روزنامه اسرائیلی :طرح ریزی حمله به تاسیسات هسته ای ایران با موافقت نفتالی بنت

العربیه :روزنامه «یدیعوت اخرونوت» با انتشار گزارش تهیه شده توسط «رون بن یشای»، کارشناس امنیتی و نظامی که به ارتباط با تصمیم‌گیران در تل‌آویو شهرت دارد، جزئیات طرح حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران را فاش کرد.

به گفته «یدیعوت اخرونوت» نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل به وزارت امنیت و ارتش کشورش موافقت داده تا برای عملیات حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران و زیرساخت‌های مرتبط با آن، طرح‌ریزی کنند.

این روزنامه از «رون بن یشای» نقل کرد که گفته «نشستی استثنایی» میان نفتالی بنت، نخست وزیر، بینی گانتس وزیر امنیت و اویگدور لیبرمان، وزیر دارایی اسرائیل درباره این طرح حمله برگزار شده است.

به گفته روزنامه اسرائیلی بودجه‌ای به مدت 5 سال آینده برای این عملیات احتمالی میان سه نهاد اسرائیلی به ارزش 5 میلیارد شیکل معادل نزدیک به 1.7 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است. این بودجه معادل 5 برابر بودجه‌ سابقی است که اسرائیل برای این موضوع اختصاص داده بود.

ارتش اسرائیل پیشتر افزایش قابل ملاحظه‌ای به ارزش میلیاردها دلار را در بودجه خود شاهد بود تا به طور مناسب از آمادگی و توان لازم برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران برخوردار شود.

بنا به اعلام رادیو اسرائیل که در روزنامه «تایم» این کشور منتشر شده درخواست افزایش بودجه ارتش پیشتر مطرح شده و دولت جدید خواهد کوشید آن را طی ماههای آینده تصویب کند.

به گفته صدای اسرائیل گفت‌وگوها برای افزایش بودجه ارتش زمانی انجام شد که این کشور خود را برای ما بعد شکست احتمالی مذاکرات مستقیم میان ایالات متحده و ایران در وین که با هدف احیای توافق هسته‌ای چندجانبه آغاز شده، آماده می‌کرد.

از سویی و در گزارشی مفصل «کانال 12» اسرائیل، چهارشنبه 14 ژوئیه، دستگاه امنیتی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق و رهبر اپوزیسیون کنونی این کشور را به بی‌توجهی و عدم کسب آمادگی مناسب برای چنین سناریویی متهم کرد.

برخی منابع در دستگاه امنیتی اسرائیل که خواستند نامشان فاش نشود، ادعا می‌کنند بنیامین نتانیاهو بودجه‌ای برای حمله نظامی اختصاص نداده است. بودجه‌ای که به نظر‌ آنها در ماههای آینده پس از دستیابی تهران به بمب اتمی، چنانچه اسرائیل خواهان حمله به ایران شود، ضروری خواهد بود.

