فروپاشی زندگی‌ها در ایران با سایتهای دوست‌یابی و صیغه

چند روز پس از رونمایی از اپلیکیشن رسمی همسریابی با نام «همدم» توسط رئیس مجلس ایران، معاون وزارت ورزش گفته است خروجی سایت‌های همسریابی تاکنون مثبت نبوده و بیشتر منجر به « ازدواج موقت و ناپایدار و فروپاشی زندگی‌» شده و «خیلی از متاهلان با پرداخت مبالغی خود را در این سایت‌ها مجرد معرفی می‌کنند».
 
محمدمهدی تندگویان روز شنبه، ۲۶ تیر به خبرگزاری ایسنا، گفته است باید «تمام ارتباطات» درون سایت‌های همسریابی رصد شوند تا از «ازدواج‌های موقت و دوستی‌» بین مردان و زنان متقاضی جلوگیری شود.
 
روز ۲۱ تیرماه امسال اپلیکیشن همسریابی «همدم» توسط موسسه تبیان راه‌اندازی شد. موسسه تبیان توسط کمیل خجسته اداره می‌شود. کمیل خجسته، پسر برادر منصوره خجسته، همسر رهبر جمهوری اسلامی است و از آبان سال ۹۷ مدیرعامل این موسسه شده است.
 
محمود گلزاری، مشاور پروژه اپلیکیشن «همدم» در مراسم رونمایی از این پروژه از وجود ۷۰۰ سایت غیرقانونی همسریابی در کشور خبر داد.
 
در سال‌های گذشته برخی نهادهای مذهبی اقدام به راه‌اندازی سایت‌های همسریابی کرده‌ بودند که فعالیت آنها جنجال‌برانگیز شده بود.
 
در سال‌های اخیر با توجه به کاهش تمایل جوانان ایرانی به ازدواج و تاکید رهبر جمهوری اسلامی بر افزایش جمعیت کشور به ۱۵۰ میلیون نفر، مسئولان حکومت برنامه‌های مختلفی برای تشویق و وادار کردن جوانان به ازدواج طراحی کرده‌اند که تاکنون موفقیت خاصی نداشته است.
+67
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  behzad2010 - رتردام، هلند

  مبارک رهبر بی پدر و مادر باشه، شهرنو اسلامی!
  4
  115
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
  ۵۱
  ferdosirani - تهران، ایران
  مشکل رهبر یا حتی شاه قبلی مملکت نیست، مشکل از خود تک تک ما هست، خود ما ایراد داریم، مشکل رو گردن حکومت میگذاریم، قبوله که حکومت گند هست و سردمداران گند تر و رهبر الدنگ و خانواده و دور و بریهاش الدنگ و بد، اما نمایندگان مجلس که از کره ماه نیامده اند. ما مردم خودمون بد هستند، خودمون به درد خودمون نمیرسیم و مشکل رو از حکومت میدونیم. مردهای خودمون هوس باز هستند، حکومت کرده این کار رو. ما ایرانیها مردمی هستیم که لیمیت برامون معنی نداره، خود خواه هستیم و تنبل و بی فکر کار انجام میدیم، غیر از این بود الان بیشترین تعداد فرار مغز ها و تحصیل کرده ها رو نداشتیم، ما باید از همین نسل رو بچه هامون کار کنیم، درست تربیتشان کنیم، خودمان با مافرمانی مدنی به حکومت بفهمانیم که حقمان بیشتر از این هست، البته الان دیگه خیای دیر هست کار از نافرمانی مدنی گذشته و باید یه جورهایی رو در روی حکومت ایستاد و پشت هم بود، در غیر اینصورت هیچ. و در ضمن فروپاشی زندگی در ایران از ٤٢ سال پیش شروع شده نه الان
  2
  5
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.