش نشان داد و گفت: «برخی از کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و… خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید».
+2
رأی دهید
-18

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.