جراحان آمریکایی کلیه را به بیمار اشتباهی پیوند زدند

یکی از بیمارستان های ایالت اوهایو در آمریکا پذیرفت که پزشکان در این مرکز درمانی عمل جراحی پیوند کلیه را به اشتباه به جای بیمار اصلی بر روی یک بیمار دیگر انجام داده اند.

مقامات این بیمارستان در شهر کلیولند بابت این اشتباه عذرخواهی کرده اند. به گفته آنها دو نفر از کارکنان بیمارستان به دلیل این اشتباه در پیوند کلیه از کار خود تعلیق شده اند.

مسئولان این بیمارستان می گویند بیماری که اشتباهی به او کلیه پیوند زده شده است در معرض خطر نیست و انتظار می رود که حالش بهبود یابد. این در حالی است که عمل جراحی بیمار دیگر که کلیه به او پیوند زده نشد به تعویق افتاده است.

مقامات بیمارستان گفته اند که در حال بررسی نحوه روی دادن این اشتباه هستند تا بتوانند از تکرار آن در آینده جلوگیری کنند.

سخنگوی این بیمارستان در شهر کلیولند گفت: «ما صادقانه ترین مراتب عذرخواهی خود را نسبت به بیماران و خانواده هایشان ابراز کرده ایم.»

هنوز مشخص نیست فردی که در انتظار پیوند کلیه بوده است حالا چه مدت باید در انتظار پیوند کلیه ای دیگر بماند. دوره انتظار بیماران برای پیوند کلیه در آمریکا به طور میانگین بین پنج تا ۱۰ سال است.
+49
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  این اشتباه بخاطر حکومت ایران هست. اگه این اتفاق تو ایران افتاده بود الان اون گروه منافق و فراری میامدن اینجا و با خوشحالی کامنت میزاشتن. جیره خوارهای کارتون خواب
  30
  29
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اگر یک مغز الاغ به عظما پیوند زده بودند، وضع مملکت ما بهتر از این بود!
  20
  27
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. همین منافق و فراری و کارتن خواب هایی که شما هموطن نانجیب به آنها اهانت نمودید، از روی غریزه کار درستی انجام می دهند. چونکه آدم باید به اشتباهِ درون خانه خودش 10 بار بیشتر اعتراض و انتقاد کند تا به مسائل خارج از قدرت اختیارش. کسی که دلش می سوزد، مثل خرفت ها (یا آن مدل خرفت هایی که حکومت اسلامی می پسندد) لاپوشانی نمی کند و با صدایی رسا انتقاد و اعتراض می کند. حکومت اسلامی برای حفظ وجهه همیشه مخالف انتقاد در نهان و عیان بوده تا قدرت پروپاگاندایی اش آسیبی نبیند. چیزی که امروزه به طور کامل فروریخته. برای همین برای بازسازی ایران نباید با کسی شوخی داشت و صریح و روشن انتقاد بایستی کرد.
  5
  13
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی. برادر من اشتباه در همه جای دنیا اتفاق می‌افتاد و مسئله ای نیست! اشتباهات بعد از یک اشتباه است که روان و اعصاب ملتی را آشفته می‌سازد! . همین اتفاق در ایران افتاده بود، همین الان یکی از آن دو نفر فوت کرده و دیگری گرو بیمارستان برای پول عمل بود! مسولان هم طوری رفتار می‌کردند که انگار مقصر خود مریض بوده! باور نداری هم شما را به نشستن گشاد جناب کلانتری در مقابل مردم ارجاع میدهم! و لیکن تازه این اول قصه است و دلخوش به این مقدار هم نباشید!
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. سلام. از این لحاظ صد در صد حق با شماست و موافقم. ایران پر‌از عیب و ایراد هست‌متاسفانه و فکر‌نکنم به راحتی‌درست بشه.‌ولی احساس میکنم یک‌گروه خاص که میان اینجا کامنت میزارن کلا ضد مردم ایران و ضد ایرانی هستن. در این مورد حق‌با شماست
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۶
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  [::Democ.IR - تهران، ایران::]. از طرز صحبتت نجابت و اصالت خانوادگی رو میشه حدس زد. آدم ریشه دار و نجیب مردانه و شجاعانه از کشورش دفاع میکنه که شما از‌این موضوع استثناء هستی.
  3
  4
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۸
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. با استفاده از کلماتی مثل ریشه دار و نجابت. سعی بر حس اصالت دادن به خود و ارجح بودن خود نکنید چونکه مغلطه می کنید. اتفاقا سختگیری روی اشتباهات و خطاها، کاملا از جنبه علاقه و دلسوزی به کشورمان است. توجیه و پنهانکاری و دفاع از تبهکاری بوده که کشور را به اینجا رسانده. که حس کردند با تکه پاره کردن 176 نفر می توانند مخفی کنند چون عده ای ابله با این ایده های کودکانه ماله کشی(علاج) می کنند. قطعا مشکلات و خطاها داخل کشور خود آدم ارجح تر از مشکلات کشورهای غریب برای انسان است. اگر والدینی به فرزند خود سخت گیری می کنند و خطاهای او را تا سرحد اصلاح پایش می نمایند، آیا نشان از نفرت آنها به فرزند خود می باشد؟ والدین عاقل که روی خوراک، پوشاک و تحصیل فرزند خود سختگیری می نمایند کاملا عاقلانه است اما اگر همین سختگیری را روی بچه همسایه نداشته باشند چیز عجیبی نیست.بارها شده در کودکی تنبیه شدیم حتی در جایی که مقصر نبودیم و سزاوار تنبیه نبودیم، اما عشق والدین را ثابت می کند. ای کاش والدین شما هم بیشتر برایت بها قائل بودند تا اینگونه خسارت نمیدیدی.
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. کاملا روشن است با وجود عقاید به انحطات رفته ای مثل شما، فردا روزی این اتفاق داخل ایران رخ بدهد، لینک اتفاق مشابه آمریکایی را میفرستی می گویی در آمریکا هم اینطور شده! ملت ابله چرا اعتراض می کنید؟ همه جا همین است. برای صلاح حکومت دهانتان را بسته نگاه دارید. اما ما اتفاقا برعکس شما هستیم، نمی خواهد خودت را وطن پرست جا بزنی. از اتفاق آن سر دنیا درس عبرت می گیریم تا مشکل مشابه در کشور ما تا جایی که در حیطه اختیار و قدرت ما است رخ ندهد. شر را عادی سازی نمی کنیم و برای ابتذال ماله کشی انجام نمی دهیم. سپر بلای حکومت جهل و جنون نمی شویم چونکه برای آنها ملیت اصلا مطرح نیست. شما حکومت اسلامی پرست هستید و از خطاها و ابتذال های او دفاع می نمایید نه وطن پرست و این دو کاملا با هم تفاوت دارند. خوشحالم که دم خروست زد بیرون.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.