رئیس سازمان تبلیغات اسلامی : محرم امسال ایران را سیاه‌پوش می‌کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه هیأتی‌ها مسؤولیت‌پذیر و قانون‌مند هستند و هر چه رهبری بگویند تبعیت می‌کنند، گفت: سال گذشته شاید تعدادی از هیأت‌ها تعطیل شد، اما امسال اجازه نمی‌دهیم یک هیأت هم تعطیل شود.

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت از عصر روز گذشته پنج‌شنبه ۲۴ تیرماه به همت جامعه ایمانی مشعر در مجتمع مهدی یاوران مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

به گزارش فارس، در این برنامه محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اسلامشهر طی سخنانی با بیان اینکه ما سرمان برای دغدغه‌های روضه درد می‌کند، اظهار کرد: ما فقط برای لذت بردن به دنبال روضه نیستیم بلکه توفیق مسؤولیت در این آستان را داریم و باید برای اینکه پرچم برافراشته بماند هر کاری را انجام دهیم.

وی از پاداش تعظیم شعائر دینی یاد و اضافه کرد: محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است و تعظیم شعائر حسینی تعظیم شعائر الله است و هیچگاه همانند محرم نمی‌توان شعائر دینی را تعظیم کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه ما به دنبال رفع تکلیف نیستیم بلکه به دنبال انجام تکلیف خود به درستی و با روحیه مسؤولیت‌پذیری هستیم، عنوان کرد: سال گذشته شاید تعدادی از هیأت‌ها تعطیل شد، اما امسال اجازه نمی‌دهیم یک هیأت هم تعطیل شود و هر کاری می‌کنیم تا بستر برگزاری هیأت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه روضه‌های خانگی برکت بسیاری دارد و نباید از یاد‌ها فراموش شود، مطرح کرد: اهل بیت سیدالشهدا (ع) زیر آفتاب گریه کرده و روضه خواندند، ما هم سعی می‌کنیم تا شرمنده آن‌ها نشویم.

قمی امام حسینی‌ها را مسؤولیت‌پذیر خواند و ادامه داد: ما انسان‌های قانون‌مندی هستیم، اما اجازه هم نمی‌دهیم تعظیم شعائر دینی افولی داشته باشد، مردم این جامعه حکایت دلدادگی خود به سیدالشهدا را فریاد می‌زنند و امثال شهید آوینی باید این احساس را برای آیندگان ماندگار و بازگو کنند.

وی ادامه داد: سیدالشهدا (ع) معدن حکمت است و ما هم منفعل نمی‌شویم و قانون‌مند هستیم، اما از تعظیم شعائر دینی کوتاه نمی‌آییم، امسال شرایط خاصی است و همه چیز گردن هیأتی‌هاست و ما نمی‌توانیم بهانه‌ای برای کم‌کاری داشته باشیم.

قمی با بیان اینکه امسال ایران را سیاه‌پوش می‌کنیم، اظهار کرد: شهرداری و نهاد‌های حاکمیتی و همه باید برای سیدالشهدا بسیج شوند و هر چه بگویند مراعات می‌کنیم، اما تعظیم شعائر را کم‌رنگ نمی‌کنیم، اگر اجازه دهند دسته عزا برپا می‌کنیم و در خیابان به سوگواری می‌پردازیم.

وی با تأکید بر اینکه بلندگو‌های مساجد، مدارس، دستگاه‌ها و سراسر کشور باید بلندگوی عزای حسینی شود، عنوان کرد: امام حسینی‌ها اگر حرف می‌زنند پای حرفشان می‌ایستند و در مسیر حسین (ع) از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

قمی تبعیت از رهبری را در هر شرایطی لازم دانست و گفت: ما به گفته‌های برخی افراد و تمسخر کردن‌هایشان کاری نداریم و هر کاری بتوانیم برای تحقق فرمان رهبری انجام خواهیم داد.
+12
رأی دهید
-142

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  RAMIN274 - بازکیاگوراب، ایران

  اشغال ها ۴۲ سال هست ایران سیاه پوشه
  7
  96
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  اخوند ما ۴۲ سال سیاه پوش حماقت گذشتگان خودمان و نمک نشناسی آنها نسبت به شاه ایران هستیم. زیاد زحمت نکشید .بعدم محرم مطمن باش مردم همه میان ،برای عشق و حالش نه برای حسین
  8
  83
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  آشغال سیاه پوشی تو فرهنگ اصیل ایرانی نیست برو همون عراق با عربا خودشون عربپرستی کن
  8
  88
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  امیدوارم خانواده شما مسئولین دزد و‌بی لیاقت حکومت ایران برای همگیتان و کلیت حکومت رو به مرگتان بزودی سیاه پوش شوند و ضجه بکشند تا شاید ذره ای از درد و رنج ملت طی این چهار دهه را بفهمند.
  7
  79
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  ۴۲ ساله که ایران بزرگ سیاه پوش هستش..دین اسلام هر جایی رفت، اونجا رو سیاه پوش کرد و شادی و آسایش و رفاه رو از اونجا گرفت. محرم هم شده نون دونی آخوندای تازی زاده و یه مشت مداح لات بی سرپا..
  10
  83
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان

  تا مردم ایران همچنین تفکر متحجرانه قرون وسطایی، حسین ،حسین و کربلا بازی را داشته باشند،همین رژیم واپسگرا و همین آخوندکهای دوزاری رو لیاقت دارن.
  2
  30
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.