ربودن و شکنجه شدید دختر سفیر افغانستان در پاکستان

پرچم افغانستانصدای آمریکا :وزارت خارجه افغانستان در کابل اعلام کرد، روز جمعه دختر ۲۶ ساله سفیر آن کشور در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، ربوده شد و مورد حمله بی‌رحمانه قرار گرفت. دختر سفیر پس از چند ساعت آزاد شد.  

هیچ فرد یا گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

بنا بر بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه افغانستان، دختر سفیر به شدت مورد شکنجه قرار گرفته است. افغانستان ضمن محکوم کردن این حمله بعنوان عملی شنیع، خواهان تحقیقات سریع در این مورد شده و در مورد امنیت دیپلمات‌های افغان و خانواده آنها در پاکستان ابراز نگرانی کرده است.

پاکستان نیز ضمن «بسیار نگران‌کننده» خواندن این حمله، حفاظت از محل اقامت سفیر افغانستان و خانواده‌اش در اسلام آباد را شدت بخشیده است.
+57
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  یکی از دوستان که در اتریش پزشک است ، پای صحبت پیرمردی رنج دیده از افغانستان شد ، نامبرده روزی ژنرال ارتش بود ، سالها پیش وقتی طالبان قدرت را گرفت او و برادرش دستگیر و بعد از شکنجه داخل چاهی خشک انداخته شدند ، آن ها را لخت کرده بودند و از بالای چاه برایشان آب و غذا میانداختند تا زنده بمانند ، اما این تمام داستان نبود ، هر روز ادار و مدفوع خویش را به چاه میریختند و بر آن دو ادرار می‌کردند ، از سرما میبایست برادران همدیگر را پیوسته بغل کنند ، بعد از ماهها برادرش در بغل او جان سپرد ، بعد از یکی دوسال با حمله مخالفان طالبان او نجات پیدا کرد ، خانواده‌اش را پیدا و با پرداخت پول به قاچاقچیان تلاش به فرار به سوی پاکستان کرد ، اما قاچقچیان بیشرف دو دختر جوانش را ربودند ، و او بعنوان پدر هرگز از سرنوشت دخترانش اطلاعی بدست نیاورد ، حالا تصور کنید که ظریف ماله کش میهمان دار مذاکره با طالبان شده ، و میلیونها دلار تو جیب طالبان میریزند تا باز قدرت را بگیرند
  5
  71
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. عزیزم موضوع اینست که این حیوانات عامل فشار امریکا به شوروی بودند تا اینکه در سپتامبر 11 این نمک ناشناسان امریکا را هم زدند که موجب اشغال افغانستان شد. احتمالا دوباره امریکا از طالبان وحشی برای تضعیف اقتصادی روسیه بهره میگیرد که بسیار جای تاسف است
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.