به گفته این منابع این قبیل عملیات‌ آمادگی‌های زیادی می‌طلبد و مسئولان دفاعی تل‌آویو به «شبکه 12» گفته‌اند که تاخیر در طرح‌ریزی برای چنین حمله‌ بازدارنده‌ای به سناریوهی منجر خواهد شد که در آن دیگر کار از کار گذشته و اسرائیل در برابر ایران بی‌دفاع خواهد ماند.
+48
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  زررررررشک از پس غزه بر نیومدی پس زیادی جو نگیرت ، پاچه خوارها و خصوصا سربازان و ترولهای اسراییل بشتابید دیسلایک بدین بعدشم نفتعلی زیاد عقل حسابی نداره ، امیدوارم این اشتباه کنه که حداقل مزدوراش خفه بشن زمانی که دیدن اسراییل جونشون هیچ .... نیست
  33
  34
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۸
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  طرح کار خوبیه ولی اجرا کردنش دل شیر میخواد. دل شیر به معنای واقعی. نفس کش میخواد . تنها کاری که فعلا میتونه کنه حرف زدن هست مثل بغض ها که فقط کامنت میزازن. تا این حد اشکال نداره‌ولی هرکس‌عملی کاری‌کنه سر از سردخانه در میاره شاید هم کهریزک. قضیه کهریزک و طوسی که عزیزان در جریان هستید. من الله توفیق
  36
  17
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۵
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  میترسم. اسرائیل چندبار به ایزان‌بطور‌مستقیم و غیر مستقیم حمله کرده و ایران ‌کاری نکرده و اونا هم‌دلیل تر شدن میترسم یکدفعه ایران طاقت از دست بده با یک‌دستور چند موشک بطرف نیروگاه اتمی اسرائیل فرستاده بشه و اسرائیل و اردن و فلسطین و لبنان همه دوووووود بشه. شما هم بترسید عزیزان تشویق نکنید که این‌شیر اگه از‌خواب بیدار شد دیگه سخته .گوگولی مگوری ها
  29
  19
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۰
  ۵۱
  ernakola - تهران، ایران
  اینا هم..... زمفت یاد گرفتن !!
  15
  15
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۹
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  این سایت هم شد جولانگاه یه عده بسیجی صادراتی مزدور وطن فروش که ده تا ده تا کامنت میذارن..
  24
  23
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۱
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. اهان معنی وطن دوستی هم تو سرباز اسراییل میخواهی یاد ما بدی ، یعنی حمایت از حمله اسراییل وطن درستی میشه، فقط دهنت ببند و حرف از وطن نزن که تو یکی نداری
  11
  20
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. مخاطب من ایرانی های وطن فروش هستن، من کاری با تازی زاده ها و فلسطینی جماعت که روزگاری واسه صدام ملعون سرباز میفرستادن تا جوونهای این مملکت رو به خاک و خون بکشه ندارم..کشور ایران به تو هیچ ربطی نداره تازی زاده..بهتره در مورد همون فلسطین مضخرف ببافی..
  12
  3
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. این شیری که تو دلت رو بهش خوش کردی شیره ای شده مردمش از گرسنگی سطل خاکروبه رو زیرورو میکنند و از بی آبی افتادند به له له زدن یک حکومتی که بارها افراد کارشناس و مطلع بهش هشدار داده اند در مورد آینده اسفبار اقتصادی بازهم پر رویی میکنه و واسه گردن کلفت تر از خودش رجز میخونه این اسرائیل اگر خط نشونی میکشه یک چیزی تو چنته داره که تونسته یک میلیارد عرب رو سرجاشون بشونه و این شیر بی یال و دم و اشکم رو که آخوندها و امثال تو به این روز انداختندش گوشه رینگ گیر بندازه
  4
  3
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
  ۵۷
  جناب - استکهلم، سوئد
  برنامه ریزی و طراحی بخودی خود، امری است کاملاً متفاوت از توانائی و امکان عملی کردن آن طرحها! اما واقعیات موجود در صحنه امکان عملی شدن این اقدام را از اسرائیل سلب کرده است. مواردی چون گستردگی تأسیسات اتمی ایران در سطح جفرافیائی وسیع، امکانات تلافی جویانه متنوع ج. ا. درسطح منطقه بر علیه اسرائیل، کشورهای عربی همجوار ایران، و پایگاههای امریکائی در بحرین، سوریه، عراق، کویت، امارات متحده و عربستان سعودی، و مهمتر از همه سمتگیری حتمی ج. ا. بسوی استفاده نظامی از تکنولوژی نظامی ، یعنی ساخت بمب اتم، و ایجاد رقابت گسترده اتمی در خاورمیانه از عربستان تا ترکیه و مصر. امریکه منوپُل هسته ای اسرائیل را از بین برده و آسیب پذیری آنرا بشدت بالا میبرد. فاکتور بسیار مهم دیگر این است که امریکا با ورود به افغانستان و جنگی که قرار بود ۳ میلیارد دلار هزینه ببرد، اما ۲۰۰۰ میلیارد دلار (۲ تریلیون دلار) برد، و منجر به شکست مفتضحانه شد، را لطفاً به آقای نفتالی بنت گوشزد نمائید که ساده لوحانه، قند زیادی نشکنند!
  3
  2
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  دمت گرم اسرائیل تو پوز جمهوری اسلامی. روزی سه نوبت تو سوریه و عراق و گاهی تو ایران داری چپ و راست میزنی بچه های بیت رو بازم محکمتر بزن.از ما مردم که بخاری بلند نشد تو نیم وجبی خوب بزن عزما رو که شاید تو یه کاری بکنی برا ملت جاندوست
  1
  1
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. حتمن حمایت از کلب علی و نوکری حسین و جیره خواری اعراب مدینه نهایت میهن پرستیه!؟!!! وطن ینی اینکه یه ماه سیاه نپوشی و اراجیف یه شیاد رو تو شب ق در به سر نگیری و بکه بکه راه نندازی.تو ...آقاتو می پرستی بیخود وطن وطن نکن وقت الاف ندارم جوابتو بدم.
  1
  1
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.