قتل یک فعال سیاسی کرد ایرانی در کردستان عراق

یک فعال سیاسی کرد در محل کار خود واقع در محله ژاله سلیمانیه اقلیم کردستان عراق توسط افراد ناشناس به قتل رسید.

منابع حقوق بشری کرد هویت این فعال سیاسی کرد را «بهروز رحیمی» معروف به «ریبین»، ۴۹ ساله و اهل دیواندره کردستان ایران معرفی کرده‌اند که از ۱۰ سال پیش به عنوان پناهجوی سیاسی در کردستان عراق ساکن بوده است.

ویدئویی از لحظه قتل بهروز رحیمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که رادیو فردا قادر نیست صحت‌وسقم آن را تایید کند.
امجد حسین پناهی، فعال سیاسی کرد، در صفحه توئیتر خود نوشته است که آقای رحیمی «از اعضای پژاک بود و نزدیکان این فعال سیاسی بر این باور هستند که وی توسط عوامل جمهوری اسلامی ترور شده است».

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» به نقل از همسر بهروز رحیمی نوشته است که او سه ماه پیش توسط نهادهای امنیتی ایران تهدید شده بود.

روناهی، همسر آقای رحیمی، به هه‌نگاو گفته است که «عوامل ایران اوایل بهار امسال از طریق تماس تلفنی و شبکه‌های مجازی ما را تهدید کردند و از ما خواستند که دست از فعالیت‌های سیاسی خود برداریم و زمانی که متوجه شدند ما حاضر به این کار نیستم این‌بار‌ به ما پیشنهاد همکاری داده و از ما خواستند که در قبال پول و امکانات مالی با آن‌ها همکاری کنیم که به آن‌ها جواب رد دادیم».

براساس گزارش همین سازمان، بهروز رحیمی که نگهبان یک انبار بود توسط سرنشینان یک اتومبیل (بی‌ام‌دبلیو مشکی) با اسلحه کلت کمری (مجهز به صدا خفه‌کن) از پشت سر هدف اصابت گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان شورش سلیمانیه در اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

مقام‌های کردستان عراق هنوز در این زمینه اظهارنظر نکرده‌اند.
+23
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.