مرکز اسلامی هامبورگ؛ «مرکز عملیاتی رژیم ایران در اروپا»

العربیه: «دفتر حمایت از قانون اساسی هامبورگ»، در گزارشی که اخیرا منتشر کرده، «مرکز اسلامی هامبورگ»، که مسجد و مجموعه‌ای مذهبی است و با حمایت‌های روحانیون شیعی ایرانی تاسیس شده را «مرکز عملیاتی رژیم ایران در اروپا» نامیده است.
 
به گزارش وبسایت آلمانی «آر.تی.اِل»، مارکو هاس، سخنگوی این دفتر، جمعه 16 ژوئیه 2021 اعلام کرد که «اسناد و مدارکی که به دست ما رسیده نشان می‌دهد که محمد هادی مفتح، مدیر مرکز اسلامی هامبورگ، به دستورالعمل‌های رژیم ایران پای‌بند است. از این رو، تصویری که این مرکز به عنوان یک نهاد کاملاً مذهبی و مستقل از رژیم تهران ارائه می‌دهد، قابل اعتماد نیست.»
 
به گفته هاس، این اسناد، شامل نامه‌های رهبر جمهوری اسلامی، «تقریباً ثابت کرد که مفتح معاون رسمی آیت‌الله خامنه‌ای است. چندین مورد از این نامه‌ها که مستقیماً به مفتح نوشته شده‌اند، وی را ‘نماینده محترم مقام معظم رهبری، رئیس مرکز اسلامی هامبورگ’ خطاب می‌کنند. شواهدی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه مفتح مستقیماً به دفتر رهبر جمهوری اسلامی متصل است، و دستورالعمل‌هایی دریافت کرده و به این دفتر گزارش می‌دهد.»
 
به گزارش «آر.تی.اِل»، علاوه بر این شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مرکز اسلامی هامبورگ با «حزب‌الله» ارتباط نزدیک دارد. به گفته سخنگوی دفتر حمایت از قانون اساسی هامبورگ، تصاویری از موسوی‌فر، نایب‌رئیس مرکز اسلامی در اینترنت موجود است که او را حین سخنرانی در مکانی با پرچم حزب‌الله نشان می‌دهد. همچنین، پست‌های مختلفی در پروفایل فیس‌بوک موسوی‌فر وجود دارد که وی در آنها حزب‌الله را تحسین کرده و از این گروه به‌عنوان «نماینده قانونی اسلام شیعه در مبارزه با غرب» نام برده است. حزب‌الله در آلمان به‌عنوان یک «گروه تروریستی» شناخته می‌شود.
 
دنیس گلادیاتور، کارشناس داخلی گروه پارلمانی «سی‌دی‌یو»، در این باره به «آر.تی.اِل» گفت: «یک کشور دموکراتیک و یک شهر آزاد نباید به چنین سازمان‌هایی که دشمنان قانون اساسی هستند اجازه فعالیت رسمی بدهد. اکنون ثابت شده است که مرکز اسلامی هامبورگ از لحاظ عقیدتی و تشکیلاتی مرکز عملیاتی رژیم ایران است، که وظیفه صدور جهانی انقلاب اسلامی، که در قانون اساسی ایران بر آن تاکید شده است، را بر عهده دارد.»
 
