پرچم‌دار ایران در المپیک: ورزش ایران سقوط خواهد کرد

صمد نیکخواه بهرامیصمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران و پرچم‌دار کاروان ورزشی این کشور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو در آستانه افتتاح این رقابت‌ها از "سقوط آزاد" ورزش ایران سخن می‌گوید.

تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان یکی از ۱۲ تیم ملی بسکتبال که از سراسر جهان به المپیک ۲۰۲۱ توکیو صعود کرده است، در جمع بزرگان بسکتبال جهان در این رقابت‌ها به میدان می‌رود. این دستاورد بدون شک، یک کامیابی چشمگیر برای ورزش ملی ایران محسوب می‌شود.

اما حال صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران و پرچم‌دار کاروان ورزشی این کشور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو به وضعیت بسیار نگران‌کننده در عرصه ورزش ایران اشاره کرده است.

به گزارش ایسنا، وی می‌گوید که "به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری، ورزش ایران در آینده، سقوط آزاد را تجربه خواهد کرد و شرایط خطرناک و نگران‌کننده‌ای خواهد داشت."

این چهره برجسته بسکتبال ایران تاکید می‌کند: «مسابقات المپیک، بزرگترین مسابقات جهان است و ما شرایط سختی خواهیم داشت. ما نباید توقع غیر واقع‌بینانه داشته باشیم. تمرینات پر فشاری را پشت سر گذاشتیم که چند برابر دوره گذشته بود و کادر فنی و بازیکنان بیشتر از توان خود کار کردند.»

پرچم‌دار کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو با انتقاد از مقامات ورزش در جمهوری اسلامی، خاطرنشان می‌کند: «شرایط موجود برای ما، در حد المپیک نیست و فضای خاصی را تجربه می‌کنیم. این شرایط صرفا مخصوص بسکتبال نیست. شرایط باید در خور المپیک باشد و از امکانات لازم برخوردار باشیم.»

صمد نیکخواه بهرامی ادامه می‌دهد: «از نظر سخت‌افزاری عقب هستیم و نمی‌توانیم خودمان را با کشورهای بزرگ مقایسه کنیم. باید منتظر سقوط آزاد در ورزش کشور باشیم. چند سالی است فریاد می‌زنیم، اما گوش شنوایی نیست و شرایط خطرناک و نگران‌کننده‌ای در ورزش ایران خواهیم داشت.»

کاروان ورزشی ایران با ۶۶ ورزشکار در ۱۶ رشته ورزشی در المپیک ۲۰۲۱ توکیو به میدان می‌رود. بازی‌های المپیک تابستانی توکیو با یک سال تاخیر از اول ماه مرداد به مدت ۱۶ روز برگزار خواهند شد.
+36
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  هنوز به کوری چشم دشمنان مدال آور زیاد داریم و این‌رو زمان ثابت میکنه نگران نباشید
  48
  1
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.