زمزمه های عفو بابک زنجانی

احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور گفته است اگر بابک زنجانی همکاری کند و اموال را برگرداند، احتمال دارد «مورد عفو و تخفیف قرار گیرد».
 
او که شامگاه جمعه ۲۵ تیرماه در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، بدون اشاره به جزییات بدهی باقیمانده بابک زنجانی گفت حکم اعدام این متهم که تیرماه سال ۹۵ صادر شده، قطعی است ولی «مسائلی هست که باید مصالح کشور را در نظر بگیریم».
 
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که آذرماه سال ۹۷، هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضاییه گفته بود بابک زنجانی پس از بازگرداندن بدهی خود، اعدام خواهد شد. بر اساس حکم قوه قضاییه که تیرماه ۹۵ صادر شد، بابک زنجانی ۲ میلیارد یورو به وزارت نفت بدهکار است ولی مسئولان وزارت نفت می‌گویند او فقط یک پنجم بدهی خود را داده است.
 
بابک زنجانی در دی ماه سال ۹۲ با شکایت وزارت نفت بازداشت و به فساد فی‌الارض، اخلال در نظام اقتصادی کشور، کلاه‌برداری گسترده از شرکت ملی نفت و پول‌شویی ۲ میلیارد یورویی متهم و حکم اعدام او تیرماه سال ۹۵ در دیوان عالی کشور تایید شد.
 
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، پیش از این بارها از روند رسیدگی به پرونده شبکه مرتبط با بابک زنجانی و اینکه پرونده فساد بابک زنجانی برای دورانی از کنترل وزارت اطلاعات خارج شده است، انتقاد کرده بود.
 
تیرماه سال ۹۸ نیز گزارش‌هایی از دیدار چند نماینده مجلس با بابک زنجانی در زندان منتشر شد که به گفته رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی، «در راستای پیگیری مطالبات شرکت نفت» بوده است.
 
آقای زنجانی پیش از این در واکنش‌ به اتهامات مطرح شده گفت که یک «بسیجی اقتصادی» است و فعالیت‌هایش در راستای دور زدن تحریم‌ها و کمک به کشور بوده است.
+53
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  چرا نه. نظرش به نظر آقا از همه نزدیکتر بود.جایش در سر سفره آقا خالی‌ بود. همه جمع بودند. سران نظام. سپاه. مجلسی‌ها . ملاها. زن آقا زنگ زد. نیستی‌.همیشه تا اخر شب جلسه داری. امشب هم که غذای محبوب. قیمه پلو. که در حوزه اینقدر دوست داشتی. باید دوباره تنها نوش کنم. ترسی‌ نداری. در این شب تاریک. دزدی. چیزی . و به من حمله کند؟ آقا فرمودند. زن حرف مفت نزن. این وقت شب دزد کجا بود.همه در نزد بنده و در جلسه هستند، زنجانی کم بود. .که او هم رسید.
  8
  59
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  محمد ۱۹۷۵ - دبی، امارات متحده عربی: از معجزات ریش آقا شنیده؟ الان هم که کمبود برق و گرما. می‌‌گویند شاه عباس هر شب با لباس مبدل به بیرون. تا ببیند. امت چه می‌‌کنند. شبی در اصفهان سه دزد را دید. که از دیوار یک خانه بالا می‌‌رفتند. پرسید. چه می‌‌کنید اینجا؟ یکی‌ گفت. من حتا طلا و نقره را در خانه می‌‌توانم.بو بکشم. دیگری گفت. من می‌‌توانم. از هر دیوار راست بالا روم. سومی‌ گفت. معنی‌ یک حافظه قوی دارم. اگر کسی‌ را یک بار ببینم. سه سال دیگر اگر دوباره بینم. خواهم شناخت.از شاه عباس پرسیدند. شغل شما چیست ؟ گفت من یک تکان کوتاه با ریش.هر کسی‌ را می‌‌توانم از زندان آزاد. از قضا. هر سه دزد را در این شب دستگیر و صبح به نزد شاه عباس. برای مجازات. دزد سوم شناخت شاه عباس.را. بگفت. هر کسی‌ کار کند. دیگران ریش خود تکان و کار خود انجام دهند.محمد جان از دوبی‌. ارشادی جدید. اگر شاه عباس را با آقا مقایسه.ریش آقا.مثل پنکه ۲۴ ساعت در روز. باید چرخ بخورد. وگرنه چگونه وظایف ضد امپریالستی خود را. به قول چپی‌ها خودمان انجام دهد؟ بد نیست در این گرما.ریش آقا هم پنکه برای باد زدن. هم یاران دوباره پای سفره
  6
  38
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  خیلی جالبه. به هر‌حال امیدوارم‌داستان مرغ تخم گذار صاحب مرغ رو شنیده باشید موضوع مفصله و اینجا جای‌بحث‌این‌موضوع نیست عاقلان دانند نه منافقین....
  40
  5
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مطلقا اینگونه نیست. حالا که تحریم ها بیشتر شده اند امثال بابک زنجانی ها را که تحریم ها را دور زده اند را امان میدهند چون به این طبقه احتیاج پیدا کرده اند
  2
  32
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
  ۴۰
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  ای بابا، این که تخم روسها هستش.
  4
  34
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  برای من یک پرسش پیش آمد و آن اینکه : چگونه است که ایشان در زندان است و اموال را بر نمی گرداند؟ همه ی آنهایی که پس از سال 57 اموال آنها مصادره شد و اعدام هم شدند چگونه انجام شد؟! حتی یک کارگر بیچاره که به خاطر مهریه به زندان می افتد، فرش زیر پایش را قوه قضائیه مصادره می کند، ولی بابک زنجانی می تواند انتخاب کند که اموال را برگرداند یا برنگرداند، ایا این اموال در جایی قایم شده؟ آیا پای یک خر دیگر در میان است؟!!
  3
  45
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. البته عباس لات یک اویغور دیوانه ی زنجیری بود که بسیار انسان های شریف و اندیشمند را بکشت و کشور را از فکر و اندیشه تهی کرد و چون از اقلیت مغول بود، فارسی بلد نبود و من نمی دانم با ان سه دزد به چه زبانی گفتگو کرد، یا جمله ها یش فعل پایانی نداشت و بیشتر دم بریده بود، داستان های الکی نباف و ایرانیان را مانند اربابت به چپ و راست تقسیم نکن.
  3
  2
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان. هرچند که نظر تو‌ به نظر ما نزدیک تر است اما اجنبی دست از سر معاشرات و معادلات ایرانیان بر دار! . با این دو کلمه فارسی ناقصی که به ضرب و زور توی کله ات چپانده اند، گند زدی به اجتماع ایرانی ها!. ما هنوز مرداد۳۲ و بهمن ۵۷ و خدمتی که اجنبی ها به ما کرده اند را فراموش نکرده ایم اجنبی!.
  0
  3
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان
  من‌اینا رو‌نمیشناسم،این ا کی هستن؟ قیافه هاشون‌خیلی داغونه.
  1
  0
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.