جنتی ۹۴ ساله برای بیست و نهمین بار دبیر شورای نگهبان شد

با رای اعضای شورای نگهبان، احمد جنتی بار دیگر به عنوان دبیر شورای نگهبان قانون اساسی انتخاب شد.

آقای جنتی که ۹۴ ساله است، از سال ۱۳۷۱ همواره دبیر شورای نگهبان بوده است و از سال ۹۵ همزمان با این مسئولیت، ریاست مجلس خبرگان رهبری را نیز بر عهده دارد.

در انتخابات امروز هیات رئیسه شورای نگهبان، طحان نظیف به عنوان سخنگوی جدید شورای نگهبان انتخاب شد. اسماعیل کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان را از سال ۹۵ تاکنون بر عهده داشت و قرار است ریاست پژوهشکده شورای نگهبان را بر عهده گیرد.

در طول سال‌های گذشته، عملکرد شورای نگهبان در ردصلاحیت گسترده مخالفان و منتقدان حکومت ایران همواره بحث برانگیز بوده و ناقض حقوق شهروندی و آزادی‌های اساسی توصیف شده است ولی احمد جنتی با دفاع از عملکرد این نهاد گفته است این نهاد « از بدو تاسیس تاکنون محکم ایستاده» است از «رای مردم و سلامت انتخابات» دفاع کرده است.

آقای جنتی تا سال ۹۶ مسئولیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده داشت و امام جمعه موقت تهران بود ولی از این مسئولیت‌ها استعفا داد. او تاکنون به احتمال استعفا از شورای نگهبان یا کناره‌گیری کامل از مسئولیت‌های اشار‌ه‌ای خود نکرده است.
+8
رأی دهید
-96

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  از قدیمی های انقلاب است و همچنین مبارزی شجاع و دلیر. سپر بلای رهبری بود از اول. با همه توهین ها و تهمت ها و نسبت‎های دروغ، باز هم پای ولایت ماند که ماند. هیچ‎کس ندید او را که هر شب مراسمات حسینیه امام از کنار دست آقا تکان نخورد و باز هم ماند. پیرمرد آسمانی ما که خوار چشم دشمنان و ضد انقلاب است و مایه دل‌گرمی و قوت قلب دوستان انقلاب اسلامی. با آرزوی طول عمر برای این یار بصیر، پا به‌رکاب، شجاع و با تقوای ولی فقیه.
  37
  9
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
  ۵۲
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  خوب چه اشکالی داره ...500سال قبل از بوجود آمدن کهکشانها به دنیا آمده .عمرش از خدا هم بیشتره تا حالا چندین هزار ازراعیل را به قتل رسانده.فقط روزی چند پوشاک و چند لول تریاک استفاده میکنه .و ماله کش خوبی هم هست .و اگر فکر میکنید می میرد،،کوخوندید!!
  4
  22
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
  ۴۱
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد
  فقط بگو چرا نمیمیری! این عزراییل جون به لب شد، یه لبیک بگو ما‌ها پشتتیم از هیچی نترس ...
  3
  21
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
  ۳۶
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  آقای جنتی شما کسی هستید که به قول سید محمد حسینی با فامیلیت می ری جهنم.
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.