قصاص و اعدام ، مجازات ۲ قتل در مسعودیه

مرد شرور که با تیراندازی به یک قهوه خانه در خیابان اسلام آباد مسعودیه تهران 2 نفر را کشته و یک کودک را مجروح کرده بود از سوی قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به قصاص و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این حادثه هولناک شامگاه پنجشنبه چهاردهم آذر سال 98 در حالی رخ داد که سرنشینان یک دستگاه پژو پارس سفید رنگ با ورود به خیابان اسلام‌آباد منطقه مسگرآباد محله مسعودیه تهران، مقابل یک قهوه خانه از خودرو پیاده شدند و افراد حاضر در قهوه خانه را به رگبار بستند. در این حادثه یک راننده تاکسی اینترنتی، یک مرد جوان و پسری 13 ساله با شلیک گلوله مجروح شدند.

دقایقی بعد از این تیراندازی، تیمی از مأموران کلانتری 157 مسعودیه در محل حادثه حاضر شدند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد راننده تاکسی اینترنتی به نام مجید که بی‌خبر از ماجرا داخل خودرو منتظر مسافرش بود بر اثر اصابت گلوله مردان ناشناس به گردن و صورتش در دم جان باخته و مرد جوان دیگری  که در قهوه‌خانه حضور داشت مجروح شده همچنین پسری 13 ساله که در حال عبور از خیابان بود نیز از ناحیه دست و پا و شکم هدف گلوله فرد مهاجم قرار گرفت و به بیمارستان انتقال یافت. اما دو هفته بعد مرد جوان به نام فرزین نیز جان باخت.

بررسی‌های بیشتر نشان داد متهمان این پرونده چهار نفر بوده‌اند که با تهیه سلاح کلاشنیکف و قمه، از ورامین به آنجا آمده و قصد داشتند از فردی که با وی در فضای مجازی کری خوانی داشتند و به آنها توهین کرده بود انتقام بگیرند. غافل از اینکه اصلا فرد مورد نظر در قهوه خانه حضور نداشته است .

 محمدرضا زمانی علویجه؛ وکیل خانواده راننده تاکسی اینترنتی که در این حادثه به قتل رسیده بود در تشریح ماجرا گفت: متهمان پرونده که سه نفر از آنها پسرعمو و یک نفر دیگر که از دوستانشان بود بعد از این حادثه به شهرستان فرار کرده و زندگی مخفیانه‌ای را در پیش گرفته بودند و قصد خروج از کشور داشتند که با سرعت عمل پلیس آگاهی، شناسایی و در عملیات ضربتی بازداشت شدند. پس از تکمیل تحقیقات، متهمان هفته گذشته در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند.

این وکیل دادگستری در ادامه گفت: متهم ردیف اول این پرونده به قصاص و شلاق محکوم شد و سایر متهمان نیز به حبس های طولانی مدت، شلاق و تبعید به نقاط بد آب ‌و هوا محکوم شدند.وی با بیان اینکه متهم ردیف اول در دادگاه انقلاب  با عنوان محارب به اعدام محکوم شده است، افزود: آراء صادره هنوز قطعی نشده و باید در دیوان عالی کشور  مورد تأیید قرار گیرد و پرونده در آستانه ارسال به دیوان عالی کشور است.
+3
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  هر جهار نفر باید اعدام شوند .این هم باز سندی دیگر دال بر اینکه این بزهکاران ،اصلاح ناپذیر هستند، پس برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی و داغدار شدن خانواده های دیگر، این افراد قمه کش و عربده کش و لات باید در اسرع وقت اعدام شوند
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.