با نظر به گزارش اخیر دفتر حمایت از قانون اساسی هامبورگ، اعضای برجسته برخی از احزاب آلمانی خواستار توقف فعالیت مرکز اسلامی هامبورگ شدند. آنا فون تروئنفلز-فروئین، نماینده حزب «ف.د.پ» گفت: «این کاملاً غیرقابل قبول است که این سازمان، تحت لوای آزادی مذهب، به اقدامات ضد قانون اساسی مبادرت می‌کند.» دیرک نوکمان، رهبر گروه پارلمانی «آ.د.ف» گفت: «ما با بمب‌های ساعتی ضدیهودی روبرو هستیم که تهدید بزرگی برای جامعه آزاد و دموکراتیک ماست.» گلادیاتور هم تاکید کرد: «ما یک بار دیگر از سنا می‌خواهیم که به جای مماشات کردن، به این ماجراجویی‌ها خاتمه دهند.»
+118
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  خاک تو سر آلمان و بقیه اروپا با این نگاه دموکراسی خواهانه نسبت به مسلمین. مساجد رو ممنوع کنینو بشدت محدود.تا یا پاشن برن به سرزمینهای اسلامیشون ویا مث ادم زندگی کنن.در هر شرایطی بالاخره که پشت دروازه اروپا جمع میشن چه راه بدین چه ندین .از بس..... زیاده
  15
  112
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  متاسفانه دولت های اروپائی بخاطر منافع مالی شان از حکومت تروریستی جمهوری کثیف اسلامی همه جوره حمایت می کنند و چشمانشان را به روی جنایات گوناگون و پایان ناپذیر این رژیم ضد بشری بسته اند. آنان در برابر پادشاه فقید ایران ایستادند تا با روی کارآوردن خمینی شیاد بتوانند ایران را غارت کنند و از پیشرفت و توسعه باز دارند. اروپائیان باید بدانند که عقرب برایش فرق نمیکند قربانی کیست و هرکه از راه برسد می زند.
  15
  99
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  دینی که بجای ترویج دوستی و صلح میان انسانها، وسیله ای برای جاسوسی و قتل و اعمال تروریستی شود دیگر نمی تواند‌ راهی برای رسیدن به خدا باشد و آنرا بایستی نیست و نابود کرد چون آن دین خود برای نابودی انسانها تلاش می کند.
  15
  95
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  کاش کشورهای اروپایی میدونستن که غیرمسلمونا چقدر در کشورهای مسلمان ازادی ترویج دینشان را دارند. یک نمونه از موارد تبعیض این دین خشونت و تبعیض: در اسلام مسلمان از کافر ارث میبرد ولی کافر از مسلمان نمیبرد. مسلمونا به خودشون هم رحم نمیکنند. وضعیت سنی ها در ایران و وضعیت شیعه ها در عربستان گویای این مطلب است.
  13
  61
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  کلا اهانت به هر دینی چه مسیحی‌چه یهودی چه مسلمان و چه بهایی خودش نوعی تندروی و جهالت هست. کسی که به هر دلیل به هر دینی توهین کنه باید.... . ریشه‌تمام کثافت بازی ها و جنگها همین آدمهای متعصب و کینه ای هست که جز انژی منفی و خشونت چیزی رو همراه ندارن. اکثر این مدل آدمها هم بیکار بی سواد و سربارهای جامعه هستن که فکر میکنن بخاطر یک گروه نتونستن .....بشن خودشون.
  69
  17
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  کلا" رفتاری که کشورهای غربی با این دموکراسی شون در برابر کشورهای مسلمون میکنند حکایت بازی شطرنج با یک میمونه که وقتی بهش کیش میدن، میمون برمیداره مهره بازی رو میخوره .چون قواعد بازی رو باید هر دو طرف رعایت کنند .
  7
  33
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  احساس من‌بر این‌هست که یک‌گروه از‌ بازدیدکنندگان و‌اونایی که‌میان اینجا کامنت میدن‌بر ضد ایران همون مجاهدین خلق هستن. همون گروه خائن که در ابتدا با خمینی همدست‌بودن و‌بر ضد شاه قیام‌کردن و بعد از انقلاب هم سهم خواهی کردن از خمینی و اونم بهشون سهمی‌نداد.
  49
  12
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  . [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. هر وقت یک مسلمون به دین های دیگه هم احترام بزاره حتی به دین های که کتاب ندارند و یا حتی اونی که بی خدائی رو دین و روش زندگیش کرده اونوقت این حرفهای شما درسته. جالبه که مسلمونها به این دسته از افراد میگن کافر و کُشتنشون واجبه اما از دیگران میخوان که به دینشون و عقیدشون احترام گذاشته بشه و این در حالی هست که هیچکدوم از این دینها نمیگن کُشتن مسلمونها واجبه و ثواب داره
  10
  51
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا

  در شرف تهیه همچین مرکز مقدسی در اینجا هم نیز هستیم.
  55
  14
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
  ۵۱
  دموکرات - کلن، آلمان

  دولت المان باید در این طویله رو تخته کنه.
  8
  47
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::shirzan - برلین، آلمان::]. خواستم جوابشو بدم که دیگه شما کمالا دهنشو بستی!دم از احساس هم میزنه و میگه مخالف عمومن ینی مجاهد خلق.خخخ
  5
  20
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  ۵۱
  دموکرات - کلن، آلمان

  یا فاطمه زهرا شما لطفی کن برو کربلا مرکز مقدس درست کن.ایتالیایی ها به اندازه کافی مرکز مقدس دارند.به مرحمت شما نیازی نیست.
  5
  32
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا

  [::دموکرات - کلن، آلمان::]. کلامت کلان غیرمقبول و با آیدی دموکرات تقارن ندارد. چطور دموکراتی میباشی که دیگران را اسباب تمسخر خود گرفته کرده‌ای؟
  29
  5
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا

  [::دموکرات - کلن، آلمان::]. مراکز مقدس اینان کهن و جوابگوی پرسان های نسل جدید دگر نمی‌باشد. درصورتی که قرآن و تعلیمات اهل بیت امیرالمؤمنین ع متعلق به تمامی زمان‌ها میباشد.
  30
  5
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
  ۵۱
  دموکرات - کلن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. بنده به هیچ وجه قصد تمسخر شما رو نداشتم. فقط پیشنهاد کردم تشریف ببرید کربلا و مرکز مقدس بنا فرمایید.همچنین میتوانید از حرم های ائمه اطهار ع هم دفاع کنید . این پیشنهاد بسیار خوبی هم برای شماست و هم مردم ایتالیا که از دست تروریست های جمهوری اسلامی در امان میمانند.شاید هم به مقام رفیع شهادت نائل شدید و با حضرت علی ع در بهشت ملاقات کردید.
  2
  11
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  تخریب مکان های غیر انسانی (لانه فساد) واجب است .مرکل باید از شیوع بیماری اسلام در منطقه جلوگیری کند . تخریب این مرکز فساد واجب کفایی است
  2
  11
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  پنداری که در اتوبوس‌های دانمارک دیگه میله‌ای باقی نموند که فاطی جون پا شد رفت سراغ اتوبوس‌های ونیز!
  0
  7
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.